Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minek vesznek az emberek...

Minek vesznek az emberek szolgáltatónál, ráadásul hűségnyilatkozatra, drága előfizetéssel telefont, mikor műszaki áruházban olcsóbb és ott is lehet részletre venni?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy kérdést, hogy valaki 3 hónap után szeretné felmondani a 2 éves szerződését, és ez mennyibe kerülne.

Gondolom azon felül, hogy egyben ki kell fizetnie kedvezmény nélküli árát a telefonnak, még az előfizetés felmondásáért is +B... Nem tudom, milyen telefon, de 8 ezres részletet írt, én pedig kíváncsiságból megnéztem a Vodafone árait. valószínűleg nem ez a telefon, de egy Samsung A54-et néztem, ami a Vodánál 193 ezer

[link]


Miközben ugyanez a Media Markt-ban 160 ezer

[link]


2023. szept. 3. 10:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok az impulzív vásárló. Spórolt pénzük nincs, mert nem terveznek hosszú távra, így marad a részlet. Ezen fogyasztói réteg élethelyzete is hektikusan változik, munkahelyet vált, kirúgják, válik, stb. Így rákényszerül arra, hogy felmondogassa a hűségidőt.
2023. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 Igen, de a Media Marktban is meglehet venni a telefont 0% THM-re.
2023. szept. 3. 11:04
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sosem vásárolok részletre. De a jelenlegi telefonom a telekomnál vásároltam, mivel akkor pont ott akciózták le olyan szinten, hogy náluk volt a legolcsóbb.
2023. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De a kérdés arról szólt, hogy miért válasszák a drágább lehetőséget? A hűségidő ezen felül már csak plusz szivatás.
2023. szept. 3. 11:07
 5/20 A kérdező kommentje:
#3 Én se részretre vettem a telefonomat, hanem egyben kifizetve a Mediban, viszont nekem az is érv volt, hogy a meglévő előfizetésemet ilyenkor általában nem lehet már választani, csak egy drágábbat.
2023. szept. 3. 11:09
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Mert NEM feltétlenül olcsóbb máshol!


Adott egy előfizetés, amit készüléktől FÜGGETLENÜL ugyanúgy fizetsz minden hónapban.


Magamból kiindulva: Korlátlan mobilnet és korlátlan telefonálás.

Ezt akkor is fizetnem kell, ha húsz évig nem "hozok ki" telefont, és ezt ettől függetlenül is kihasználom.


Tegyük fel, hogy venni akarok egy telefont, ami webshopban 400.000, a szolgáltatónál listaáron 440.000 Ft. Ha 22 havi részletre veszem, akkor havi 20.000 Ft lenne.


Viszont ha aláírom, hogy legalább két évig használni fogom a mobil előfizetést (ami tény, mivel az előbb írtam, hogy kihasználom telefontól függetlenül is) akkor a szolgáltató igen magas kedvezményt ad, és akár 330.000-ért, azaz havi 15.000-ért is megkaphatom a készüléket, és máris olcsóbban jövök ki, mintha megvettem volna a szaküzletben.



Megjegyzés: Fentiek a Telekommal szerzett tapasztalataim alapján íródtak, az általad említett Vodafone-nal kapcsolatban neke is negatív tapasztalataim vannak.


Megjegyzés 2.: Az egész család összes előfizetése az én nevemen van (HAT darab előfizetés) így kétévente 250.000 Ft kedvezményt kapok. Tavaly egy aláírásért (hosszabbítás) cserébe "kihoztam" egy alsó és egy középkategóriás készüléket (Samsung A52s és A12), egy tabletet (Huawei T10s) összesen havi kb. 5.000 Ft-ért

2023. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
68%

#6 ilyeneknek persze hogy adnak egy zsak kedvezmenyt


de aki csoringer

nincs is elofizetese

vagy a havi elofiztese minimalis (nem tudom mi a minimum de pl 2-3ezret fizet max)


annak a havi plusz 10 is sokat szamit,

nem fog piramis jatekba kezdeni hogyha szerez 5 masik elofizetot akkor kap egy kis kedvezmenyt... 10 helyett 8 at

2023. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

amugy egyszeruseg miatt tehetik Kerdezo

az ott van keznel, foleg ha valoban elofizetese is van


nem mindenki foglalkozik azzal hogy epp hol lenne olcsobb picivel


erdekes hogy van jopar olyan bolt amit atlagosan 200 ert arulnak mashol azoknal 350 ert


megis megelnek

hogy csinaljak?

valoban annyival tobb a profitjuk is? vagy mitortenik ekkora kulonbozettel?

2023. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#7 Telekom már a legkisebb csomaghoz is ad kedvezményt. Illetve ha hitelre hozod ki bárhonnan, akkor a szolgáltató marad a legolcsóbb választás, mivel ők nem számolnak kamatot, míg mindenhol máshol igen.


Így a fenti 400.000 Ft-os készülék (ami Telekomnál 440) hitelre kihozva .Telekomnál havi 20.000 * 22 hónap, szaküzletből 400.000 + legalább 20% kamat = 480.000 Ft, azaz ha 22 hónap, akkor havi 22.000 Ft.



"Annak a havi plusz 10 is sokat számít" - viszont annak ha van esze, nem 400.000 Ft-os készüléket "hoz ki".


>>>>>


Vegyünk egy olcsóbb példát.


Emberünknek van egy Telekom Mobil S (80perc/SMS) + 4 GB net előfizetése, ami havi 4.550 Ft-ba kerül. Ezt használja, néha mobilnetezik, illetve telefonál a családjával.


Venni szeretne egy Samsung Galaxy A14-et:


a fenti csomag mellé a Telekom egyösszegben 62.700 Ft-ot kér a készülékért, vagy 22 hónapig havi 2.850Ft-ot.

Ugyanez a készülék a MediaMarkt-ban 62.999 Ft. Ha hitelre venné, akkor 36 hónapig kellene havi 2.233 Ft-ot fizetnie, azaz összesen 80.388 Ft-ba kerülne neki a telefon.

2023. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"erdekes hogy van jopar olyan bolt amit atlagosan 200 ert arulnak mashol azoknal 350 ert"


Igaz, de azok mind szürkeimportos készüléket árulnak, és ha van valami gond a telefonnal, akkor megy a szívás. Mediaban, Euronics-ban vett telefonnal nincs ilyen. Utóbbiból volt nekem is gariztatott telefonon, posta vitte hozta minden gond nélkül 1 héten belül.


Én Telekomos vagyok, ott meg csak akkor van jelentős kedvezmény egy telefonra, ha mellé minnél drágább előfizetést vállal be az ügyfél, amire persze szintén van hűségnyilatkozat, tehát ezidő alatt kisebbre se lehet váltani. Úgy meg azért főleg szívás, ha a kedvezményesen vett telefon mellé 30-40 ezres havi számla van, és többszörösét kifizeti az ember, mintha műszaki boltban venné, és mellé valamelyik szolgáltatónál kérne egy SIM kártyát, egy olcsó előfizetéssel amit ki is használ.

2023. szept. 3. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!