Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SD kártyáról adatmentés...

SD kártyáról adatmentés elromlott Samsung telefonról?

Figyelt kérdés
A Samsung Galaxy A40-es telefonom képernyője egyik pillanatról a másikra elromlott nyaralás közben, és szeretném lementeni róla az adatokat. A telefonban SD kártya volt, azonban mikor kivettem a telefonból és betettem a laptopba, azt írta ki, hogy formatálni kell, ezért nem tudtam lementeni róla az adatokat. Van valamilyen házi módszer, amivel ki lehet küszöbölni ezt a problémát, vagy feltétlenül szervízhez kellene fordulnom? Köszönöm előre is a válaszokat.

2023. aug. 21. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, én többféle módszerrel is megoldottam ilyesmit, de aki nem hozzáértő a témához, annak elmagyarázni sem egyszerű. Meg hogy kinek milyen lehetőségei hogy vannak effélékre... (értek ezalatt pl. linux -ot is)


Olyanokat sem ártana tudni, hogy mi módon lett még a kártya a telefonba beállítva, úgy értve, hogy kiterjesztése a belső memóriának, vagy külön háttértár, vagy stb és hogy telefonnal lett-e elsőre formázva, vagy más módon és azon belül is miféle módszerrel. Amit szintén vissza lehet nézni-látni, de nem egyszerű annyira.

2023. aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Med_fet_ati ***** válasza:
Google szinkronizálás nem volt bekapcsolva? Azzal a legegyszerübb pl. a nyaralási képeket "visszaszerezni".
2023. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy data recovery programot kell végigküldeni az SD kártyán, az le fogja tudni menteni róla a képeket.
2023. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat.


#1: úgy emlékszem belső memóriának lett beállítva és a kártya a telóval lett először formázva.

#2 - nem volt bekapcsolva a google szinkronizálás

#3 - köszi, utánanézek ennek.


Nem vagyok egy telefon guru nőként, ha más nem megy, szervíz lesz a megoldás.

2023. aug. 21. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a kártya titkosított, akkor itt a történet vége, mert maga a telefon a titkosító kulcs. És ha belsőként formáztad, akkor valószínűleg ilyen.

Egyébként meg:

[link]

Vagy megjavíttatod a képernyőt, a szervízzel egyértelmű megegyezéssel, hogy ne végezzenek gyári visszaállítást.

2023. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszi a választ. Voltam szervízben, és kiderült, hogy nemcsak az SD kártya hibás, hanem maga a telefon is teljesen bekrepált, alaplap hibás, tehát nem is csak a kijelző ment tönkre. Tanulság: nyaralás előtt, meg amúgy is, 1-2 havonta érdemes lementeni az összes képet, videót, ha mégse felhőbe/google-ba menteném le a képeket, és akkor nincs baj. Szép kis tanulólecke volt nekem ez a történet.
2023. aug. 24. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!