Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy hívják azt a funkciót a...

Hogy hívják azt a funkciót a telefonban, hogyha telefonálok, akkor a fülem ne rakja le a telefont? Samsung Galaxy A04s-en gondolkozok.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 22. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Közelség érzékelő? csak egy tipp volt, nekem másfajta van.
2023. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez az.Köszi. Milyened van?
2023. ápr. 22. 10:28
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A közelségérzékelő kapcsolja le a kijelzőt, illetve hatástalanítja az érintőt, hogy a füled ne végezzen ellenőrizetlen tevékenységet.

Ha telepítesz egy proximity sensor test/check alkalmazást, tükör előtt be tudod gyakorolni a működést, már ha jól működik.

De én sok esetben egyszerűen kikapcsolom a kijelzőt a nyomógombbal és csak utána teszem a fülemhez. De akkor is úgy, hogy ne érjen hozzá.

2023. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a konkrét telefonon nincs igazi közelségérzékelő.


[link]

2023. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ilyen előfordul, nem akartam részletezni, amikor én is kerestem a telefonban a szenzort, de nem volt sehol.

De a proximity sensor tester nem tesz különbséget, reagál az érintőképernyő segítségével megvalósított érzékelésre is, így ki lehet tapasztalni, hol a legérzékenyebb.

Végeredményben nekem mindegy ez a dolog, már megszoktam, hogy kinyomom a kijelzőt, az a biztos.

2023. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Teljesen mindegy, mert a Samsungokban általában nem működik jól ez a funkció. Eleve pl. amelyiken van persze ilyen funkció, hogy ha be van kapcsolva a kettős koppintásos kijelző felébresztés, vagy a felemelés érzékelés, akkor alapból e közelség érzékelést felülírja és telefonálás közben nem vagy csak problémásan működik, néha kiold magától telefonálás közben, így ez a két funkció használhatatlan, de ha ezek ki vannak kapcsolva, működik rendesen.
2023. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Maradok a redmi 10c-nél
2023. ápr. 23. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!