Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy kártyafüggetlen mobiltelef...

Egy kártyafüggetlen mobiltelefon bárhol működhet Európában?

Figyelt kérdés

Ha pl egy spanyol MediaMarkt-ban veszek egy random független telefont, az bármilyen SIM-et elfogad, nem?


Korábban valami olyasmit olvastam, hogy Amerikában más hálózat/frekvencia van. Ami miatt eszembe jutott, hogy van-e hasonló különbség Európában is az egyes országok között (?)


Vagy bármely ilyen független telefon kombinálható random SIM-kártyával, országtól függetlenül?



2023. jún. 3. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Európán belül nincs különbség, nyugodtan vehetsz telefont Spanyolországban is. Gondolj bele, akkor külföldről nem tudnál hazatelefonálni a saját telefonoddal? Pl a gsm boltok is hasonlót csinálnak, szürkeimport, és így tízezrekkel olcsóbban el tudnak adni egy eredetileg nem Magyarországra szánt telefont. Az előző telefonom is ilyen volt, az első bekapcsolásnál franciául köszöntött, mégsem volt vele semmi baj. Átállítottam a nyelvet, és hűen szolgált 4 évig.:D
2023. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Igen.


Régebben pl. az amerikai CDMA telefonok nem működtek a GSM hálózatokon. De ennek ma már semmi jelentősége nincs.

2023. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Talán az amerikai telefonokkal annyi a gikszer, hogy ott a telefonok nagy része nem kártyafüggetlen.
2023. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

EU telefonnal nem lesz gond.

USA telefonnál is csak meg kell nézni, hogy támogatja-e az EU frekvenciasávokat, de ma már USA-EU között is átjárható.

10 eve vettem kint telefont, es simán használtam itthon (és több munkatarsam is).

2023. jún. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen fog müködni ha Spanyolországban veszel telefont és Magyarországon fogod használni.
2023. jún. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!