Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Számítógép miért nem érzékeli...

Számítógép miért nem érzékeli a telefont, ha adatkábellel összekötöm?

Figyelt kérdés
Huawei p30-ról van szó, korábban tökéletesen működött minden, rátettem a kábelre, elkezdte tölteni, és feldobta, hogy "csak töltés", "képek átvitele", "fájlok átvitele" stb. Viszont egyik pillanatról a másikra ez megszűnt. Ráteszem, elkezdi tölteni, de nem dob fel semmilyen opciót, és a gép sem írja ki, hogy érzékelné. Pedig tölteni tölti, az a fura. Kábellel van a gond? (sajnos itthon nincs másik ilyen kábel). Próbáltam mindenféle beállításokat, de nem segített rajta semmi. Ha új kábelt veszek, az vajon megoldja a dolgot, vagy ez inkább szoftveres probléma lehet? (de a kábel nem lehet teljesen rossz, ha a töltés működik megfelelően)

2023. jún. 19. 17:37
 1/5 Gyakori93 ***** válasza:
50%

Két fajta kábel létezik, van amiben csak a GND és az +5v vezeték van bekötve, és van olyan kábel is, amiben benne van az adat része is.


Nagyon valószínű, hogy neked csak a töltéshez szükséges vezetékek vannak benne, nincs adat része.

2023. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik csak töltő kábel is, az csak két vezeték. Lehet ez is a probléma. De az is lehet, hogy driver nincs a gépen, vagy nem talál hozzá.


Így messziről csak kávézaccjóslást lehet végrehajtani.

2023. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De mondom, eddig ugyanezzel a kábellel működött minden, amit a telefonhoz adtak :D Szóval ezért furcsálom, lehet tényleg valamit frissíteni kéne. (csak nem tudom mit...)
2023. jún. 19. 18:21
 4/5 Gyakori93 ***** válasza:

Bár nekem xiaomi van, próbáld meg ezt:


Belépsz a beállításokba, a keresőbe beírod ezt: Alapértelmezett USB-beállítás.

És azon belül kiválasztod a Fájlátvitel-t.

2023. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem is hasonló a gondom néhány hónapja.

A telefonomhoz kapott kábelt használtam éveken át hiba nélkül, nemrég óta viszont ha csatlakoztatom a számítógéphez nem kérdezi meg, hogy mit tegyen, csak elkezdi tölteni.

Huawei HiSuite telepítve van, nem érzékeli a telefont csatlakoztatás után.

Telefonon az USB beállításoknál szerepel, hogy minden USB csatlakoztatáskor megkérdezze mi a teendő, mégse teszi meg.

Minden beállítás ami csak felmerülhet az megtörtént, mégsem jelez a telefon ha csatlakoztatom.

Kipróbáltam más Type-C kábeleket is, a probléma ugyan az, teljesen biztos, hogy a telefonom a hiba okozója.

De vajon mitől? ..

2023. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!