Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki mennyire van megelégedve a...

Ki mennyire van megelégedve a használtan vásárolt mobiltelefonjával ?

Figyelt kérdés
Mindig használt telefonjaim voltak, és kíváncsi vagyok a többiek tapasztalataira.

2023. szept. 29. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen.
2023. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt eddig bajom velük.
2023. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Imádom.

Mondjuk nem veszem, megörököltem egy Samsung J5-öst.

2023. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egy új telefont veszünk, az első évben nagyon sokat csökken az értéke, kb. az eredeti vételár 70%-át fogja érni. A második év végére az eredeti vételár már csak 50%-át vagy kevesebbet éri. Természetesen ha jó állapotban van.

Az új telefon előnye, hogy frissebb modell, tovább kap szoftvertámogatást, és hibátlan esztétikai állapotban kapjuk meg.

A használt telefon egyértelmű előnye a kedvezőbb ár. Ha olyan modellt választunk, akár még szoftver és android verzió frissítést is kaphatunk hozzá. Az alkalmazásokat úgy tervezik, hogy az utolsó 3-4 Android verzión biztosan működjenek, de a legtöbb ennél régebbire is telepíthető. Ez alapján most 2024-ben olyan mobilt érdemes választani, amin legalább Android 12 vagy újabb rendszer van, mivel ez még néhány évig biztosan megfelel minden feladatra. A használt telefon esztétikai állapota változó, attól függ az előző tulajdonos mennyire vigyáz rá, de az apróbb karcok és zsebkopott állapot gyakori.

Én pont mobiltelefonba nem szeretek drágát venni, mert ha elejtem és eltörik, az enyhén szólva nagyon elkeserítene. Főleg ha szolgáltatótól veszem, és még jó sok idő visszavan a hűségidőből meg a törlesztőből. Az ismeretlen márkákkal pedig megjártam, nagyon silány minőségű telefont kaptam enyhén szólva, kétszer is. Így marad a használt telefon, ha olcsón jót szeretnék. Egyébként 40-50.000 Ft-os árkategóriában elég korrekt készülékek vannak.

Másik kérdés, ismerőstől, idegentől vagy kereskedőtől? Ha ismerőstől veszünk, az bizalomra ad okot, én több kollégám telefonját is megvettem a múltban, soha nem volt velük bajom. Az idegen már rizikósabb. A kereskedő a kettő között van, ha olyan helyen veszed, ad rá garanciát. Meg adásvételi szerződést is (én kaptam), ha gond van, pl. lopott, ezzel igazolni tudom, hogy én vettem, egyébként erre korlátlan garanciát adtak.


A kérdésre válaszolva, nemrég vettem egy Samsung Galaxy A32 5G mobilt használtan. Nagyon régóta 5G képes telefont szerettem volna. Kereskedőnél 45.000 Ft volt az ára, kaptam rá 3 hónap garanciát is ezért cserébe. Megnéztem a készülék gyártási dátumát, kb. 20 hónapos, az akkumulátor hibátlan, a készülék teljesen gyors, szoftverfrissítések is vannak, illetve lesznek még hozzá egy darabig. Ez a modell legalább 3-4 évig garantáltan minden alkalmazást futtatni fog, így jó vételnek tartottam ennyiért. Kívülről kicsit karcos a kijelző és hátlap, de nem vészes, egyébként szép állapotban van.


Más műszaki cikkeknél jobban hajlandó vagyok a minőséget megfizetni, de mobiltelefonnál nem nagyon szeretek drága készüléket venni. A testvérem nem is nagyon ért, mert ezt viszem magammal, napi legalább 3-4 órát használom, részben igazat adok neki. De ha csak ott motoszkál a fejembe, hogy ennél a legnagyobb az esélye, hogy baleset éri (azaz elejtem és eltörik). A használt viszont tényleg mindent tud, amit egy új, ugyanúgy működik, nem hitelre veszem, ha baja esik, legalább nem kell tovább fizetnem.

Amúgy nem gyakori a baleset, de kb. négy hónapja összejött, szerencsére a mostaninál is olcsóbb telefonnal, 25.000-ért vettem kollégától, másfél évig tudtam így használni, de jó, hogy ez esett és nem drága telefon. Remélem a mostani nem fog, ez már többe került, de nagyon-nagyon 5G-set szerettem volna.

jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem Android 11 van, és semmi bajom vele.
febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Android 12-őt előrelátásból javasoltam. Jelenleg Android 9-10 verzión minden fut. De ha 3 évre tervezünk egy okostelefont, akkor nem azt kell nézni, ma mi jó, hanem 3 év múlva mi lesz jó.

A jó hír, hogy a legtöbb népszerű alkalmazás akár 6-8 évig vagy hosszabb ideig is támogat egy Android verziót. A Chrome pl. a közelmúltban hagyta abba az Android 7 támogatását, a 119-es verzióval, ez annyit jelent, hogy már nem fog frissülni rajta, de a 119-es verzió természetesen tovább fog működni. Android 7-en még mindig működik nem kevés népszerű alkalmazás. De pl. a Messengerhez minimum Android 9 kell (itt hozzá tenném, hogy régi verzió és lite megy rajta, de nem frissül, azaz Android 7-en már nem érhető el az összes szolgáltatás, ami 9-esen). Ha ez a tendencia folytatódik, Android 11-en kettő, 12-őn három évig fog frissülni a Messenger (most csak egy népszerű alkalmazást ragadtam ki példaként, de van több is, ami hasonló módon frissül). Így ha azt szeretném, hogy még három évig garantáltan minden alkalmazás települjön és működjön, ami egy új mobilon, akkor minimum Android 12-vel érdemes venni. Természetesen ez után is sok mindenre jó lesz, csak akkor bele futhatunk korlátokba, leginkább abba, hogy nem frissülnek egyes alkalmazások, később az internethez kötöttek nem mindegyike fog működni, vagy nem települ, de kompatibilitás problémák és fagyások előfordulhatnak, a fent említett Android 7-en már lehet találkozunk ilyennel.

Ez alapján az Android 11 még legalább két évig jó lesz, és jelenleg valóban minden működik rajta, ami a legújabb Android 14 verzión. Három év múlva viszont más lesz a helyzet, akkor már jelentkezhetnek a fent írt problémák.


Egy normálisabb (közép kategóriás) használt mobil kezdő ára 40-50.000 Ft. Ezért a pénzért jogos az elvárás, hogy legalább három évig mindenre lehessen használni, amire egy újat. Ez alatt pedig már nagyon régi modellek vannak, ami nem annyira jó vétel, még akkor sem, ha eredetileg felső kategória.

febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!