Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ennek mi értelme? (Xiaomi)

Ennek mi értelme? (Xiaomi)

Figyelt kérdés

Telefonálás közben nem lehetséges a Redmi Note 8-asomon hangszórót kapcsolni, hogy jobban halljam a beszédet a túloldalról, mert ahogy odaér az ujjam a képernyőhöz, azonnal fekete lesz. Ahogy elveszem az ujjamat, egyből visszajön a kép. Hiába próbálgattam, mindig pont akkor ment el a kép, amikor odaért az ujjam és már nem tudtam bekapcsolni a hangszórót.


Gondolom, ez biztonsági dolog, hogy ne tudjuk telefonálás közben nyomogni, de akkor hangszórót se nagyon tudunk aktiválni. Meg lehet ezt változatni rajta?


2023. jún. 25. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Hangerőt az oldalsó hangerő szabályozó gombbal lehet állítani, nem kell hozzá a képernyőn csinálni semmit.

Azért tiltja le a képernyő nyomogatását mert ha nem tenné az arcoddal-füleddel is nyomogatnád a telefont.

2023. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, mondtam is ezt. De akkor nem lenne értelme ajánlani a hangszórót.
2023. jún. 25. 10:59
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

De több funkció van képernyőn, amire beszélgetés közben szükség lehet.

Kihangosítás bekapcsolása, vagy épp a billentyűzet előhozása, hiszen szükséges lehet kódokat benyomogatni, pl. az ügyfélszolgálatoknál stb.

Át lehet váltani beszélgetés közben akár böngészésre vagy a telefonon fájlok keresésére, majd vissza a hívóképernyőre.

Tehát a kérdésben megfogalmazott jelenség nem normális szerintem.

A közelségérzékelő (aminek legalább kétféle technikai megoldása is lehet) főleg a képernyő felső részén reagál, de normális esetben nem az ujjadra.

Proximity Sensor test alkalmazás letölthető.

2023. jún. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A közelségérzékelő (aminek legalább kétféle technikai megoldása is lehet) főleg a képernyő felső részén reagál, de normális esetben nem az ujjadra."


Az utóbbi időkig még a legdrágább Xiaomi telefonokból is jellemzően lespórolták a közelségérzékelőt. Valószínűleg ezen sincs.

2023. jún. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha nincs külön szenzor, ezt a feladatot már a régi okostelefonoknál is meg tudták oldani az érintőképernyő segítségével, szoftveresen, olyan szinten, hogy a célnak gyakorlatilag megfelelt.

Tehát nem sötétül el, ha csak nyomogatni akarjuk. Csak nagyobb felület közelítésére reagál és azt is főleg a felső részen érzékeli.

Nehéz elhinni, hogy visszafelé kellene fejlődni, ami eddig használhatóan működött (extra szenzor nélkül), most már nem?

2023. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"amikor odaért az ujjam"

De hová ért oda?


Prox. sensor van benne:

[link]

2023. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is nehezen hiszem el, a régi Redmi 8-as készülékemmel sosem volt ilyen gond.
2023. jún. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!