Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonon, a vészhivó...

Mobiltelefonon, a vészhivó gomb/segély hivó gomb ugye az europai 112-es számot hivja és még véletlenül se az amcsi 911-et? Tudom amatőr kérdés de bennem ez felvetődött.

Figyelt kérdés
Üdv a kérdés adott, nekem van pin beirásnál 1 vészhivás nevü gomb,illetve kikapcsolásnál 1 segélyhivó nevü, HISZEM HOGY SOHA NEM KELL HASZNÁLNI, de a kérdés felvetődött bennem, ugye a 112-t hivja és még véletlenül se mondjuk az amcsi 911-et. (azt se tudom eu-ból azt hivható e egyáltalán) , köszi a választ, kérem a kioktatás mellőzését , tudom buta kérdés de megfogalmazódott.
2023. júl. 11. 12:10
1 2 3
 1/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Ha már egyszer okostelefon, hát miért ne hívhatná a 112-t Európában, a 911-et asz USA-ban, esetleg más számot amikor abban az országban vagy?
2023. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%

[link]

Nem történik semmi ha a 911-et hívod eu-ban.

2023. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Koplárovics Béci nem tudom, irtam csak felvetődött bennem, én nem értek hozzá nem tudom 1 magyarországon forgalomba állitott okostelefon-nak mi van beprogramozva, igen sejtem a 112. de LG telefonom van az ugye koreai gyártmány ha jól tudom, és ezért nem voltam benne biztos, hogy itt magyarországon EU-ba a 112-t tárcsázza e "élből".


2-es köszi , ezt azért sejtettem hogy nem müködik de tegnap olvastam, itt a gyk-n hogy valaki megijedt mert felhivta a 911-et és mi lesz, de akkor ő lehet amerikából kérdezett, igazából innen IS jött belőlem a kérdés, hogy ugye itt magyarországon a 112-t hivja a vészgomb.

2023. júl. 11. 12:35
 4/27 anonim ***** válasza:
51%
Próbáld ki! Úgy lehetsz csak biztos benne.
2023. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%

#2:

Ez biztos? Csak mert 2010-ben hülye fejjel én a nyomógombos nokiámról felhívtam a 911-et, és akkor az Ukrán 112-höz kapcsolt. Azért az Ukránhoz, mert akkor Ukrajnában tartózkodtam, és Ukránul szólalt meg az ügyintéző. Mondtam, hogy véletlen volt. Talán a szolgáltató keze volt akkor abban, hogy amikor a 911-et hívod, akkor is a 112-höz kapcsoljon?


Egyébként az okostelefonokban, és a nyomógombos telefonok egy részében is már, található GPS, ami pontosan tudja, hogy melyik országban vagy. És ezáltal ha megnyomod azt a gombot, ő azt a számot tárcsázza, amelyet a tartózkodási helyeden kell, ha ez a 112, akkor azt, ha a 911, akkor pedig azt.

De igazad van, soha ne kelljen, én is megbántam, amikor 9 évesen felhívtam.

Arra is ffigyelj oda, hogy soha ne nyomkodd a samsungokon túl sokszor egyszerre a bekapcsoló gombot, mert az is tárcsázza a segélyhívót, és mellé még szirénázik is.

2023. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
4es eszembe sincs ilyen számokat nem hivogatunk poénból, aztán meg ha mégis következménye lenne azzal se szeretnék szembe nézni, pl mert nem is tudok angolul tehát ha még esetleg a 911 amerikába fel is venné , a többit sejted, de nyilván eszemben sincs kipróbálgatni. Ez csak 1 elméleti kérdés volt, hogy a 11-es hivón csöng e.
2023. júl. 11. 13:08
 7/27 A kérdező kommentje:
5 ös köszi, épp ezért irtam ESZEMBEN SINCS PRÓBÁLGATNI több okból sem, Igen ez logikusnak tünik, hogy a HELYI segélyhivót keresi a telefon.
2023. júl. 11. 13:11
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
A 911-gyel ugyanúgy az adott ország segélyhívóját fogja kapcsolni a hálózat.
2023. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
8 as köszi, akkor is ha a GPS nincs bekapcsolva? (nekem nem kell nem vezetek autót stb, és ki kapcsoltam, hogy az alkalmazások ne használhassák a helymeghatározást, be van pipálva 1 olyan funkció, hogy segély hivásnál elvileg a telefon meghatározza a helyzetét, vagy ilyesmi) Egyébként a tisztázás végett, eszembe sincs 911 et hivni, azt nem tudtam, hogy maga a gomb megnyomására milyen számot hiv a készülék,
2023. júl. 11. 15:19
 10/27 A kérdező kommentje:
5 ös és ha a GPS ki van kapcsolva? (nekem nem kell nem használom) fentebb irtam van valami vészhelyzeti "bigyó" a gps menünél , ha a segélyhivó van tárcsázva, valami olyasmit irt a teló, hogy még kikapcsolt GPS-nél is meghatározza a helyzetét) bocsi pontosan nem tudom de biztos a készülékeden is van neked is .
2023. júl. 11. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!