Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől forró ennyire néha a...

Mitől forró ennyire néha a telefonom ha töltöm? Lassan 1 éves Iphone13

Figyelt kérdés

Normálesetben ha töltöm is használom mindegy hogy tiktok insta vagy akármi.

Van hogy langyos lesz de most kifejezetten nagyon meleg volt.

Leszedtem most a töltőről meg kiszedtem a tokból is.


De mitől függ ez hogy forró lesz vagy sem?

Vagy ez valami problémát jelent?

Elvégre csak egy éves telefon..



2023. máj. 16. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az akkumulátorban lejátszódó folyamatok veszteségként hőt is termelnek.
2023. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Lehet hogy abban az 1 évben is nyomkodtad folyamat, meg van rajta 100 alkalmazás. Hány százalékos az akku?
2023. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

91

És ahogy írtam csak néha fordul elő ezért nem értem..

2023. máj. 16. 21:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez normális
2023. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Melegszik az akksi is természetesen, de annyira forrónak nem kellene lennie az akksinak - főleg nem 80% töltöttség felett, mert akkor már lassabban megy a töltés.

Sajnos a tiktok app egy szhar. Nálam is rendszeresen csinálja azt - iPhone 13 Pro Max - durván megpörgeti a procit és emiatt felforrósodik a telefon.

2023. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is langyos töltés közben ha használom, de nagyon meleg nem szokott lenni. iPhone 12 Pro


Ezért nem kell kivenni a tokból, nem fog felrobbanni

2023. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"De mitől függ ez hogy forró lesz vagy sem?"

Az aktuális töltési szakasztól, vagyis töltőáramtól, ami mellesleg nem csak az akku belső ellenállásán termel hőt, hanem a telefonban lévő töltésszabályzó is melegszik.

(Bár ezt nem nagyon lehet kiverni a fejekből, sokan azt hiszik, a dugasztáp egy töltő.)

Ami ezen felül plusz, a processzor pillanatnyi terhelése, nézhetsz hozzá valami alkalmazást is, ami tájékoztat róla.

2023. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Illetve még kimaradt, a kijelző aktuális fényereje is befolyásolja a melegedést, fajtától függetlenül. Nem csak a kijelző, hanem a tápáramot biztosító DC-konverter és egyéb áramkörök melegedése miatt is.
2023. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Morzsi007 ***** válasza:
0-80% közötti töltési szakasz alatt melegedhet fel legjobban, után veszi vissz a töltőáramot, az aksi is melegszik, ( ha nagyon, akkor az már a végét járja), de nem annyira nem kéne, inkább a töltés vezérlő a telefonban. Közben nyomkodod, minden más, kijelző is hozzátesz és eközben, lehet valamit töltött le pl szoftvert, frissített, stb, néha így jobban felmelegszik, mint általában. Ha mindig forró lenne, akkor az gond. De amíg nem írja ki, hogy túlmelegedett, használd nyugodtan. Nekem múltkor kiírta, ugyanígy töltés alatt volt, egy ideje már nyomkodtam., Youtube videó stb és kiírta, hogy töltés megállt, ha lehűlt folytatja tovább. Pedig nem volt forró. Eddig talán egyszer csinálta. (Idén 3 éves 12 Mini, eredeti aksival. )
2023. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!