Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes lecserélni a samsungom...

Érdemes lecserélni a samsungom iphonera?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még iphonom, volt egy időszak amikor nagyon akartam mert rengeteg mindenkinek volt. Meg mindig figyeltem mikor jön ki az új iphone, de ezt a figyelést az iphone xnél abbahagytam és nem is követtem már az új szériákat. De most mivel ballagok, a szüleim gondolkoztak azon hogy vesznek nekem egy telefont mert már nagyon szerettem volna mindig is egy iphonet. Az lenne a kérdésem hogy 2023-ban melyik iphone éri meg a legjobban? Nehéz kezelni? Sokkal másabb mint egy android? Most jelenleg egy samsung A13 telefonom van. De volt már huaweiem is. Valaki el tudná magyarázni nekem ezt az egészet hogy mi a különbség? Mert soha nem merültem bele ebbe igazán. Nem szeretnék drága telefont sem. Max ilyen 350-450 ezer ft kategóriában.

2023. máj. 12. 18:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

"Nem szeretnék drága telefont sem. Max ilyen 350-450 ezer ft kategóriában."


Ez most egy troll kérdés?


Egyébként pedig ha olcsóbban akarod megúszni és nincs semmilyen "speciális" igényed, akkor ennyiért iPhone 13 vagy 14, a 128 gigás háttértár bőven elég. Nincs mit.

2023. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%
Ja igen, a többi: nem nehéz kezelni, 99%-ban tök ugyanaz a felhasználói felület és annak a logikája, mint akármelyik mai Android variánson.
2023. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
60%
Az ember azt várná, azok a barmok akik 350-400 ezret adnak egy telefonért, legalább tudják, miképp nyomkodják rajta a facebookot. A kérdező még ezt sem értette meg.
2023. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
75%
Volt sok iphonom es androidos telefonom is altalaba dragabb kategoriak nincs nagy eltérés igazábol hamar meglehet szokni en nekem most androidom van de iphont mindig is jobban szerettem. Gyonyoru a kijelzoje gyors, nemfagy ,nemlassul igazabol szerintem jobb de izlesek es pofonok.
2023. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

A mostani telód egy alsó-középkategóriás készülék, 350-450e az már felső kategória. Nem lesz összehasonlítható a kettő. Vegyél inkább egy androidos felső-közepes telót vagy egy használt iPhone-t 100-150 körül. Aki nem járj a végig a szamárlétrát, az sose fogja tudni, hogy mire van szüksége.


Különbségek: más felület, szerintem jelentős különbségek vannak. Más a multitasking. Más az egyes appok minősége. Zártabb a rendszer, sok mindenért kell fizetni. Tovább van frissítés a telóra. Szubjektív, egyenesen vallási vita.

2023. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Igen érdemes! Nekem egy iPhone 14 Plusom van! És évente cserélem a leg újabb modelre az iPhonból.,
2023. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
Első iPhone-nak egy SE2022-t ajánlanék
2023. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

"Aki nem járj a végig a szamárlétrát, az sose fogja tudni, hogy mire van szüksége."


Ezt mondjuk semmilyen szempontból nem tartom megindokolhatónak. Könyörgöm, ez csak egy okostelefon, nem arra készül, hogy egy Trabantból ül át egy 200 milliós, sok száz lőerős Ferrariba.

A drága okostelefonok funkció 99%-ban teljesen átfednek az olcsóbb szegmensben lévő telefonoknál lévőkkel, csak mindenben többé-kevésbé jobbak. Nagyon kevés olyan funkció létezik manapság, ami nem szivárgott le az alsóbb szegmensekbe. Így hirtelen, nem is tudom, hogy mit mondanék.... Több kamera? Már mindegyik olcsó telefonban több van. NFC? Az is van. Biometrikus azonosítás? Az is. Vezeték nélküli töltés? A középkategóriában is van már, de igazából szerintem a legtöbb ember nem használja.


"Más a multitasking."


Tök ugyanaz.


"Más az egyes appok minősége."


Én nem tudnék megnevezni olyan appot, aminek a használata jelentős mértékben eltért volna az androidos társához képest. Minőségben pedig abszolút nincs különbség. Már csak azért is megmosolyogtató ez, hiszen szinte mindegyik nagy, népszerű alkalmazás valamilyen cross-platform megoldással készül, nem fejlesztik le natívan az egész alkalmazást (illetve a mobilos kliensét) kétszer nulláról.


"Zártabb a rendszer, sok mindenért kell fizetni."


Ja, nem lehet mindent USB-ről másolgatni a telefonra, de lényegében ennyi az összes jelentős különbség. Mondjuk nem tudom, hogy a filléres felhőtárhelyek, videó és streaming szolgáltatók korában ki akarna kábellel bűvészkedni.

Na meg azt sem tudom, hogy mi az, amiért fizetni kell, Androidon viszont ingyen van.


"Tovább van frissítés a telóra."


Ez sokszor igaz, de a legtöbb esetben manapság marginális a különbség. A Samsung pl. már az alsó kategóriás telefonjaira is 4+1 év rendszerfrissítést igér. Ez igazából már feleslegesen sok is. De a neves gyártók sem engedik el a telefonjaik kezét 3-4 éven belül manapság.

2023. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%
Első iPhone-nak egy iPhone 14 Pro Max-ot ajánlanék.
2023. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak aki megpróbált segíteni és normálisan válaszolt! :D
2023. máj. 12. 19:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!