Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 110-120 ezer forint környékén...

110-120 ezer forint környékén milyen telefont vegyek?

Figyelt kérdés
Ilyen ár kategóriában melyik a legjobb választás?

2023. márc. 7. 08:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Én bemennék néhány (nem egy) telefonos üzletbe, közölném az ottani eladóval a keretemet (ez nyilván nagyon erősen leszabályozza a lehetőségeket, csúcskészülék ennyiért szóba se jöhet, csak alsó,- középkategória), ezt megtenném 4-5 helyen egyesével, mindenhol.

Felírnám a szóbajöhető készülékek pontos nevét (szerintem nem lesz túl sok név, ilyen 5-8 max., ilyesmi), és utána hazamennék, otthon összenézném a műszaki-technikai paramétereket meg azt, hogy végülis konkrétan mik az elvárásaim, a kötelező igényeim amikből nem tudok/nem akarok engedni, és mennyit tudok ténylegesen rászánni(mennyi nem "fáj", ha kimegy a zsebemből meg a saját vagy a családi kasszából erre a célra), majd visszamennék az összeírt dolgaimmal és meghoznám a döntést.

Mi itt hiába javaslunk szerintem konkrét modellt, utána innen senkit, a világon senkit nem tudsz kérdőre, felelősségre vonni, hibáztatni, ha az ő javaslatára végül (mint esetleg utóbb kiderül) rossz döntést hozol. Én éppezért biztosan nem (vagy legalábbis nemcsak) az itteni emberek véleményére alapozva hoznék döntést.

2023. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy kérdeznék eladót, ők sem értenek hozzá...

Utána kell nézni, rengeteg infó van róla.

Amúgy A szériás Samsung, azzal nem nyúlsz mellé.

2023. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Eladótól csak annyit, kérdeznék, hogy mutassa meg, hol tárolják a boltban a pénztárcámnak megfelelő értékű modelleket. Utána a számokat, paramétereket (RAM, funkciók, stb.) már mindenki maga is össze tudja nézni magának, az ár pedig nyilván mindig mindenütt mindenkor a tudással arányos.
2023. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy szoktam, ahogyan az első hozzászóló leírta! :)
2023. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

[link]


Inkább egy normálisabb fórumon kérdeznék körbe a megfelelő mintalapot kitöltve, volt szerencsém Media Markt-ban az eladókhoz, mondjuk én csak egy 10 ezer körüli egeret akartam venni, de amióta rám akartak sózni egy olyan egeret, ami otthon volt, csak piros és Trust és jó pár ezerrel drágább, mert "dupla klikkes gomb van rajta és gyorsan tudok lőni", azóta inkább videókat nézek, rendesen utánaolvasok, és ilyen fórumokon rákérdezek, mintsem, hogy ilyen eladók alapján döntsek.


Eddig ez bejött és még az olcsóbb árkategóriákban is sokkal tartósabb, jobb ár/érték arányú dolgokat vettem, mint amiket általában kínálnak. Így vettem olcsó mechanikus billentyűzetet, merevlemezt, egeret, telefont stb., és egyelőre nincs velük gond.

2023. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
#5.Eladónak sosem olyan megy aki ért hozzá, akik igen azok nem fognak éhbérért dolgozni.(nyilván ha beletesznek effort-t hogy utánanéznek dolgoknak, onnantól már csak 1 lépés egy komolyabb üzemeltetői/fejlesztői állás)
2023. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
Samsungot vennék.
2023. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6 igazad van teljesen, számomra is nyilvánvaló, épp ezért kihagynám az eladókat a képletből, teljesen felesleges, ha valaki normálisan utánanéz. Szerintem elengedhetetlen a megfelelő tájékozódás, főleg, hogy a középkategóriában minden gyártónál vannak kompromisszumok, csak azt mindenkinek el kell döntenie, hogy melyikkel tud együttélni.


A legújabb Galaxy A szériában például problémás lehet a gyengébb, Exynos proci, főleg, hogy a OneUI-nak azért kell a kraft, 3-4 főverzió múlva is. Máshol nincs optikai képstabilizátor, vízállóság, valahol a szoftverrel van sok probléma.

2023. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Esetleg még a Xiaomi 11T 5G-t néztem ki. Erről vélemény?
2023. márc. 7. 17:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez volt a másik készülék, amivel szemeztem, nyomogattam is picit, és ezzel is nagyon meg voltam elégedve (végül mivel ez a 11T - tudtommal - valamivel drágább, mint a Pro5G, erről - csakis az ár miatt - letettem.)

Szerintem ugyanúgy meg leszel vele elégedve, mint én a Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5g-mmel.

2023. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!