Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy A52S: A Wi-fi hálózaton...

Galaxy A52S: A Wi-fi hálózaton keresztüli internet sebesség gyakorlatilag a felére csökken. Miért csinálja ezt a Samsung?

Figyelt kérdés

A router 2,4 GHZ-s sávon adja a jelet, és egy 80 megás net 40-esre csökken a Samsung telefonokon. Egy másik router esetében, egy másik lakásban, egy másik Samsung készülék esetében (A41) is ugyan ez a helyzet, egy 100 megás net leesik 40-re 2,4 GHZ-n.


Ha mondjuk egy 50 megás net lenne a wifiben, akkor azt is lecsapná a felére a telefon, vagy a negyedére? Tehát ha mondjuk 50 megás net lenne, a telefon csak 25, vagy 20 megát tudna használni 2,4 GHZ-n?


2023. febr. 19. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A 80 megás net csak elméletben annyi. Mérd le mennyit tud egy vezetékes hálózaton lévő géppel az Ookla speedtesttel. Amit ott látsz, annál a wifi csak kevesebbet fog tudni. Körülményektől függ, hogy mennyivel. Ahogy távolodsz a routertől és csökken a térerő, úgy fog meredeken esni a sebesség. Nem csak Samsung telefonokon, hanem bármin.


Itthon is ezért fetrengtem egy-két órát kőzetgyapoton, pókhálón, másztam tetőn, és húztam át a kábelt, mert meguntam hogy a szomszéd épület padlásán lévő routerből ami elvileg 300 Megát tudott (két antennás, nagy nyereségűre cserélt antennákkal) az 500 Megás netből lett 50-es, de csak ha jó kedve volt.

2023. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Laptopon 85 a letöltési sebesség a speedtest.net szerint, anyukám xiaomi telefonján is 83 a speedtest alkalmazásban, az én galaxy-mon pedig 35, és 42 között ugrándozik. Viszont az említett xiaomiról megosztott wifi (Tehát továbbosztva a xiaomiról a samsungra) már felmegy 79-re, és az reális érték. Annyi a különbség, hogy az 5 GHZ-en adja a jelet. Telefonon a xiaominál a hotspot beállításaiban ki lehetett választani, hogy milyen hálózati sávon szeretném használni. Viszont az itthoni TP link router ilyet nem tud. Mit lehet tenni ebben a helyzetben?
2023. febr. 19. 20:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Venni egy normális routert, az ágyon hipeolt , sz@rra való Tp-Link helyett.
2023. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Te magad mondtad ki a megoldást. Vegyél olyan routert, ami tudja az 5GHz sávot is, probléma megoldva.
2023. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha egyidejüleg más is használja a netet, akkor az miatt is csökkenhet a sebesség, és nem csak wifi-n, hanem vezetékes neten is. Ha a fiaim nyomják az xboxot, meg a nintendot,akkor simán beszaggat a youtube az asztali gépemen, pedig a box meg a gépem vezetékkel van a routerre kötve.

5Ghz-es routhert meg csak ott lehet normálisan használni, ahol szinte nyílt rálátás van rá. Nekem az emeleten meg is szakadt, pedig légvonalban talán 10mmre vagyok tőle, így ezt ki is kapcsoltam, maradok a 2.4Ghz-en

2023. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Balázs Boldi ***** válasza:

A Galaxy A52S és A41 készülékek valószínűleg azért csökkentik a Wi-Fi sebességet, mert az őket körülvevő 2,4 GHz-es frekvenciasáv zsúfolt lehet. A 2,4 GHz-es frekvenciasáv egyáltalán nem annyira széles, mint az 5 GHz-es, és sok eszköz használja, például más Wi-Fi routerek, vezeték nélküli telefonok, mikrohullámú sütők és Bluetooth eszközök.


A Wi-Fi sebesség csökkentése a 2,4 GHz-es frekvenciasávon a teljesítmény csökkentésével érhető el, így a Wi-Fi jel a zsúfolt környezetben stabilabb maradhat. A sebességcsökkenés mértéke attól függ, hogy milyen erős a jel, a zajszint és más tényezők.


Ha a Wi-Fi sebessége csak 50 Mbps, akkor a sebességcsökkenés is lehetséges, és az is lehet, hogy a sebesség még tovább csökken, attól függően, hogy milyen környezetben használja a Wi-Fi-t. Ez azonban változó lehet, és a sebesség változása függ a környezeti tényezőktől és a Wi-Fi jel minőségétől.

