Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minek vesznek az emberek...

Minek vesznek az emberek szolgáltatónál, ráadásul hűségnyilatkozatra, drága előfizetéssel telefont, mikor műszaki áruházban olcsóbb és ott is lehet részletre venni?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy kérdést, hogy valaki 3 hónap után szeretné felmondani a 2 éves szerződését, és ez mennyibe kerülne.

Gondolom azon felül, hogy egyben ki kell fizetnie kedvezmény nélküli árát a telefonnak, még az előfizetés felmondásáért is +B... Nem tudom, milyen telefon, de 8 ezres részletet írt, én pedig kíváncsiságból megnéztem a Vodafone árait. valószínűleg nem ez a telefon, de egy Samsung A54-et néztem, ami a Vodánál 193 ezer

[link]


Miközben ugyanez a Media Markt-ban 160 ezer

[link]


2023. szept. 3. 10:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#10


Vegyünk egy olcsóbb példát.



Emberünknek van egy Telekom Mobil S (80perc/SMS) + 4 GB net előfizetése, ami havi 4.550 Ft-ba kerül. Ezt használja, néha mobilnetezik, illetve telefonál a családjával.



Venni szeretne egy Samsung Galaxy A14-et:



a fenti csomag mellé a Telekom egyösszegben 62.700 Ft-ot kér a készülékért, vagy 22 hónapig havi 2.850Ft-ot.


Ugyanez a készülék a MediaMarkt-ban 62.999 Ft. Ha hitelre venné, akkor 36 hónapig kellene havi 2.233 Ft-ot fizetnie, azaz összesen 80.388 Ft-ba kerülne neki a telefon.


tehát még ebben at esetben is OLCSÓBB a már meglévő előfizetés MELLÉ "kihozott" készülék, mintha műszaki áruházban venné, főleg, ha töslesztőrészlettel venné meg.

2023. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azért, mert az áruhitel több adminisztráció és ha pl. neked van egy meglévő előfizud és azt szeretnéd meghosszabbítani, akkor így kb. 10 perc alatt meg is kapod, nincs hitelbírálat, stb. Sok helyen amúgy maga a hitel miatt drágább is, csak nem számolnak utána. De persze van, amikor fordítva van, előre kell tájékozódni. Az, hogy a szolgáltatónál vesz egy ilyen telefont részletre, hűséggel stb. és fel akarja mondani 3 hónap után, az ugyanúgy probléma lenne sima áruhitelnél is.

A linkelt esetben pedig: Egyrészt van hitelbírálat, nem minősül ajánlattételnek, tehát egyénileg változhat, nincs önerő, jövedelem igazolás is kell.

2023. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#12 Nem tudom most hogy van, de mikor az első előfizetéses telefonomat, még egy kagylós motorollát vettem részletre, akkor is kellett jövedelemigazolást vinni a cégemtől, utána már nem kértek, hiszen meglévő előfizetőjük voltam.
2023. szept. 3. 12:13
 14/20 anonim ***** válasza:

"De a kérdés arról szólt, hogy miért válasszák a drágább lehetőséget?"

Mert üsszességében nem drágább.

A listaáras készülékek 2 évre leszerződve kevesebbe kerülnek.

Másrészt aki ilyet vesz, nem feltétlenül azt nézi hogy ezer forinttal olcsóbb legyen, hanem azt, hogy a költségvetést ne terhelje meg, mert megtakarítása nincs. És egybe kifizetni bizony sokaknak megterhelő, és nem feltétlenül tud várni egy évet mire összespórolja rá a pénzt. Ha pl. a régi tönkrement, ha karácsonyra vagy születésnapra, ballagásra veszi, stb.

2023. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

"Venni szeretne egy Samsung Galaxy A14-et:



a fenti csomag mellé a Telekom egyösszegben 62.700 Ft-ot kér a készülékért, vagy 22 hónapig havi 2.850Ft-ot.



Ugyanez a készülék a MediaMarkt-ban 62.999 Ft. Ha hitelre venné, akkor 36 hónapig kellene havi 2.233 Ft-ot fizetnie, azaz összesen 80.388 Ft-ba kerülne neki a telefon."


Ez emagon 56e ft 10 hónapra 0% kamattal azaz 10 hónapig 5600ft es tied a telefon.

2023. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

#13: Ez így van, de áruhitelnél minden egyes hitelhez kell, sőt még kérhetnek KHR papírt is, most kinek kell ez a macera...

