Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Amazonról rendelni...

Megéri Amazonról rendelni telefont?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy sokkal olcsóbban meg lehet venni ugyanazt a telefont Amazonon mint pl. Altexen vagy Emagon. Galaxy s21-ről van szó.

Szerintetek megéri onnan rendelni? Minőségi telefonokat lehet onnan vásárolni? Kockázatos?



2023. júl. 7. 22:30
A kérdező szavazást indított:
Nem éri meg
Megéri
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Hozzászámoltad a vámot és az áfát is?

És a (valós) garancia hiányát?

2023. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Az amazonon is ugyan azt a telefont kapod mint amit a boltban vennél.

Hogy megéri-e? Hát számold ki. Amit legutóbb rendeltem onnan cuccot még a szállítással és a vámmal meg áfával is olcsóbb volt valamivel mint ha magyar webshopból rendeltem volna.

2023. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Közvetlenül az Amazon-tól megéri ("fullfilled and dispatched by Amazon"). Külső eladótól nem annyira.
2023. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Közben ránéztem, újabban már így írja:


Dispatches from Amazon

Sold by Amazon


Ez a két sor a lényeg (Buy Now gomb alatt). Ha német nyelven böngészed, akkor az ennek megfelelő.

2023. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes alaposan megnézni, hogy melyik amazonról rendelsz, mert nem csak raktáruk, hanem hozzá tartozó webshop is több van. Országonként más oldalon tudsz rendelni.


Amerikában jóval alacsonyabbak az árak, viszont marha sok szállítási költség jön rá Magyarországra, plussz még a vám és ÁFA.


A német Amazon viszont EU-n belül küldi a terméked, így vám és ÁFA nem jön rá a német árra és a szállítás is jóval olcsóbb, mint Amerikából, vagy akár Angliából is.


Amazon sok esetben gördülékenyebben intézi a garanciát, mint a magyar boltok. Viszont mivel Magyarországon (még) nincsenek jelen, így előfordulhat, hogy a nemzetközi visszaküldés költségét neked kell állnod.

2023. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!