Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Apple watch csak IPhone...

Az Apple watch csak IPhone telefonnal működik? Ha igen, akkor milyen telefont és okosorát ajánlanátok együtt?

Figyelt kérdés

A mostani telefonom Huawei, de már több, mint 4 éves. Igazából nagy baj nincs vele, nem is ezért akarnék váltani.

A fő problémám, hogy gond van a szívemmel, és az Apple watch okosora olyan EKG-t készít, amit már a kardiológián is elfogadnak. Olvastam erről az óráról, hogy felismeri az ájulást is, és automatikusan mentőt is hív. Na most ez minden korosztalynal működik? Mivel én elég fiatal vagyok (20+), de a szívritmuszavarom miatt el tudok ajulni (akár órákra is), így ha egyedül vagyok itthon, akkor nekem ez nagy megnyugvást adna. Viszont egy weboldalon olvastam, hogy be kell állítani az életkort, és ez a funkció csak valami 60 év feletti embereknél küld riasztást a mentőknek. Erről tud valaki valamit?


Szóval tehát az Apple watch tényleg csak az Iphone telefonnal kompatibilis?


Nagyon sokba kerülne nekem, ha most telefont is, és órát is kellene vennem, így kérlek ennek tudatában adjatok nekem ötleteket/tanacsokat, hogy milyet vegyek pontosan.


Az órát tekintve: Semmi más nem érdekel csak a megbízható EKG funkció, jó pulzus mérés, ájulás esetén pedig automatikus mentő értesítése. (Bár, ha van valamelyikben esetleg olyan funkció, amiben be lehet állítani, hogy 200 feletti pulzusnal mentőt küldjön, akkor az is érdekelne).


Telefon esetében nincs nagy igényem. A nagy kijelzot szeretem, ne legyen nagyon lassú, jó képeket készítsen. (A jó képek alatt nem kell arra gondolni, hogy mindenféle technológiára szükségem van, csak ne legyen azért olyan, mintha egy 10 évvel ezelőtti teloval lett volna lőve, szóval éles legyen)


Ennyi lenne igazából. Meg annyi, hogy én az okosorát és a telefont is nem 1-2 évre vennem, hanem 4-5 évig akarnám használni.


Ha esetleg bárki más tud olyan okosorarol infót, ami nekem jó lenne, akkor azt is szívesen meghallgatom.



2023. márc. 18. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az Apple Watch csak Apple-el működik. Főleg a főbb funkciók. A Samsung Watch-nál is az EKG és vérnyomás csak Samsung telefonnal működik. Azt nem tudom, hogy belehet-e állítani ezt az ájulás dolgot, a családban senki nem használja, akinek Apple telefonja van.
2023. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak iPhone-al működik. Nem lehet párosítani droiddal.

De nem kell neki a legújabb, legdrágább iPhone.

2023. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszaitok.

A Samsung okosora eleve ki van lőve, mivel elméletileg közel sem annyira megbízható, mint az Apple watch, és a kardiologusok sem fogadják el. Tudom, hogy a Withing watch készít még olyan EKG-t, amit a kardiológus elfogadás, illetve a Wiwe készülék, de nekem a fő célpont az lenne, hogy értesítse a mentőt, ha rosszul vagyok.


Nyugodtan írjon még, aki tud hozzaérto választ adni, akár ezek tükrében telefont és okosorat ajánlani.

2023. márc. 18. 23:09
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
a kardiológus nem fog okosóra eredményt elfogadni ezt hidd el..teljesen mind1 milyet veszel..mentőt meg pláne ne hív..pszichológust viszont neked kellene
2023. márc. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért ezzel a kiváltással finoman. Nem vagyok én abban biztos, hogy ezt ténylegesen elfogadják, mert ezek nem orvosi mérőműszerek. Az Apple annyival van előrébb, hogy esetleg, a nagyon sok alkalmas kontrollt lehet vele lejjebb vinni, ha folyton küldöd az orvosnak róla az értéket. De kimondottan csak az óra alapján sosem fognak ellátni, annyira egyik sem mér jó.
2023. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kommentjeiteket!

A 4-es válaszolónak üzenem, hogy hív mentőt az okosóra, és a megadott vészhelyzeti névjegyeknek is küld üzenetet. (Mivel egy esetleges ájulást esésként érzékeli az óra, ezért képes erre.) Illetve neked ajánlanám a pszichológust, mivel még egy empatikus válaszra sem vagy képes.


Azt pedig, hogy a kardiológusok nem hisznek ezeknek az egy nagy tévedés. (Korábban én is ezt hittem, míg nem lettem pár csoportban csoporttag.)

