Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonoknál akkumlátor CTEK...

Telefonoknál akkumlátor CTEK kisütése növeli az energiacellákat minőségét? Valaki?

Figyelt kérdés

"A kapocsfeszültség a töltés kezdetén viszonylag gyorsan növekszik"


"A kisütési folyamat vége felé kb. 9.-10. órában ismételten rohamossá váló feszültség esés a kisütési folyamat végét jelzi. Ennél a pontnál meg kell szakítani a terhelést, mert az ún. mélykisütés károsíthatja az akkumulátorunkat."


"Át kell gondolnunk minden esetben hogy mit, szeretnénk elérni az akkumulátorunkkal kapcsolatosan, ha már töltjük azt. A mi javaslatunk, illetve az előbb leírtak ismeretében a legjobban bevált töltőberendezéseket javasoljuk ezen belül is CTEK termékeket."


[link]


Szerintetek? Valakinek tapasztalat? Ha a cellák jobbak akkor nem kéne cserélgetnem a telefonom állandóan..



2023. szept. 28. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ma sem. Holnap sem. Sohasem. Burtál nem, a kisütés ilyen indokkal 1992-ben egy-egy próbát megérhetett, viszont a jelenlegi telókat-aksijukat meg mindent kinyirod.


Telóknál ne energiacella turbózás kisütésezzünk...

2023. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy lehozott cikket ami fizikai elmélette olvasva szedtem ki a lényeget.


[link]


És találtam még egyet [link]

2023. szept. 28. 16:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem is kell. Még a duracelláknak sem.


A jó minőségű töltésvezérlő lekapcsolja, ha úgy tetszik, az áramtöltést. A mostaniaknaknál (telefon akkumlátorokat) nem a legpraktikusabb és nem ajánlott a totális merítés meg töltés. A jó! toltésvezérlőknél.


Te amúgy ugye tudod, hogy az egyik egy autó akkumlátorról ír, ami teljesen más, mint egy telefon akkumlátor?


Szemorvosnál mikor voltál utoljára? Egyébként pont az ellentétét olvashatod, máshol. Ez a kettő tiszta hülyeség. Meg az egész az.

2023. szept. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Figy. Ne. Ez régen működött de nem ilyen célból. Akkor még gépekben HDD-k voltak és adatmegsemmísítésre mentek. Ha csupaszan berakták a sütőbe vagy a mikróba akkor valóban az adatminőség jelentősen sérült, közel irreverzibilisen. De amúgy elég egy szöget beleverni és az adatot már vissza nem lehetett nyerni. De ez régi sztori.


Az okostelókra visszatérve felejtsd el rögtön ezt, szerintem. Vegyél egy szar olcsót és azzal próbáld meg, lásd az eredményt. Empirikusság sem árt ez esetben, hogy saját szemmel tapasztalj.

2023. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

A CTEK egy akkumulátortöltőket gyártó cég:

[link]

Így olyan, hogy "CTEK kisütés" nincs.


A linkelt cikkben említett töltők személygépjárművek ólom-savas akkumulátoraihoz készülnek, nem a telefonokban található Li-Ion/-polimer akkumulátorokhoz, azok más töltési metodikát igényelnek.

2023. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pont az a probléma, hogy hiába olvas utána az ember a témának, mivel ahány oldal, annyiféle változatban állítják, hogy mi a jó. Teljesen ellentmondásos állítások vannak. Jó, pont egy origó cikket mutattam, de korábban többet elolvastam.


Arra ügyelek, hogy friss legyen a cikk. Hol találhatóak olyan cikkek, amelyek szerzője ért a témához?

2023. szept. 28. 16:52
 7/11 Szirty ***** válasza:
73%

Ne keverjük a dolgokat.

Az idézett cikk gépkocsi akkumulátorokról szól (ólom-savas).

A telefonban nem ilyen van!


Megjegyzés:

A töltés-kisütés karakterisztika nagyban függ az akkumulátor fajtájától!


Megjegyzés2:

Kisütés minden olyan folyamat aminek során az akkumulátorból energiát veszünk ki. Ez benne van a szövegben is (második mondat)!

Kisütés a normál használat is amikor nem töltjük, hanem használjuk!

2023. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Majd értesítsetek ha lesz a kérdésnek szinkronos verziója.
2023. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%

"Hol találhatóak olyan cikkek, amelyek szerzője ért a témához?"

Egyszerű a válasz, én értek a témához. Cikkek hülyék. Csak egy példa, Origó marhaság:


-------

"Egyébként a legtöbb mai telefonban már van egyfajta szoftveres "szelep", amely nem engedi, hogy a maximum töltöttségi szinten lévő energiacella károsodjon, ha áramot kap. Tehát attól nem fog tönkremenni hamar egyetlen készülék sem, ha valaki sokszor a töltőn felejti egész éjjel. Csak szépen lassan amortizálja az élettartamot."

--------------


A "szelep" véletlenül nem szoftveres, hanem nagyon hardveres, épp a biztonság érdekében.

Meg a többi része is zagyvaság. Ez arról szól, ha az akku eléri a végfeszültséget és az áramfelvétele a kapacitás 3-5 %-ának megfelelő szintre csökken, a töltés leáll, 100 %-ot jelez a telefon. (Most egyebeket nem részleteznék, ha valaki belekötne.)

A töltés akkor indul újra, ha 99-98 %-ra esne a töltöttség, de reggelig nem fog, ezért ráérsz reggel lehúzni és semmi gond.


Olyanokba ne is menjünk bele, hogy "amortizálja az élettartamot" a nyelvi logika szerint marhaság szerintem. "Amortizáció" latin eredetű szó, "elhalás", ilyesmi. Elhal az élettartam? Kicsit suta, furcsa, ostoba fogalmazás.

2023. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező, engedd el a témát.

Már vagy 15-20 éve megoldott a töltése a mobiloknak. Ha ettöl régebbi a készüléked, ideje lecserélni.

2023. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!