2023. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Balázs Boldi ***** válasza:

A kommentedre a következő a válasz.

Ahogy azt már korábban is említettem, a Wi-Fi sebessége sok tényezőtől függ, és az eltérő eszközök, illetve a környezeti tényezők különböző Wi-Fi sebességeket eredményezhetnek. Az, hogy másik eszközről megosztva a Wi-Fi sebesség javul, azt mutatja, hogy valószínűleg az adott eszközben lehet a probléma, és nem a routerrel van a gond.


Az 5 GHz-es frekvenciasáv sokkal tágabb és kevésbé zsúfolt, mint a 2,4 GHz-es, így általában magasabb Wi-Fi sebességeket lehet elérni rajta. Az, hogy az említett Xiaomi telefonnal működik az 5 GHz-es Wi-Fi kapcsolat, azt jelenti, hogy ez a telefon képes támogatni az 5 GHz-es frekvenciasávot, és ez lehet az oka annak, hogy nagyobb sebességet ér el. Azonban a Samsung Galaxy telefonodnak is képesnek kell lennie az 5 GHz-es kapcsolatra, és a sebesség különbségét valószínűleg azzal lehet magyarázni, hogy a használt alkalmazások és szolgáltatások lehet, hogy több erőforrást igényelnek, mint amit a 2,4 GHz-es Wi-Fi sebességek biztosítani tudnak.


Azonban van néhány dolog, amit megtehetsz a Wi-Fi sebesség javítása érdekében:


Frissítsd a router firmware-jét: A router firmware-ének frissítése javíthatja a Wi-Fi teljesítményét és sebességét.


Használd az 5 GHz-es Wi-Fi kapcsolatot: Ha az eszköz támogatja az 5 GHz-es frekvenciasávot, akkor azt használja, mert általában gyorsabb sebességeket lehet elérni.


Távolítsd el a Wi-Fi jel akadályait: Az akadályok, mint például falak és bútorok, gyengíthetik a Wi-Fi jelet, így a lehető legközelebb helyezd el az eszközt a routerhez.


Használj Wi-Fi mesh hálózatot: Egy mesh hálózat kiterjesztheti a Wi-Fi lefedettséget és javíthatja a Wi-Fi sebességet azáltal, hogy több készüléket használ a jel erősítésére és terjesztésére.


Remélem, hogy ezekke az ötletekkel segithettem!

2023. febr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nincs akadálya a wifinek, itt van egy karnyújtásnyira a routerem.


Viszont olvastam a Samsung fórumán egy nagyon érdekes kommentet a problémáról, ugyanis nem csak én küzdök a hibával (Ami a Samsung szerint nem bug, hanem feature), hanem még sok másik 2,4 GHZ felhasználó:

""Reason to this is a52s only connects to 20 mhz in wifi when you connect to 2.4 or 5ghz network in wifi.samsung limits speed in mid range phones with cheap wifi chips.you can even check a brand new a52s in their showroom .no solution to this problem its permanent only way to this problem is to update wifi driver to 40 mhz as a52s works on siso not on mimo wifi"


És valóban, ha a telefon beállításait megtekintjük, akkor a beállítások/Kapcsolatok/wifi/a hálózat neve/beállításoknál látható, hogy a hálózati sebesség csak 65 mbps, holott ez nem így van, mert a net is nagyobb a 65-nél, és a router is max 300-at tud wifin továbbítani a maga 2 antennájával. Anyukám 5 GHZ-s hotspotjával a xiaomin a hálózati sebesség nem 65 mbps, hanem 140, és a net is látványosan gyorsabb. Szóval ezt sajnos mégis csak a Samsung korlátozza valamiért :(

Kár, mert elég jó kis telefon, remélem majd szoftverfrissítéssel javítanak rajta, vagy nem tudom.

2023. febr. 20. 05:39
 9/16 A kérdező kommentje:

Az előbb elfelejtettem belinkelni a komment forrását, bár amúgy a google segítségével úgy is visszakereshető :)

[link]

2023. febr. 20. 05:43
 10/16 A kérdező kommentje:
Egye fene, lecserélem a routert. Most már csak annyi a kérdésem, hogy van a családban egy IPhone 7 is, és az támogatja-e az 5 GHZ-t? Tehát ha a wifi 5 ghz-vel megy, akkor az iphone tud-e rá csatlakozni?
2023. febr. 20. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!