Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ilyenkor mi van? (Lent)

Ilyenkor mi van? (Lent)

Figyelt kérdés

Vagyis van egy iPhone 11-em és azt láttam hogy ha a beállításokban kikapcsolom azt hogy appfrissítés a háttérben akkor tovább bírja az aksi. És ezzel kapcsolatban három kérdésem lenne.

Hogyha nem kapcsolom ki teljesen az appfrissítést a háttérben vagyis csak ott alatta ahol vannak az alkalmazások ott csak 3-4 alkalmazásnak engedném meg hogy végezhet appfrissítést a háttérben akkor is az már segítene az aksin vagy csak akkor segítene hogy ha telejesen kikapcsolom az appfrissítést a háttérben? És ha pl a Messengernek kikapcsolnám ott hogy nem végezhet appfrissítést a háttérben akkor is normálisan tudnám használni, és akkor mikor frissítene?

És az utolsó kérdés az hogy ha kikapcsolom az appfrissítést a háttérben akkor mennyivel lenne jobb az akunak?


Remélem érthető az egész:)



2023. júl. 12. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
az akkunak jobb lenne, hiszen a háttérben nem frissülnének az appok, ezzel kevesebb energiát fogyasztana. akkor is javulni fog ha csak pár appnak engeded, mert így sem az összes app futna a háttérben. csak annak az appnak engedélyezd amelyiknek szeretnéd. az app akkor fog frissülni, ha te manuálisan frissíted, erre az app storeban van lehetőség. szerinte észrevehetően javulni fog az üzemidő ezáltal, hiszen energiát takarít meg. szerintem kapcsold ki ami nem kell. :)
2023. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Morzsi007 ***** válasza:
83%

Nem gond, ha ki van kapcsolva. Ha lesz elérhető frissítés egy adott alkalmazásra, azt jelezni fogja, mikor megnyitod azt és rákérdez, hogy akarod most frissíteni?

Én így használtam mindig is.

2023. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek?
2023. júl. 12. 19:54
 4/10 A kérdező kommentje:
! ezt akartam írni ? ez helyett
2023. júl. 12. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

1-2 nem találtátok el...

Nem arról van szó, hogy az appok új verziója automatikusan települjön-e, vagy sem.


Ha az appfrossítést kikapcsolod, akkor amint kilépsz az appból a főképernyőre, vagy átlépsz másik appa, akkor nem fog tovább működni az applikáció. Csak akkor frissül újra, amikor megint belépst. Mondjuk. Tehát ha az udőképből kilépsz, majd fél óra múlva újra belépsz, akkor egy pillanatra létod a fél órával azelőtti állapotot és aztán befrissülnek az új adatok, friss időjárás.

Én konkrétan kikapcsoltam a francba az egészet, mert lehet enélkül is élni.

Az értesítések meg fognak jönni akkor is ha ki van kapcsolva a háttérben frissítést. Annyi a történet, hogy ha rányomsz az értesítésre egy új üzenetről a messengernél, akkor amikor belépsz, 1-2 másodpercig újratölti az appot, a listát.

De persze megteheted, hogy néhány appnak megengeded a háttérben frissítést. Így is lehet spórolni az akkuidővel.

Próbáld ki, teszteld, figyeld az akkuidőt 1 hétig, aztán kapcsold vissza. Nem lehet pontos értéket mondani, mert sok dologtól függ. Az akksid állapotáól, stb.

2023. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. júl. 13. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Nehogy elhidd amit az 5-os mondott , szo nincs errol. A hatterben torteno alkalmazasfrissites pontosan azt jelenti amit varsz tole a neve alapjan. Ha be van kapcsolva, es megjelenik egy ujabb verzioja pl a Messengernek, akkor azonnal letolti es FRISSITI az alkalmazast a legujabb verziora. Semmi koze nincs ahhoz hogy az adatokat frissitene vagy barmi ilyesmi. 8 eve van Iphone-om, sosem hagytam bekapcsolva ezt a funkciot, de meg sosem fordult elo olyasmi hogy belepek egy app-ba (pl idojaras) es egy pillanatig azt latom amit egy hete neztem meg . Ilyen egyszeruen nem letezik.
2023. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Jajj Istenem! 7-es ne mondj már baromságokat!!

Az az appfrissítés amiről te beszélsz!

Beállítások -› App Store -› Appfrissítés. Te erről beszélsz!

Ezt nem is lehet apponként beállítani!!


A kérdező és én pedig erről beszélünk:

Beállítások -› Általános -› Appfrissítés a háttérben



"8 eve van Iphone-om, sosem hagytam bekapcsolva ezt a funkciot, de meg sosem fordult elo olyasmi hogy belepek egy app-ba (pl idojaras) es egy pillanatig azt latom amit egy hete neztem meg . Ilyen egyszeruen nem letezik."

Igen, mert a nemrégen bezárt appokat a memóriában tartja.

De ha az appváltóban visszamész régebbi appokhoz, akkor azoknak a képén egy régebbi állapotot látsz és amikor belépsz, akkor újra fogja tölteni az appot.

Elég szomorú, hogy 8 év alatt nem jöttél rá erre.

Az még szomorúbb, hogy a hülyeséget osztod itt... vagy trollkodsz. Mindegy, mindkettő rossz!

2023. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Tessék nyolcéveájfónthasználónagyokos, olvasd:

[link]


De bemásolom neked, hogy még kattintanod se kelljen:


"Az Alkalmazásfrissítés a háttérben funkció használata

Miután egy másik alkalmazásra váltott, néhány alkalmazás még egy kis ideig fut, mielőtt felfüggesztett állapotba lépne. A felfüggesztett állapotban lévő alkalmazások nincsenek aktív használatban, nincsenek megnyitva, illetve nem használnak fel rendszer-erőforrásokat. Ha bekapcsolja az Alkalmazásfrissítés a háttérben funkciót, a felfüggesztett alkalmazások ellenőrizni tudják, hogy rendelkezésre állnak-e frissítések és új tartalmak.


Ha azt szeretné, hogy a felfüggesztett alkalmazások ellenőrizzék az új tartalmak elérhetőségét, lépjen a Beállítások > Általános > Alkalmazásfrissítés a háttérben menüpontba, és kapcsolja be az Alkalmazásfrissítés a háttérben funkciót. Ha kilép egy alkalmazásból az alkalmazásváltóban, akkor előfordulhat, hogy az adott alkalmazás nem lesz futtatható, illetve nem fogja ellenőrizni az új tartalmak elérhetőségét addig, amíg ismét meg nem nyitja."

2023. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Mivan battya elgurult a gyogyszer? 0.5os frontint vedd mar be mielott itt rosszul leszel :))
2023. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!