Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinéztem magamnak egy telefont...

Kinéztem magamnak egy telefont, amiben van GPS, HSDPA,3G. Mit jelentenek ezek? Fizetős szolgáltatások?

Figyelt kérdés
Bocsi, de nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz. Leírná nekem valaki érthetően, hogy mit is jelentenek? Érdemes ilyen telefont venni?
2010. okt. 13. 10:46
 1/6 anonim válasza:
100%

Üdv!

Leírhattad volna mondjuk először, hogy milyen telefont is szeretnél vásárolni, tudod, a körültekintő kérdésre sokkal könnyebb helyes tanácsot adni!


De ha már így alakult nézzük sorjában:


- GPS; Globális helyzetmeghatározó: Sok esetben, ha a készülék is engedi, lehet találni olyan programokat, amivel ingyen lehet navigálni, pl. WeTravel, de a legtöbb telefonhoz, természetesen ha adnak gyári GPS szoftvert, tartozik egy ilyen program, és gyakori, hogy használhatod X ideig ( csak mondok valamit: egy hónap ) és ha utána is igénybe szeretnéd venni ezt a szolgáltatást, akkor vagy licenszet, vagy magát a programot kell megvásárolnod ( pl.: Nokia által kiadott telefonok némelyike ). Ha androidos telefonod lesz, akkor egyszerűbb a helyzet, mert ott rengeted ingyenes GPS programot tudsz leszedni.

Végül is a helyes válasz az az, hogy önmagában nem fog pénzt levenni a feltöltős vagy előfizetéses kártyádról egy forintot sem így önmagában, illetve akkor sem ha használod, amíg engedi.


- HDSPA; High-Speed Downlink Packet Access; tükörfordításban „nagysebességű csomagletöltési hozzáférés”: A 3G mobilkommunikációs protokoll elődje. Ez, illetve a 3G szolgálja ki a mobilinternet hozzáférést.

- 3G; Harmadik generációjú mobilinternet protokoll.

Ha előfizetéses leszel, ajánlatos azonnal kikapcsolni, mert bármikori hozzáférést engedélyez a webes tartalmaknak, tehát ha nem figyelsz oda, akkor hamar lerángathatja a pénzt a kártyádról.

Ha a későbbiekben Wi-Fi-t szeretnél használni, akkor is ajánlatos kikapcsolni, mert a Wi-Fi nem 3G-t használ.


Tehát ha nem mobilnetet fogsz használni hanem vezeték nélküli netet, akkor érdemes kikapcsolni, mert nem vesz le pénzt, és kíméli az akkumulátor kapacitását is.


Üdv!

2010. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon szépen köszönöm a választ!

Egyébként nokia 5230-ason gondolkozom. Bár nem tudom, érdemes -e erre beruháznom. Valószínű, hogy nem használnám ki az általad leírt tulajdonságait.

Esetleg nem ajánlanál valami jó érintős telefont, amiben nincs ennyi "plusz"?

Köszi mégegyszer az infot!

2010. okt. 13. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:

2 hónapja vettem a T-mobilnál egy 5230-as nokiát

Nekem nagyon tetszik és én se "nagyon" használom ki az előnyeit csak néha. Jó, okos. Nálam 1 hetet bír, pedig nagyon strapálom több óra zenehallgatással, SMS-sel, telefonálgatással, és játékkal, valamint fényképezéssel (2Mp-hez képest korrekt képet készít) és neten is NAGGGYON DE NAGYON JÓÓ! ÉS TELJESEN INGYENES A GPS!!!! tehát nincs adat forgalom!!!

bátran ajánlom :)

2010. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia, az első válaszoló vagyok.

Írd le az igényeidet a telefonnal kapcsolatban. Segítek pár példával.


Mire használnád inkább?

- Multimédia

- Irodai alkalmazások

- Telefonálás és SMS "orientáltság"


Fontos-e hogy?

- T-mobile-os legyen

- Vagy lehet független is


- Kamera, videófelvétel?


- SNS - Szociális funkciók ( Facebook stb. )


- Operációs rendszer?

- Nyitott (pl. Android, Symbian, Windows Phone )

- Zárt ( minden ami nem a fentiekben felsorolt )


- Adj meg kérlek egy árkategóriát is!


Ezek alapján, meg még ami eszedbe jut írd le a dolgokat, és segítek tájékozódni.


Üdv!

2010. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a segíteni akarásod. Már megvettem a telefont, egy nokia 5230-ast. Remélem jó lesz. Azért nem írtam eddig, mert nem volt jó a net. Tanácsodra letiltattam az internetet a telefonról, nehogy pórul járjak.

Mégegyszer köszönök neked mindent!

2010. okt. 27. 12:45
 6/6 anonim válasza:

Nagyon szívesen ;)

Üdv!

2010. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!