Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Adaptiv 120hz mennyivel...

Adaptiv 120hz mennyivel energiatakarékosabb mint a fix 60hz ?

Figyelt kérdés
S22 Ultra telefonról lenne szó. Sokan azt mondják hogy adaptív 120hz-en kevesebbet fogyaszt ez igaz ? (1 és 120hz között változtatja magának a képfrissítést). Vagy a fix 60hz-el tovább bírja az aksi ? Nagyobb akuidő lenne a cél.

2023. ápr. 16. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani, igazából felhasználástól függ a dolog!

Amekkora a frekvencia, mádodpercenként annyiszor frissít a kijelző, így ha állítható a frekvencia, akkor például filmnézésnél és játéknál optimálisan annak van értelme, hogy annyi Hz-en frissítsen, ahány fps a tartalom! Ha nagyobb a frekvencia, akkor biztosan nem maradsz le semmiről, ha viszont kisebb, akkor sajnos van rá esély! És mivel nem egyforma a tartalmak képkocka-sebessége (fps), így nehéz megjósolni, hogy melyikkel lenne gazdaságosabb az energiafelhasználás!

2023. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Felhasználástól függ. Szerintem a legtöbb ember képernyőidejének döntő többségénél nem indokolható a 120 Hz, vagyis az adaptív mód szinte mindig 60 Hz-en, vagy alacsonyabb képfrissítéssel fog működni, ebből kifolyólag szerintem az adaptív lesz a nyerő.

Azonban nem javasolnám, hogy hallgass bárkire, próbáld ki a telefont pár napig így majd úgy, aztán nézd meg, hogy van-e feltűnő különbség. Szerintem hacsak nem nézegeted és szőrözöl rajta, akkor nem lesz mellbevágó eltérés, sőt inkább azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy észre sem fogsz venni semmit.

Sőt, igazából azt javasolnám neked, hogy rakd be adaptívra és ne foglalkozz vele. Sosem értettem, hogy miért vesz meg valaki egy magas képfrissítéssel rendelkező telefont, hogy utána direkt ne használja ki. :)

2023. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az adaptív sem megy le 60 Hz alá, viszont főlé tud menni. Ha csak a menüt mozgatod már 120 hz-re kapcsol. Lényegében csak álló képernyőnél veszi le 60 Hz-re a frissítést máskor pedig 120-at használ, ennek megfelelően sokkal többet is fogyaszt mint a fix 60 Hz. Ha megnézed energiatakarékos módban élből le is kapcsolja az adaptív mozgás lehetőséget. Játékoknál tényleg hasznos a 120 Hz, de aki nem játszik vagy inkább a hosszab aksi időt választja az úgyis leveszi 60-ra a frekit. Ha olyan jó lenne az akksi ideje az s22-nek, akkor persze lehetne orrba szájba bekapcsolva a 120 Hz, de lekapcsolva is alig bír ki egy napot intenzívebb használat mellett.
2023. júl. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Az adaptív sem megy le 60 Hz alá, viszont főlé tud menni. Ha csak a menüt mozgatod már 120 hz-re kapcsol."


Telefon függő. Van ami 1 Hz-ig lemegy, pl. az iPhone Pro szériája a 13-tól szerintem így működik. Van olyan is, ami valóban csak 60 és 120 között váltogat.

2023. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem ezen kéne spórolni, ha sok idő kell, ki kell kapcsolni a fölösleges háttér alkalmazásokat,

bekapcsolni az energiatakarékos módot, stb. ...

2023. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

“Az adaptív sem megy le 60 Hz alá“

Nem igaz, valóban inkább típustól függ a dolog, például anno pár éve a Poco X3 is képes volt 50 Hz-re lemenni, manapság pedig már valamelyik 1 Hz-re is lemegy!

2023. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös, az energiatakarékos mós többek közt a képfrissítést is le veszi fix 60 hz-re.


6-os az S22 ultáról volt szó, én nem találtam olyan infót, hogy ez a teló levenné 1 hz re a képfrekit adaptív módban, de ha igen akkor miért nem ezt használja az energiatakarékos módja a fix 60 hz helyett?

2023. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"6-os az S22 ultáról volt szó, én nem találtam olyan infót, hogy ez a teló levenné 1 hz re a képfrekit adaptív módban"


Az a telefon nem veszi le. De attól még más típusok képesek erre és ez a kérdés szerintem nem az S22-re van kihegyezve.

2023. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kérdés utáni első mondatot olvastad?
2023. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!