Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem csatlakozik a 4G...

Miért nem csatlakozik a 4G mobilhálózatra a készülékem?

Figyelt kérdés

Samsung Galaxy XCover4 telefon, gyárilag tudja a 4G-t. Vettem hozzá Digi kártyát, ami 4G-s. A hanghívás, SMS gond nélkül megy, de a netre nem csatlakozik. Pedig csak arra használnám, az egyetlen funkciója kerékpáros GPS lenne, a térképek letöltése, útvonalak feltöltése ( Naviki, Strava), esetleg online navigáció lenne a dolga.

Mit tudnék tenni a cél érdekében?


2023. ápr. 3. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van net előfizetésed a sim kártyához?

Plusz nem tudom a te mobilodnál hogy van, de vannak mobilok amiknél át kell állítani a hálózatot fel van sorolva, hogy 2G, 3G, 4G és rá kell állítani a 4G-re hogy azt fogja.

2023. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1-es

Persze, kimondottan netes csomagot választottam ( 30Gb-os).

De lehet hogy az átállítás lesz a megfejtés. Köszi!

2023. ápr. 3. 20:16
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
APN nincs beállítva
2023. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi az az APN?
2023. ápr. 3. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
2023. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. ápr. 4. 08:55
 7/15 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerűen nincs 4g lefedettség.

A diginek nincs országos lefedettsége. Főleg a Dunántúlon nagyon foghíjas.

2023. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 a Digi 2G és 4G lefedettsége azonos, inkább a telefon dönt úgy, hogy visszavált 2G-re, mert alacsony lefedettség mellett az stabilabb hanghívást biztosít mint a 4G, de ez 4G módba kényszerítéssel kiküszöbölhető, ha a telefonban van ilyen opció. Tuti biztos az APN hiányzik és azért nem csatlakozik a netre, bár nem tudom mitől függ, hogy elküldi-e a beállításokat vagy nem, mert az én telefonomban azonnal megjelent az APN, a pároméban kézzel kellett beállítani a fent linkelt leírás alapján. Tehát valamilyen szinten működik az automatikus beállítás.
2023. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Vagy egyszerűen nincs 4g lefedettség."

Az van. A másik telefonomban is ugyanolyan DIGI kártya (is ) van, és ott nincs gond a csatlakozással.

2023. ápr. 4. 11:19
 10/15 anonim ***** válasza:

APN beállítás megoldotta?


Ha nem, 4G-n van a telefon?

2023. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!