Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik még olyan, hogy...

Létezik még olyan, hogy szolgáltatófüggő a telefon? (pl.: telekomfüggő)

Figyelt kérdés
Évek óta yetteles vagyok, viszont át szeretnék menni a telekomhoz szeptemberben. Yetteltől hoztam ki egy telefont 2 éve és most utánaolvastam, hogy lehet telefonszámot átvinni anélkül, hogy megváltozna a szám, csak új simkártya kellene hozzá. Akkor nekem ez a telefonom yettelfüggő lenne? Vagy már ilyen nincs? Hallottam régebben ismerősnek volt is ilyenből problémája, de egy jó ideje nem hallottam ezt a kifejezést, nem tudom létezik-e még?

#telefon #szolgáltatásfüggő
2023. jún. 25. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Létezik, persze.

Ha törlesztőre+hűségidőre vetted meg, és már lejárt, akkor csak bemész, és mondod, hogy függetleníteni szeretnéd, és meg is csinálják ingyen.

2023. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
nekem a 12 pro maxom nem halozatfuggo
2023. jún. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi változott csak, hogy a hűségidő lejárta után kötelesek díjmentesen függetleníteni a telefont.
2023. jún. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként amiről te beszélsz az a számhordozás és nem kell hozzá függetlenített telefon.
2023. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
#5 nem, arról beszél hogy a telefont is ott vette, és ha számot hordoz, attól még a telefon nem fog függetlenedni
2023. jún. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

#5:

Már miért is ne kellene?

A telefon nem a szolgáltató kódját figyeli (20), hanem a szolgáltató által kibocsájtott SIM kártyát. Tehát ha egy telefon nem kártyafüggetlen, akkor ő nem tud más szolgáltatók hálózatára felcsatlakozni. És a függetlenítéssel ezt a blokkolást a szolgáltató leveszi, kikapcsolja. Én nem Magyarországon élek, hanem egy másik országban, és itt egy picit eltér a számhordozás módja a Magyar módszertől annyiban, hogy netes azonosítást követően otthonról is elvégezhető a számhordozás, bármilyen olyan SIM kártyára, amely az új szolgáltatóhoz tartozik. Én is fogok számot hordozni ötödikén az egyik itteni szolgáltatótól egy másik itteni szolgáltatóhoz, és már meg is vettem a SIM kártyát, itt van a fiókban. Már a számhordozási kérelmem is folyamatban van. Szóval amennyiben beraknám a fiókban lévő SIM kártyát a telefonomba, és szolgáltatófüggő lenne, akkor a telefon csak a segélyhívásokat engedné, mert a telefon nem lenne képes rácsatlakozni a másik szolgáltató hálózatára. A számhordozáskor teljesen megszakad a kapcsolat a régi szolgáltatóval, és csak a telefonszám marad, és tiszta lappal kezdesz az új szolgáltatónál.

2023. jún. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hűségidő alatt nem tudja átvinni a számot, gondoltam ez egyértelmű.
2023. jún. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
A hűség már egy másik téma. Lehet, hogy a kérdező hűségideje lejárt. Nyilván hűséggel nem lehet számot hordozni, bizonyára ezt a kérdező is tudja.
2023. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
75%
Igen, létezik.
2023. jún. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
A Yettel és a Vodafone a mai napig hálózatfüggő telefonat árul. A 3 nagy szolgáltató közül egyedül a Telekomnál vásárolt telefonok kártyafüggetlenek.
2023. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!