Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon vásárlásnál...

Okostelefon vásárlásnál figyeljem, hogy legyen 5G támogatás, vagy még nem létszükséglet?

Figyelt kérdés
2023. júl. 5. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem szükséges, mivel egyre több eszköz 5G képes, a forgalom áttevődik, a 4G fokozatosan egyre kevésbé terhelt, így egyre jobb teljesítményt nyújt. Legalábbis én ezt tapasztalom, 2-3 éve az akkor még létező 3G-re mentem át gyakran, mert a 4G akadozott, a 3G viszont a korlátain belül remekül ment, mivel már alig használták. Ugyanez zajlik most is, annyi a különbség, hogy az 5G kapacitása már jelentősen nagyobb, így az talán nem fog összeomlani amikor a legtöbb forgalom áttevődik, de a 4G egyre jobb lesz.
2023. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szirty ***** válasza:
59%
Tulajdonképpen maga az okostelefon se létszükséglet.
2023. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem fontos. A kisebb csomagokkal nem is engednek még fel az 5G-re. (Legalábbis a Telekom nem, a többit nem tudom)
2023. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ: ha félév múlva tervezel újat venni vagy 2 esetleg 5 év múlva.
2023. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt kell elsődlegesen eldönteni, hogy kell-e egyáltalán 5g, vagy sem.

Aztán ha kellene is, van-e elérhetőség egyáltalán?

Nálunk se otthon, se a munkahelyen nem elérhető.

A munkahelyen a lefedettségi térkép szerint sem, otthon meg csak úgy.

2023. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"elsődlegesen eldönteni" a 4# válasz
2023. júl. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha átlagos időre tervezel a telefonnal (2-4 év), akkor ebből még nem fog hátrányod származni. Így is még eléggé marginális az 5G lefedettség.


De persze ez függ a telefonod árkategóriájától. Vannak drága telefonok is 5G támogatás nélkül, pl. a Huawei (és Magyarországon a Google) készülékei is. Egy 200 ezer körüli telefonnál még elnézném az 5G hiányt, de egy 300-400 ezres csúcskészüléknél már kicsit nevetséges lenne nekem.

2023. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2 év alatt tökéletes lehet a rendszer,

addigra jönni fog az igazi, akkor úgyis csere lesz


Samsung S25 Ultra

2023. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kábé egy jó ok nem ártana. Haszna annyi tud lenni, hogy ha lefedett helyen szeretnél valamiért gyorsabban adatot forgalmazni, fel-letölteni, streamelni, viszonylag vállalható pinggel játszani, akkor fontolóra veheted, hogy úgy egyébként megéri-e a felárait, gondolok itt a kissé butább hardverre, ami gyakori kompromisszum még, meg nyilván a feláras díjcsomagra, ha olyanban vagy, ami nem része az 5G hypenak. De ha hűségben vagy olyan szolgáltatónál, akinek köze nincs ilyesmihez, és szükséged sincs rá, akkor teljesen mindegy, esetleg valami nagyon nagy akcióra megérheti lecsapni, de ebben az 5G-nek csak annyi szerepe van, hogy ki akarják pörgetni az egyelőre nem túl csábító ajánlatnak számító első fecskéket.
2023. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már csak 5G-re alkalmas telefont vennék. Bár most még nem létszükséglet. A Vodafone vezette be leg először 2019 őszén az 5G-t. Azóta a Vodafone-nak van a legnagyobb 5G-s hálózata. A Telekom országosan csak alig egy hónapja kapcsolta be az 5G hálózatát. Ráadásul a Telekom 5G-je jóval 100 Mb/s alatt van. Úgy hogy a Telekom 4G-je jobb mint az 5G.
2023. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!