Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egyik ismerősöm kapottt egy...

Egyik ismerősöm kapottt egy Ipadat. Végig ment a szokásos procedurán létre hozott egy Icloud fiókot, viszont ő a fő e-mailnek Gmail adott meg. Hogy tudja használni az appstoret, meg kell neki erősíteni az Icloud-os e-mailt, amit megadott. ?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kapottt egy Ipadat. Végig ment a szokásos procedurán létre hozott egy Icloud fiókot, viszont ő a fő e-mailnek Gmail adott meg.

Hogy tudja használni az appstoret, meg kell neki erősíteni az Icloud-os e-mailt, amit megadott.

Viszont abba nem tud belépni, mert inaktívnak jelzi.

És azonosító kódot kér hozzá, de azt abba az e-mailbe kapja amihez nem tudunk hozzáférni.


Valaki tud megoldást erre a patt helyzetre, úgy hogy ne kelljen gyárilag újra állítani. 😊



#iPad #Ipad e-mail probléma #Ipad megerősítő e-mail #Ipad helyreállítás #Icloud e-mail probléma
2023. márc. 20. 09:31
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a dolgot. Az apple id-ja (icloud fiókja) egy gmail cím? Akkor arra fogja küldeni a kódot.


Az appstore-hoz lehet külön fiókot hozzáadni, nem kötelező ugyanaz az Apple id-t használni. Nálam is így van. Anyám, párom és a fiam appstore-jához az én appstore felhasználó nevem van megadva, független attól, hogy mindenkinek van saját apple id-ja. Csak infóként.

2023. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán csak belép a Gmail-es e-mailcímébe.
2023. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ahogy 1-2, úgy én sem értem mi a gond.

Nekem 2009-es az AppleID-m, akkor adta hozzá a @icloud.com-os mailt. Kb 1 hónapja csináltam apámnak AppleID-t és gyakorlatilag csak a gmail-es mail van, nincs másik email cím.

Tehát ha az AppleID-ból küld valami levelet, megerősítést, egyebet, akkor azt erre a - gmail-es - címre fogja küldeni.

Vagyis a gmail-es fiókjába lépjen be az ismerősöd.

Ha ezt nem megy neki, akkor a gmail-nál kell keresni a problémát.

Vagy még azt tudom elképzelni hogy elgépelte a gmial-es címét amikor létrehozta az AppleID-t.


Ha az AppleID-vel még nem csinált semmit, nem vásárolt vele, akkor lehet hogy egyszerbb lesz csinálni egy újat, egy új, jó gmail fiókkal és odafigyelve, hogy mikor mit hova ír be és hova miért kattint.

2023. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztoka a probléma még mindig fenn áll, hogy az e-mail megerősítését kéri a rendszer. Amikor beállításokon belül beírom a gmail-t, mint másik -email cím használata (ami meg van adva), akkor azt írja, hogy azt nem adhatom meg. Az icloudot pedig inaktívnak jelzi, ha bemegyek a beállításokba és ott az e-mailekbe. Azicloud e-mailt már megproábltam a jelszavát át állítani hátha az a baj, de nem. ÉS ha be szeretnék lépni oda, akkor kéri a kétlépcsős kódot, ami még semmihez nincs hozzáadva.

:(

2023. márc. 30. 10:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Az email fiókba menjél bele! A gmail fiókba! Egy másik gépen! Ott lesz a megerősítő email.
2023. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!