Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S20-at megéri...

Samsung Galaxy S20-at megéri iPhone 14-re cserélni?

Figyelt kérdés
Hosszútávon gondolkozok. Tulajdonképpen az akksija gyenge az enyémnek már, és 3 évesen már nemtom érdemes-e akksira 20 ezer ft felett költeni, ha amúgy se tervezem sokat használni már. Csak az iPhone 14 még 60 Hz kijelző, nincs zoom kamera, viszont 5G, jobb videót csinál, és szerintem a főkamera azért már jobb, mint a 3 éves S20-é. Meg tovább is kap szoftvert. Az iPhone 13 és a 14 között csak 20 ezer ft különbség van már, így már ezt érné meg venni, amikor megjelent mindenki a 13-ra mondta, hogy azt kell venni, mert ugyanaz, mint a 14. Csak akkor kb 70 ezer ft is volt a kettő közt a különbség, viszont hogy ez csökkent, sztem megérné inkább a 6 GB ram és a kicsit jobb proci, egy évvel fiatalabb kiadás. Szóval emiatt gondolkodok a 14-en, a pro az drága még

2023. szept. 1. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Apple mindig érdemes váltani
2023. szept. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Igen, több mint 2 évvel újabb telefon az iPhone 14.
2023. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Igen? Miért van a piros? Nincs barátnőtök aki nyomkodhatnátok?
2023. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Az S20 még néhány évig kapni fog biztonsági frissítéseket. 3 év után minden telefon akkumulátorja gyakorlatilag cserés lesz. Ha a telefon működik még és nincs gond vele, akkor szerintem jobban megéri most egy akkumulátor csere és később a váltás. Az 5G egy telefonnál sem egy nagy szám, alig van lefedettsége. Az S20 kamerája se rossz, de persze az újabb mindig jobb lesz.

Ha pedig nagyon akarsz cserélni, akkor vannak más telefonok is, pl S23 vagy a Pixel 7 és 7a. Nem csak, hogy olcsóbbak valamennyivel, de ugyanazt tudják, sőt még a kijelző is 90 vagy 120Hz-es :D

2023. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

Teljesen egyetértek az első két hozzászólóval. Az S20 már nem fog csak biztonsági frissítéseket kapni, az iPhone 14-es széria pedig a legújabb.


Utolsó: remélem a drága informatikus vagy, akibe a múltkor belebotlottam. Szánalmas, hogy itt akarod mindenáron lehúzni az Apple márkát és egy rosszabb telefonra rábeszélni mindig a kérdezőt…De hát úgy látszik vannak olyan emberek, akik itt élik ki magukat. :)

2023. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
9%
#4 5 éves a telefonom. Tökéletes az aksija. Ja, és Iphone.
2023. szept. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

#5 Nem tudom ki vagy, de én nem húztam le semmit, egyszerű tényeket és egyéb opciókat ajánlottam a kérdezőnek objektíven. Nem tudom, hogy miért gondolod, hogy rosszabb lenne bármelyik telefon is amelyiket ajánlottam, ugyanis egy szinten vannak. Lehet, hogy te egy márkafüggő ember vagy és nem tudsz objektíven gondolgodni és mindent szarnak gondolsz, amit nem az Apple gyártott :)


#6 Ha cseréltél benne akkumulátort, akkor biztosan, egyébként fizikailag képtelenség, hogy 5 év után is tökéletes állapotban legyen egy Li-Ion akkumulátor napi használat mellett :)

2023. szept. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Megéri. A Samsung már van vagy 4 éves lassan, az IPhone 14 pedig most jött ki tavaly, jelenleg a legfrissebb modellnek tekinthető.
2023. szept. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én nem érrem miért pontoznak le itt gyk-n minden iPhone párti választ, közben a csúcskategóriában pedig az Apple áll az élen eladási számokban, ami durva, mert sokkal drágább a konkurenciánál.

Pedig sok válasz nagyon is hasznos volt. Kezdem tényleg azt feltételezni, hogy a gykn egy frusztrált proli társadalmi réteg van jelen, mert itt állandóan csak a gazdagok mocskolása, kormány szidása, iPhone habzó szájú kritizálása van. Ennyire fáj sokaknak, hogy drága és nem vehetik meg?


#4 igazából váltanék androidról. Csak nem tudtam, hogy megéri-e a 14, mert ár/értékben jelenleg ez és a 13 az opció, és mivel már nincs sok különbség árban, így a 14 mégiscsak újabb. Ezért gondoltam erre, ha váltok. Csak ugye olyanra mégse akarok cserélni, ami kicsivel jobb csak. Ha sokkal több mindenben, akkor már jó.


Az s23 ugyanolyan drága, mint az iPhone 14, sőt én 400 ezer ft felett találtam több helyen, ellenben iPhone 14 megbízható boltban már 320 ezer környékén is van. Pixel 7 szóba se jöhet, két ismerősömnek is van, szabadulna tőle mindkettő. Egyrészt rettenetes hányadék egy készülék, plusz állandóan dobálja elfele a hálózatot, amikorntelefonálnak vele. Mindketten erre panaszkodnak, hogy szétkapcsol állandóan. Én is olvastam vapahol, hogy előfordulhatnak vele ezek. Ez itthon még nincs hivatalos forgalomba, ezért szervízháttere sincs.

2023. szept. 2. 06:52
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

Én most is a 13-at mondanám, pontosabban a prót. Igaz, most már két éves lesz, de ebben pont azok a dolgok vannak meg, amiket hiányolsz a sima 14-ből, és árban is jobban kijössz, ha találsz normális állapotút. Talán a sima 14-ben még a processzor is a 13-asé? Ebben most nem vagyok biztos, de azt hiszem, igen, így tényleg nem sok előnye marad vele szemben. A 13 pro viszont két év után ugyanolyan jó telefon, mint a kijövetelekor volt. Esetleg, ha nem sürgős, várd meg most szeptemberben a 15 kijövetelét és szerezd be a 14 prót, ilyenkor esni szokott az ára és a boltok ki akarják szórni a megmaradt készleteket.


A frusztrált proliréteges megjegyzéseddel maximálisan egyetértek, itt minden apple felhasználó egy sznob újgazdag majomnak van titulálva (pedig ha látnák a csúcs samsungok árait...) na meg a másik kedvencem, hogy az iphone "azért van, hogy menőzzenek vele"... ja, az iskolapadban talán, vagy a falugyűlésen. De még ott se.

2023. szept. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!