Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek érdemes felső kategóriás...

Kinek érdemes felső kategóriás telefont venni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az iPhone-okra, S Samsungokra, amikor egy átlag felhasználó szerintem egy A Samsungot sem tud teljesen kihasználni. Sokan csak neteznek, közösségi médiáznak, vagy néha csinálnak egy képet. De akkor minek veszik meg ezeket a drága telókat? Azt meg ne mondja senki, hogy egy középkategóriás Samsung nem bírja ki évekig mert vagy 10 ismerőst legalább fel tudok sorolni akinek 3-4 éves telója van és gond nélkül használja mindenre. Ez már nem a android korszak eleje.
2023. febr. 11. 14:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén szólva szinte senkinek.


Én valamiért nem a legtudatosabb felhasználóknál szoktam "csúcstelefonokat" látni. Számítástechnikához valóban értő körökben ritkán látok "középkategóriásnál" jobbként hirdetett mobilokat. Aki ilyen körökben "csúcstelefonnal" rohangál, az szinte kivétel nélkül a feleségétől vagy családtagtól kapta jeles ünnepen. Azt hiszem, ez sokat elárul :)

2023. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Használtan jó vétel lehet, de újonnan tényleg leginkább felvágni, vagy akinek nem számít a pénz annak jó.


A gyártó bemutató modelje, hogy mit tud, ha mindent beleadnak.


Általában jobb hozzájuk szoftveres támogatás is (bár az A szériára sem lehet panasz).


Jobban találsz hozzá cserealkatrészt, tekintve, hogy elterjedtebb a telefon, több lesz bontva is.


Én használtan, 2-3 évesen veszek S szériát már jópár éve, használom további 2-3 évet. Az akkuidejük förtelmes már újonnan is. (Gsmarena endurance rating jól mutatja)

2023. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A drága mobiltelefon a szegényember Rolexe. Kompenzálni akarnak. Azt látom mobilos fórumokon, hogy megveszik a kiszemelt telefont és 1-2 hónap múlva már az újabbat akarják.


Akinek valódi használati eszköznek kell és nem ego-növelésnek, az addig használja amíg megy és tökéletesen elég neki az alsó-közép.

2023. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést sok területre át lehetne ültetni, pl kinek érdemes 15-20 milliós autót vennie, kinek érdemes 150-200 milliós házat vennie, stb stb.


Felesleges benne logikát keresni.

2023. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem is így mondanám, hanem inkább felesleges megpróbálni megérteni.
2023. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%

iPhoneokat is válasszuk szét! Ott sem felsőkagóriás mindegyik!

Most vettünk fateromnak egy iPhoen SE-t és tényleg tök jó kis telefon, de nagyon messze van az én iPhone 13 Pro Maxomtól - annak ellenére, hogy ugyanaz a proci van bennük.

Én azért vettem ezt a telefont, mert használom minden tudását. A lidar szkennert is.

FŐleg most hogy láttam mit tud egy olcsó iPhone, nem is tudnám elképzelni hogy középkategóriás készülékem legyen. Nekem szükségem van mind a munkámhoz, mind a hobbijaimhoz minden amit ez a telefon tud.

Ennyi.

Ha neked nem kell ilyen telefon, akkor ne vegyél.

De főleg ne köpködj másokat hogy ők miért vesznek ilyent.

Fogadd el hogy van akiknek erre van szükségük. És azt is fogadd el, hogy vannak olyanok akik megtehetik hogy megvegyenek egy csúcsmodell. És azt is fogadd el, hogy sokan faroknövelőnek vesznek ilyent... De ennyi erővel mindenkit meg kellene ugatnod aki nem suzuki ignist vesz, hanem 50 milliós merkádeszt. Meg azokat is akik 100 milliós lakásban laknak, pedig lehet 10 milliósban is lakni.... és még sorolhatnám.

Arra szeretnék ezzel utalni hogy a hiba benned van! Ha te állandóan azt nézegeted hogy kinek milyen telefonja, autója, akármilye van és téged az bánt, akkor vagy egy rosszindulatú rohadék vagy, vagy pedig egy szegény srác aki nem vitte sokra az életben. A másodikon tudsz segíteni! Az elsőn nem.... Főleg úgy nem, hogy 2-3 hetente felteszed itt ezt a kérdést!

2023. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
83%

#6 nem kopkodott szerintem Kerdezo, es ahogy lattam mas sem, talan nem ismertek a tobblet funkcioit a dragabbaknak es ennyi

Es ok pont erre utaltak hogy akik szinten nem ismerik csak megveszik mert megtehetik azok minek, es igy az egyeb funkciok ertelmuket vesztik, kihasznalatlanul maradnak, el lett pazarolva a legyartott plusz alkatresz program stb.

2023. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Látom az ékezetek is el lettek pazarolva.
2023. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

"De akkor minek veszik meg ezeket a drága telókat?"


1. Sebesség. A csúcskészülékek érezhetően gyorsabbak nagyjából mindenben.

2. Nagy tárhely. Ezt nem kell magyarázni, manapság bármekkora méretű tárhelyet képesek az emberek telepakolni. Én reégebben a 32 GB-os telón szűkölködtem, most ugyanúgy szűkölködök egy 256 GB-oson.

3. Kamera, ez sokaknak fontos.

stb.

2023. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

Igazából annak aki akar, és nem a gyakorikérdések alapján dönti el mit szeretne venni/csinálni.

Véleménye mindenkinek megvan, illetve mindenki arra költse a pénzét amire akarja, mert ahhoz senkinek semmi köze.

Luxuscikk, mint a BMW, vagy a Rolex óra.

2023. febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!