Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy telefon mennyire bírja,...

Egy telefon mennyire bírja, ha hotspot-ként kell üzemelnie egész nap?

Figyelt kérdés

Korlátlan net-előfizetés + mobiltelefon mint hotspot, erre csatlakozva neteznék a laptop-ról.

Streaming-elnék is, Youtube is, stb.


Ezt bírni fogja egy telefon hosszútávon?


Csak ERRE a kérdésre válaszoljunk, a netet bekötni privát okokból NEM lehetséges.



2023. aug. 21. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Otthon nem lehet USB Sticket kapni amibe a kärtyät teszed es mobilnetkent funkcionäl? szerintem lenyegesen egyszerübb mint fözni egesz nap a telefont...
2023. aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, ilyen stick-ről még sosem hallottam.


A keresések alapján olyan mint egy sima pendrive, nem? Ebbe bele a SIM és az megosztja onnan? Ez a stick tudja osztani a laptop-pal és a telóval egyszerre is?


Vagy ezt bele kell dugni a laptop-ba és úgy megy a net?

2023. aug. 21. 11:46
 3/14 anonim ***** válasza:
2023. aug. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem a nemet Lidltöl volt usb modemem es hasitott kb mindenhol is.
2023. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Az USB-s cucc csak oda ad netet ahova bedugod.

Vegyél inkább egy mobilnetes WIFI routert. Még a szolgáltatók is árulnak, érdemes megnézni a kinálatot, lehet kapsz akár ingyen, vagy részletre is.


EGyébként a telefonnak sem lesz komoly baja a folyamatos hotspotként történő használattól. Arra kell figyelni, hogy olyan helyen legyen ahol nem tud túlmelegedni.

2023. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Az akkut nagyon eszi, ennyi az egyetlen hátránya. Így hosszútávon kicsinálod, vagy az állandó merítés-töltéssel, vagy azzal hogy folyamatosan 100%-on áll. Ha lehet korlátozni, hogy csak 80%-ig töltse fel akkor folyamatosan töltőről használva nem lesz gond.
2023. aug. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

veszel egy lte routert


Abba bele rakod a sim kártyát és van neted


az okos telefon nem fogja sokáig bírni a hotspot üzemet

2023. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Két éve használom a mobilomat hot spotként, és amennyire tájékozatlan vagyok... illetve voltam ezidáig :-) ... eszembe sem jutott, hogy ez probléma lehet. A teló sokat van a töltőn. ez igaz, de éjszakára nem hagyom rajta. Semmi rendellenességet nem tapasztaltam, nem merül egyre gyorsabban az akksi, és nem forrósodik fel. Csak most kezdtem el aggódni egy kicsit, de lehet, hogy feleslegesen. Egyébként szerintem is valószínűleg sokkal jobbak a fent említett megoldások, mint az, amit én művelek, de ismétlem, nem tapasztaltam gondot ezzel kapcsolatban.
2023. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Az akkut nagyon eszi, ennyi az egyetlen hátránya. Így hosszútávon kicsinálod"

Mer' az instázással, tiktokozással nem? :DDDD

2023. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy a telefon nem arra lett kitalálva, hogy mobilnetet osszanak róla egész nap. Ugyanis ha már komolyabb dolgokhoz szeretnéd használni a mobilnetet, mondjuk nagy fájlok le, vagy feltöltése, esetleg streaming platformokon való videómegtekintés, akkor a telefon eléggé kellemetlen hőmérsékleteket is el tud érni, ami hosszútávon lehet, hogy nem tesz jót neki.

Viszont ha nem tudod bekötni a vezetékes internetet, akkor tudsz vásárolni úgynevezett mobil routert is, amelybe a SIM kártyát belerakva wifin szórja a mobilnetet, és az már bírni fogja a strapát. A határ a csillagos ég. A neked megfelelő eszköz (Wifi lefedettség, hogy úgy kb mekkora sebességet akarsz elérni wifin) kiválasztásához mérlegeld, hogy úgy kb mikre fogod használni az internetet. Tudom, nem a reklám helye, de amennyiben Yetteles vagy, akkor érdeklődd meg, hogy elérhető-e a címen, ahol használni szeretnéd, az Otthon net, illetve az Otthon net pro. A Yettel otthon nete abból áll, hogy a szerződés aláírását követően a kezedbe adnak egy mobilroutert, amelyet hazaviszel, bedugod áram alá, ha wifin csatlakoznál, akkor beírod a routeren olvasható jelszót, és megy. Ha pedig kábelen, akkor bedugod a netkábel egyik felét a routerbe, a másikat a gépbe, vagy ahova gondolod, és ennyi. Ez 4G-t tud, és viszonylag komoly routert adnak hozzá. A barátnőméknél is ilyen van, mert a világ végétől 10 Km-re laknak, és ott tényleg életmentő, mivel nincs rendes internet, a mobilnet pedig hasít, és 5 GHZ-n a maximális wifi sebesség valami 700 mbps volt talán, és az mindenre is elég egy mobilnettől, pláne ha a 4G+ max sebessége valami 300 mbps-nél kimerül. A tényleges sebesség persze függ a lefedettségtől is.

Ezzel szemben az Otthon net pro-t már a szerelő rakja fel, de az sem vészes, kiméri, hogy hol lesz a legjobb, és felszereli. Ugyan úgy tudsz kábelen is csatlakozni a cucchoz, és wifin is, ahogyan szeretnél. Ott sem fúrják szét a falat, meg ilyenek. Az Otthon net pro már az 5G-hez is képes csatlakozni.

Ez csak egy javaslat volt, ami jól jöhet ebben a helyzetben.

2023. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!