Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jelenleg az Iphone 12 vagy 13...

Jelenleg az Iphone 12 vagy 13 éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Újonnan venném a telefont, ahogy néztem a médiamarkt oldalán aránylag egy árban is vannak. Utánanéztem a különbségnek a két készülék között, ami nekem szembetűnőbb volt az a nagyobb üzemidő a 13 javára. Mit javasoltok melyiket válasszam? Érdemes megvárni a 15-ös széria megjelenését most szeptemberben, hátha lejjebb mennének az árak? Előre is köszönöm!

u.i.: Azokra a válszokra nem vagyok kíváncsi, ahol az Apple-t szidják.



2023. aug. 16. 23:40
A kérdező szavazást indított:
Iphone 12
Iphone 13
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a 13-mas jobb választás az árat is figyelembe véve.

A 15-ös széria megjelenésével a 12-es sorozat valószínűleg kiesik a gyártásból és a 13 olcsóbb lesz DOLLÁRBAN. Tekintve, hogy a mostani árak a jelenleginél rosszabb árfolyammal lettek kiszámolva, valószínű, hogy jelentősen olcsóbb lesz a 13 forintban is.

Azonban arra nem tudunk mit mondani, hogy a külföldi cégek (jelen esetben az Apple) milyen kockázatot lát a forintban. A jelenlegi árfolyamot csak a brutálisan magas jegybanki alapkamat tartja fenn, tehát benne van a kalapban egy hirtelen, jelentős forint gyengülés. Tehát akár mondhatja azt is az Apple, hogy hiába erősebb a forint a dollárhoz képest, mint egy éve volt, de ők a "biztonság kedvéért" rosszabb árfolyammal kalkulának az árazás kapcsán.


TLDR: a 13 jobb választás, a 15. széria megjelenése után pedig valószínűleg olcsóbb is lesz.

2023. aug. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
dddddddddd
2023. aug. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kettő közül mindenképpen a 13!

A 15 valszeg brutálisan drága lesz az elszálló infláció meg a többi probléma miatt.

2023. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Újonnan a 13, mert nem sokkal olcsóbb a 12.

Használtan 12, mert a 13 többnyire jóval drágább.

Én is a 12 és a 13 között gondolkodtam egy jó darabig, végül utóbbi mellett döntöttem, mert:

-jelentősen jobb üzemidő (a 12 kb. ugyanaddig bírta volna, mint az előző telefonom (XR))

-újabb

-kisebb notch

-nagyobb a kijelző maximális fényereje, ami kültéren rendkívül hasznos

-két eSIM támogatása, ami a jövőben jó lehet

-alapból 128GB tárhely (a 12-ből újonnan már majdnem ugyanennyibe került volna a 128-as verzió, hiszen ott 64 az alap)

-szubjektív, de nekem jobban tetszik a 13 kameradizájnja

2023. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2023. aug. 18. 22:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!