Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vágynak sokan iPhone-ra...

Miért vágynak sokan iPhone-ra amikor ugyanazt tudja egy jobb androidos telefon is?

Figyelt kérdés
Sőt már egy középkategóriás Samsung is hasonló tudású. Meg amire sokan használják teljesen kihasználatlan. Ugyan azt meg tudják csinálni Androidon kevesebb pénzből.
2023. jún. 3. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Millió és egy oka lehet a számítástechnikát -és kiberbiztonságot érintő szakmai hozzáértés hiányától kezdve egészen odáig, hogy "Mer' a padtársamnak is olyat vett az anyukája Húsvétra."
2023. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Az előttem válaszoló nagyon jól írta. Az Iphone egy brand, egy státusz-szimbólum. Ha valakinek Iphone-ja van, az már valaki. Az Iphone nem is azért kerül annyiba, mert olyan jó lenne, egyszerűen a neve miatt dobnak rá 100 000 forintokat.

Ha Iphone-od van, az azt jelenti, hogy ki tudtad fizetni.

2023. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

" Ha valakinek Iphone-ja van, az már valaki"


Igen, ostoba körökben ez így van.


Egyébként sajnos nem, egy középkategóriás Samsung telefon nem tudja hozni azt amit egy iPhone. Van az iPhonenak szerethető oldala és az Applenek is, mert például szoftveresen és biztonság szinten egy nagyon erős cég, és például munkára tökéletes egy iPhone, még egy androiod eszköz kevésbé. Mármint alapból sokkal biztonságosabb.


Sajnos ugye az android - Google, erre csinál saját felületet a Samsung és boldog boldogtalan csinál rá alkalmazásokat így nem lesz annyira stabil, annyira kompatibilis, annyira jól működő soha, mint az iPhone ahol házon belül történik minden. (Nyilván alkalmazásokat más is készít, de sokkal szigorúbban van véve, mint android esetén és persze gyanús forrásból származó dolgokat nem is tudsz telepíteni.)

2023. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Mert az iPhone jobb minőségű. Persze ugyanazt tudja egy felsőkategóriás Samsung is, itt már lehet gondolkodni, hogy melyik a jobb. De hogy egy középkategóriás ugyanazt tudja, mint egy iPhone? Lehetetlen
2023. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Mert iPhonet az elit használ,már ha az aktuális legjobb,14 pro maxot választja az ember.Tehát még egyszer:az iPhone az elit,az Android a pórnép telefonja.
2023. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Két hete váltottam S10+-ról 14-re.

Nekem hiányzik az S10-ből az osztott képernyő, amin jól lehetett dolgozni. Konkrétan ennyit hiányolok.


Akkuidőben jobb, kezelhetőségben is, azóta mindig megérkeznek az üzenetek pontosan. Persze ez nem a telefon, hanem sokkal inkább az androidra fejlesztők hibája.

Merthogy az összes alkalmazás (!) gördülékenyebben és jobban fut iOS-en, mint bármelyik androidon, az optimalizáció miatt. (Persze, értem, hogy nem tudnak minden androidos telefonra optimalizálni a sokszínűség miatt - de ez nem vigasztal, amikor a telefont használom.)


Látványilag is szebb a 14, mint az S10, nekem jobban tetszik a jelenlegi formaterv, mint a lekerekítések.

Méretbeli csökkenés is jó érzés volt, főleg, hogy az S10-nél indokolatlanul magasra tették a bekapcsológombot...

Kamerában is jobb.


Furcsaság pl, hogy a némítógomb használatával az értesítések rezegnek. DND nélkül mindig van valami jelzés (de lehet, hogy ez módosítható, még nem jutottam odáig).


Aki nem sznobságból vesz iPhone-t, az szerintem inkább az alkalmazások milyensége miatt, tényleg összehasonlíthatatlan a kettő.

2023. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Kompatibilitási probléma semmivel nem volt, még az 1000 forintos BT-aux átalakítóval sem.
2023. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Mert ismert márka és azt hiszik hogy csak az gyárt jó telefont. Bár mivel ugyan annyiba kerül mint a többi, nem járnak rosszabbul.
2023. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
51%
Mert nem értenek hozzá, aki ért hozzá soha nem venne iphonet
2023. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Sokan ki vannak akadva, hogy jaj.. mennyivel visszamaradottabb hardverek terén az IPhone, mint pl egy csúcskategóriás Samsung.. ami igaz is.. de!! És ez a fontos része


Az IPhone telefonok az optimalizaciók miatt, fele olyan tudású hardverekkel hozzák ugyanazt a teljesítményt. Ahol a Samungban 6GB RAM kell, ott az IPhone 2-vel szalad.

Míg egy csúcskategóriás android telefonban, az egynapos üzem ido eléréséhez 4-4500mAh akksikat használnak, az Iphonokban ez 3-3300mAh.


Az Apple hardveresen nagyon erős, és ez nem is véletlen. Nézd meg pl egy MacBook vagy iMac ramjait. Olyan MHz, hogy semelyik más eszközben nem találsz ilyet.

Konkrétan minden okkal van.. okkal csak 60Hz a kijelző, okkal csak 6.1’ a képátmérő. Saját gyártású memória, háttértár, processzor, grafikus chip. Minden a másik alkatrészhez optimaliztam gyártva. Ezt meg kell fizetni.



Az andoridos készülékeknél ez általában úgy működik, hogy X gyártó csinal 10 processzort és mindenki válogathat mint a piacon. Értelemszerűen attól függően, hogy milyen arkategoriaba akarjak belőni a telefont. Dobálnak össze mindent mindennel, néha már logikátlanul.

Pont emiatt is döcögnek az alkalmazások, emiatt fagy, akad a rendszer.

2023. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!