Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használ valaki custom rom-ot...

Használ valaki custom rom-ot a mobilján?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyiket? A banking appok működnek rajta?
2023. okt. 1. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Aki custom romra bankos appot tesz az meg is érdemli!

Régen vacakoltunk ilyennel, mert annyira szarok voltak a telefonok hogy volt értelme. Ma már semmi értelmét nem látom...

2023. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Már nem érdemes ezekkel vesződni. Talán 9-10 éve lehet, hogy érdekes volt, de manapság már több kár van belőlük, mint haszon.

A banki appok nem a custom rendszer miatt nem fognak működni, hanem hamarabb adják meg magukat a készülék biztonsági rendszerének a kiütése miatt, ugyanis ha feloldod a telefon bootloaderét (másképp nem tudod felrakni a mostani telefonokra a "főzött" romot), a telefon biztonsági rendszere azonnal távozik az élők soraiból (legalább is a Samsungnál a Knoxot már soha többé nem látod viszont, kézen fogva távozik a garanciával együtt 👋). És onnantól, hogy kinyírod a knoxot, vagy más telefonokban az annak megfelelő szoftvert, a banki alkalmazások, meg a többi olyan cucc, aminek szüksége lehet rá (Pl. Netflix) nem fognak megfelelően működni a készüléken. Miért akarsz custom rendszert felrakni? Már régen is gondok voltak velük, a bluetooth, vagy a wifi sem működött megfelelően sok esetben.

2023. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

"Miért akarsz custom rendszert felrakni?"

Biztos valami "talált" telefon :D

2023. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem talált telefon. Egy poco x3 pro-ról van szó és azért gondoltam erre, mert bár maga a hardware szerintem nem rossz, de MIUI többé nem kéne. Eddig angolnyelvű fórumokat olvasgattam ezzel kapcsolatban és megtetszett amit olvastam/láttam pl stock android expereince romok. Gondoltam manapság már vannak értelmes alternativàk, de ha így áll a helyzet akkor inkább hanyagolom, inkább új teló.
2023. okt. 1. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél fel egy Launchert, nem kell ehhez főzött ROM.
2023. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3:

A tiltás ellen főzheted, sütheted, piríthatod, panírozhatod azt a ROM-ot, a telefon IMEI száma ugyan az marad. Ha a tulaj le akarja tiltatni, akkor le is fogja.

2023. okt. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A banki appok biztonsági ellenőrzését kikapcsolhatod, ha telepíted a Magisket, ahol a Masisk hide opciót kiválasztva elrejted, ezt meg kell csinálni még az első indítás előtt.

Érdemes kipróbálnod a LineAge OSt, a te mobilod hivatalosan támogatott:

[link]

Itt van az XDA topikja, olvasd végig, hogy ne érjenek meglepetések:

[link]

Itt van a telepítési útmutató:

[link]

Így kell frissíteni:

[link]

2023. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!