Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak szerintem állt meg a...

Csak szerintem állt meg a kamera fejlődés telefonok terén? Csak vissza néztem a régebbi telefonokkal készült képeket és gyakorlati változás nem igazán érezhető. (Középkategória) Redmi note 6 pro Poco X3 nfc Galaxy a52s Poco X5 pro

Figyelt kérdés

Ezeket a telefonokat használtam, és esetleg szín dinamika különbség látható de összesítve minőségben szinte, ugyanolyan általánosságban. Minden évben jönnek az eget rengető reklámok hogy hú milyen forradalmi új technikát vetnek be (200 megapixel meg ai stb stb), de én nagyon parasztvakításnak érzem.


Ti mit gondoltok erről? Ti is ezt tapasztaltátok ?



2023. máj. 14. 11:33
1 2
 1/18 anonim válasza:
84%

Lehet hülyeség amit írok, szerintem nem àllt meg a fejlődés náluk, csak a mi szemünk màr nem képes azt érzékelni, csak annyira hogy élesebb lett, vagy picit tisztàbb a kép, vagy a színek élénkebbek kicsivel. Ennyi amit a szem még érzékelni tud.

Tényleg eljutottunk oda, hogy a készülék okosabb és többet tud mint az ember.

2023. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én ezzel azért nem értek eggyet mert a 10 éves HP digitális fényképező képei jobbak, harmad ekkora felbontással.
2023. máj. 14. 11:56
 3/18 anonim válasza:
100%
De az akkor alapból csak arra volt tervezve hogy csak fényképezz vele nem? A telefon meg úgymond univerzàlis eszköz.
2023. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez fizika kérdése, nem technikai fejlődésé. A nagyobb szenzorral nehéz versenyezni.
2023. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Telefonokba nem lehet nagyobb szenzort tenni ? Vagy a hely korlát miatt ez jelenleg lehetetlen?
2023. máj. 14. 12:37
 6/18 Szirty ***** válasza:
100%

"Telefonokba nem lehet nagyobb szenzort tenni ?"


Lehetne. Csak akkor mindenki toporzékolva ordítana hogy miért nem 5mm vastag a telefonja.


"Vagy a hely korlát miatt ez jelenleg lehetetlen?"


Bingó!

2023. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
73%
Ez szerintem nem is vàltozik majd nagyon, hiszen afelé haladnak a fejlesztések hogy minél vékonyabb legyen egy telefon. Ezek a vevők igényei. Szerintem egyszer majd egy összehajtható lapka lesz egy idő utàn az egész.
2023. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
93%

Volt ilyen készülék Samsung Galaxy K Zoom néven, nem lett belőle széria... [link]


Egyébként nagyon jól látod és nem csak fényképezésben. Ipari mennyiségben áll Kínában az elektronikai hulladék, ezért kell havonta új készüléket kiadni.


A specifikációt pedig a ChatGPT randomgenerátora készíti valószínűleg, így van, hogy lemarad ez meg az, 1-2 évvel elavultabb pedig amaz...


A flagship szó is elvesztette jelentőségét, nincsenek már valóban időtálló kompromisszummentes, ultimate darabok. Úgy, hogy régen 2-300 ezerért kaptál ilyet, most 1 millióért sem...

2023. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem lelassult. Ma neztem egy videot, ahol osszehasonlitjak az iPhone 6s-t a 14 pro max-al. Nagyobb kulonbseg csak ott van, ahol nincs sok feny pl. este. A nappali kepek majdnem ugyan olyanok, csak a szin egy kicsit mas. Biztos, hogy fejlodott ez alatt a 10 ev alatt, de nem olyan sokat.
2023. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt a Samsungnak régen Androidos kompakt kamerája is, talán telefonálni is lehetett rajta.
2023. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!