Igen, az a baj, hogy utána kell járni mi a legjobb. Az áruhitel minden szempontból sokkal macerásabb.

2023. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 szántóvető ***** válasza:
mert a szolgáltató ad kedvezményt. ami neked 193e és 160e,az nekem 92e lenne. [link]
2023. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#15


Lecsekkoltam az eMAG-ot:


Vásárlás részletre:


Cofidis és Cetelem. Na, azokkal inkább nem szerződnék le.


Mellesleg sokan azért választanak szolgáltatónál, mert ha esetleg drágább is, de nem sokkal, viszont ellenben megbízhatóbb, mint az áruhitel.

Megrendeled, 3 nap alatt Nálad a készülék és semmi egyéb teendőd nincs.

Nincs adminisztráció, nincs "hitelelbírálás", nem kérnek se bankszámlakivonatot, se munkáltatóit, se semmi egyebet.

A legrosszabb esetben is mobil-előleget fognak kérni, viszont ilyen olcsó készülékeknél azt sem szoktak, főleg, ha már meglévő előfizetésed van és azt fizeted mindig rendesen.


Az pedig, hogy pár ezressel olcsóbban jön ki a telefon, nem éri meg az uzsorás cégekkel történő leszerződést.



Illetve az általad említett konstrukció kizárólag Samsung termékekre és kizárólag 10 hónapos részletfizetés esetén működik.

Mi van akkor, ha az illető más márkát szeretne vásárolni, vagy hosszabb futamidővel, mert kevesebbet fizetne havonta?


Ellenőriztem: 20 hónapos futamidővel máris drágábban jön ki, mint a Telekomnál! (Havi 3.384 Ft / 67.680 Ft összesen)


>>


Nézzünk egy másik készüléket.


Telekom előfizetés, Mobil S + 4GB, ugyanúgy.


A készülék legyen egy XIAOMI Redmi 12C


Ez a fenti csomagban Telekomnál havi 2.370 Ft, összesen 52.140 Ft


eMAG-on olcsóbb egy 10-essel, viszont nem hozhatod ki részletre.


Emberünk mondjuk maximum 3.000 Ft-os havi részletet vállalna, szóval ilyet kell keresni:


A legtöbb áruházban 45.000 Ft körül mozog az ára, viszont 50.000 alatt NEM adnak áruhitelre lehetőséget, így máris meg van kötve a keze az emberünknek.


Telekomnál még olcsóbb készüléket is "ki lehet hozni" részletre.


Pl. a MOTOROLA Moto E40 most extra kedvezménnyel a Telekomnál Mobil S + 4GB mellé 39.600 Ft, vagy havi 1.800 Ft.

Ez a készülék bárhol máshol drágább!


Szóval oké, hogy találtál egy SAMSUNG specifikus hitel-kedvezményt eMAG-on, de ez csak akkor lehet releváns, ha emberünk ki bírja fizetni a közel kétszer akkora törlesztőt, mint a Telekomnál lenne (5.600 vs. 2.850). Ha hosszabb futamidőt vállal, máris jobban jár a Telekommal.

Ha más márkát választ, akkor pedig egyértelmű. Ha pedig extra kedvezményes készüléket választ, akkor még olcsóbban jön ki SZOLGÁLTATÓNÁL!

2023. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18


Az a gond, hogy ilyen alacsony kategóriájú telefonoknál nem jön ki annyira a különbség mint mondjuk 200eft-os telefonnál.

Telekom : Xiaomi 12T Dual SIM 5G 8+128 GB (bár jelenleg nem elérhető)

Kedvezményes készülékár: 213 400 Ft (22 x 9700 Ft)

Szolgáltatás 2 év hűséggel

5240 Ft/hó

Mobil XS + 10 GB díjcsomag


Aqua ajánlata: Cetelem hitelkártyával csak: 147 395 Ft

Hitelkártyával Ha határidőre visszafizeti vásárlásai teljes összegét, azok után nem számítunk fel kamatot.


Azaz ki lehet jójózni a hitelkártya összegét. Mindig vissza törleszted és Ingyen hitel (csak a kártya és egyébb dijjait kell fizetni, ami szerintem elhanyagolható) cserébe 65e ftal olcsóbb a telefonod.

2023. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy miért választják a drágábbat, de nekem a Telekommal pl pozitív tapasztalatom van, mindig rajtuk keresztül veszek telefont. Igaz, hogy nagyobb a díjcsomagom alapból, de ki is használom, így elég nagy kedvezményem van készülékre is, kb 30 ezer ft.
2023. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!