Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Káros a telefon akkumulátorra,...

Káros a telefon akkumulátorra, ha egy óra alatt feltöltődik?

Figyelt kérdés
Sok év után vettem új telefont. Nekem az a furcsa, hogy egy óra alatt fel is töltődik teljesen. Nem káros ez az akkumulátorra? Nem szeretném ha hamar tönkremenne.

2023. szept. 18. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy hívják hogy gyorstöltés.
2023. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, de ez valóban káros?

Olvastam most cikkeket, azt írják nem a legjobb.

2023. szept. 18. 20:32
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem káros.

Vagyis de, de nem annyira mint gondolod. Nem fog elhasalni az akksi jövő pénteken.

4-5 évet ki fog bírni így is biztosan.

2023. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
A gyorstöltéssel azért érdemes óvatosan bánni, mert az akku sokkal jobban melegszik a folyamat közben, így ha mindig ezt használjuk, akkor élettartama az átlagosnál gyorsabban csökken. Akár egy év alatt is eljuthatunk oda, hogy az üzemidő csökkenése már feltűnő és zavaró. A gyorstöltést éppen ezért csak vészhelyzetben használjuk, a mobil éjszakai töltésekor teljesen felesleges az alkalmazása.
2023. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
22%

Az előző válasz jó lenne, csak illik megjelölni a forrást, ahonnan másoltad a szöveget:


[link]

2023. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugyanakkora élettartama van egy gyorstöltött telefonnak és egy régebbi max 5W teljesítményű töltésesnek is.


Ez olyan, minthogy az oled beég. Ja 10 évvel ezelőtt.


Az akkumulátort szándékosan úgy tervezték ellen állóbb legyen a gyorstöltésnek. A melegedést pedig szabályzók vezérlik. Ha túlmelegedik vagy gagyi a telefon vagy meghibásodott.


Az 5G meg az agyadat pusztítja szóval erről ennyit.

2023. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

:))


Köszönöm a válaszokat! Nekem egy 6 éves telefonom ment tönkre múlt héten. Nem vagyok otthon ebben a témában. Vettem ugye újat, és akkor láttam, hogy nagyon gyorsan tölt.

De akkor a javaslatotok alapján nem problémázok ezen. Csak azért szeretném hogy 3-4 évet bírjon. De majd az idő eldönti úgyis.

2023. szept. 19. 13:08
 8/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

6.

Laikus buta fogalmazás.

Amikor valaki ugatja az elektronikát, de úgy csinál, mintha értene hozzá.

2023. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8. Senkit nem érdekel az RC távirányítós kisautódba a multimétert hová dugod , hogy esik a feszültsége.


A kérdés arra irányult ártalmas e a gyorstöltés. Nem nem az.

2023. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Mindegy. Nyilván téged sért a véleményem.

Én meg soha nem bírtam a hantás alakokat, akik a tudásuk hézagait kitöltik random hülyeségekel.

Úgysem érted...

2023. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!