Én sok Magyarországi szívproblémákkal kapcsolatos csoport tagja vagyok, és több olyan személy is van már sajnos, akinek az ilyen kütyük segítségével sikerült diagnosztizálni a szívritmuszavart, sőt több olyat is tudok közülük, akiknek ezek alapján végeztek akár rádiófrekvenciás ablációt, vagy más eljárást.


Szerintem ezekre nektek nincs olyan nagy rálátásotok, hogy már mire is jók ilyen téren ezek az órák, de nem is emiatt kértem a segítséget. (Pl. egy infarktust még nem tud azonosítani, de ha utána olvastok, akkor rájöttök, hogy rengeteg mindenre képes. Több embernek küldött már mentőt ájulásnál, esésnél, balesetnél.)


Az 5-ös válaszolónak üzenném, hogy még megjelent lapok is beszámoltak arról, hogy ez az óra miatt láttak el valakit, vagyis inkább azt mondanám, hogy fény derült a szívritmuszavarára. [link]


Én nem kioktatást kértem tőletek. Én csak választ akartam kapni arra, hogy milyen telefont és okosórát vegyek meg.

Nagyon körbejártam, hogy hol hisznek ezeknek a készülékeknek, mára már nemcsak az intézményt, de az orvosok nevét is tudom.

Kérlek bennetek, hogy ne kételkedő és kioktató válaszokat írjatok, hanem próbáljatok meg segíteni normálisan!! Remélem, hogy nektek ezeket nem kell soha átélnetek, amiket én.


Szóval valaki ezek tükrében ajánljon nekem okosórát és telefont hozzá! Köszönöm szépen!

2023. márc. 19. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem oktatott ki, csak te hiszed azt, hogy mi abszolút nem értünk hozzá. De, értünk mi is, van okosóránk, nem is egy. De nem véletlen volt az új Iphone-nál is probléma példul a vidámparkban, amikor boldog-boldogtalannak kihívta a mentőt. Szóval az, hogy 1-2 csoportban mit írogatnak, meg utána mit mondd majd az orvos, az nem egy és ugyanaz. Ha olyan könnyű lenne egy EKG-t kiváltani, akkor nem ott tartana az orvoslás, ahol.
2023. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De még most is kioktatsz.. Egyenesen már vannak olyan intézmények is, ahol kölcsönözni lehet EKG készítésre alkalmas eszközt, amit a beteg hónapokon keresztül magánál tarthat, persze ezért fizetnie kell. És ezek alapján az orvosok már fel tudják állítani a diagnózist.


Szerintem te nem értesz annyira ahhoz, hogy tudd, melyek ezek a ritmuszavarok, ahol ezeket lehet alkalmazni.


És amúgy nem "1-2 csoportban mit irogatnak az emberek", de erről én neked kb ezer embert is össze tudnék gyűjteni, hogy mára már az orvosok tudnak bizonyos szivritmuszavarral küzdő emberekkel kezdeni valamit az ilyen okos kütyük alapján.


Számos különböző szivritmuszavar van. Én ebbe nem akarok belemenni, de nem is ez volt a kérdésem.



Nekem csak egy óra ajánlása, és egy telefon hozzá!


Kérek mindenkit, hogy az ehhez hasonló válaszokat mellőzétek, elég jártas vagyok a témában.


Órát és hozzá telefont ajánljatok!


Köszönöm előre is!

2023. márc. 20. 23:34
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Pedig hiába próbálsz okoskodni. Nyugodtan rákereshetsz bármilyen nemzetközi oldalon. Sem az Apple, sem semmilyen más karóra, fitbit meg egyéb ilyen cucc, NEM orvosi eszköz, ezáltal NEM vállalnak felelősséget értük a gyártók. Úgyhogy nyávoghatsz, ahogy akarsz, meg a 2 lepontozós nyomorék is, de akkor sem tudtok sehol egy valós angol vagy magyar cikket, ahol ezeknek valódi orvosi eszköz elismerése van. Szóval jó nyávogást továbbra is.
2023. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legfejletebb szenzorok az Apple Watch Series 8/ Ultra modellekben van.

Telefont pedig hozzá amit ajánlanák, 13 vagy 14-es iPhone szeriából. Amelyik ára jobban tetszik :) az App meg a kapcsolat az okosórával ugyan olyan.

De hogy konkrétan ajánlásom is legyen:

iPhone 13 Pro Max (jó áron ha hozzájutsz) és Apple Watch Series 8.

2023. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!