Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan számítják az előleget?

Hogyan számítják az előleget?

Figyelt kérdés

"A fizetőképességi vizsgálat eredményétől függően, vagyoni biztosíték megfizetése is szükséges lehet, melynek pontos összegéről a személyes adatok megadását követően tudunk tájékoztatni." - áll a készülékvásárlásnál található információs résznél a szolgáltató oldalán.


Hogyan tudják megállapítani az adataimból a fizetőképességemet? A személyazonosító igazolvány megadásával tudnak lekérdezni adatot rólam, ami alapján kiderül a keresetem számukra?



2023. ápr. 16. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nézik, hogy náluk volt e már valamilyen szolgáltatásod. Feltöltőkártya is számít. Ha feltöltöltő kártyád van/ volt, azt hányszor, mennyivel töltötted. Ha előfizetésed volt, volt e számla elmaradásod. Meg nézik más szolgáltatónál volt e tartozásod, vagy előfizetésed.


Lakcím alapján megbecsülik az ottani gazdasági mutatót, bér tekintetében. Mert ugye máa fizetések vannak régión belül.


Nézik milyen idős vagy, BM adatai alapján rendelkezel e saját tulajdonnal. Ingatlan, autó stb.


Rakáa dolgot néznek, de egy biztos.


Új ügyfélnek igen nagy eséllyel kell előleget fizetni.


Az is számít milyen értékű eszközt szeretnél, milyen értékű elődizetést.

2023. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöööm a részletes választ!❤️


Ha vásárolok tőlük olcsóbb dolgokat, az enyhít az előleg összegén?

2023. ápr. 16. 23:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Az idő enyhít rajta. Elsőnek csak egy sim kártyát kérj. Aztán 1 év múlva ha rendesen fizeted már nem kérnek előleget. Persze ész szerű keretek közt. Mert egy fél millás telefonra még akkor is kérhetnek.
2023. ápr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az Iphone 13 vásárlásánál kérnek 170 ezer előleget. Ezt levihetném mondjuk 70 ezerig?
2023. ápr. 17. 00:07
 5/9 A kérdező kommentje:
2 hete van feltöltőkártyám náluk, bár még nem töltöttem fel, azt használom, amit alapból adnak a vásárlást követően.
2023. ápr. 17. 00:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Le. Bár nem tudom melyik szolgáltató. Én a Vodafone-nál vagyok. 11 hónapos szerződéssel tőlem 80 ezret kértek a 14 pro-ra. Igaz, nem éltem vele.
2023. ápr. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Telekom szolgáltató.
2023. ápr. 17. 02:54
 8/9 anonim válasza:
Akinek nincs pénze, az miért akar ilyen drága telefont?? Semmi más nem jó?
2023. ápr. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom ez hogy van, de leginkább az számít mennyi vásároltál ott eddig, fizettél-e mindig rendesen, voltak-e elmaradások. 2 hetes szerződéssel nem fogsz tudni 70re levinni 170es előleget.
2023. ápr. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!