Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi 13 Ultra- megéri...

Xiaomi 13 Ultra- megéri megvenni? Rendelt már valaki ilyen telefont külföldről?

Figyelt kérdés

2023. okt. 2. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmiképpen nem javaslom ennek a márkának a megvételét.
2023. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kamera teszteken viszont nagyon dícsérik, és a hozzá kapható fotós kiegészítők is elég vonzóak. Nem megbízhatóak a Xiaomi mobiljai? (Azért is kérdezem, mert nem ismerem őket, idáig szinte csak Samsungokat használtam)
2023. okt. 2. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem is az, hogy megbízhatóak, hanem az olcsóságuk tükrözik a minőségüket is. Nekem Xiaomi Redmi Note 10-em volt és rengeteget szenvedtem azzal a telefonnal. Borzalmas rendszere van a Xiaomi telefonoknak; tele van reklámmal, tele van gyárilag ilyen felesleges hülyeségekkel mint pl.hogyha letöltesz valamit előtte egy program ellenőrzi stb.

Messziről kerüld el a márkát szerintem.

Ha mindenképp Androidos telefont szeretnél, akkor maradj a Samsung mellett. Az egy nagyon jól bevált, kiforrott, megbízható márka.

2023. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem Xiaomi kamerás fronton csalódáskeltő. Nem rossz, amit csinálnak, de utóbbi években a konkurencia jócskán elhúzott, videózás, éjjeli fotózás terén főleg nem veszi fel a versenyt (szoftveresen főként, mert hardveresen beletesznek mindent, amit tudnak..). Nézhetsz összehasonlító videókat, rangsorolásokat, mindenütt ugyanazt fogod tapasztalni: jó-jó, de Samu, Apple, Pixel, Huawei, Oppo szintjét nem éri el. Ez pedig felsőkategóriában probléma.


A másik dolog pedig, ami miatt nem adnék ki 200k-nál többet egy Xiaomira, az a szoftver. Középkategóriás telefonomnak még elnézem a mindenféle problémákat, hisz így is hozza bőven, amit az árától elvártam... De az, hogy befagy a kamera alkalmazás, random reklámok jelennek meg a rendszerben, a fájkezelő alkalmazás s.ar, jelenleg a gyári óra widget xarul mutatja az időt (valami összekavarodott időzónákkal...) és még sorolhatnám. , ez 200 000 felett már nem megbocsátható. És azon is elvileg ugyanaz a szoftver van, szóval okom van feltételezni, hogy előbb-utóbb, ha nem is azonnal, de pár éven belül úgy frissítenek, hogy jönnek majd a hibák....


Amúgy a Xiaomit nagyon sajnálom, de középkategórián kívül nincs létjogosultságuk. Pedig ha jól csinálják, mostanra a Samut is előzhették volna minden téren, csak nem napi 10 készüléket kellett volna kiokádani, hanem évi 5-öt, és szoftverre, kamerára nagyobb hangsúlyt fektetni, s akkor simán kinőttek volna ebből a budget kategóriából.

2023. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem Xiaomi 13 Ultra van.


Brutál jó! Nagyon szeretem!

jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es. Semmi ilyet nem tapasztaltam, mint amiket írsz... szerintem valami régi MIUI-ból indulsz ki.


HyperOS-sal használom és minden tökéletesen megy.

jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 13 Ultra kameráján még egy gcam-mal csavartam és olyan képeket csinálok, hogy mindenki csak les.
jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még mindig szemezek vele :)
jan. 20. 09:09
 9/10 A kérdező kommentje:
Most jutottam el arra a pontra, hogy ideje lesz egy új telefonba beruháznom, mert idáig egy Samsung Galaxy Note 8-ast használtam, és 8 év után küldhetem a temetőbe, mert már tölteni se tudom. Vagy Samsung Galaxy Ultrában gondolkodok, vagy esetleg Xiaomi Ultrában, bár elgondolkodtatott az is, amit az előző válaszokban kaptam. Az összehasonlító teszteken viszont pl. baromi jó képeket készítettek a 13 Ultrával, és nekem pl. kifejezetten tetszik az, hogy a nappali képeket egy kicsit melegebb tónusban adja vissza
jan. 20. 09:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne hallgass ilyen Redmi-s válaszolókra.. az a paletta legalja.


Xiaomi-ból csak T, Lite verzió nélkülit szabad venni.


Én egy Mi9-ről váltottam, az is egy remek készülék volt. De eezz.. Bruttál.. Ultra brutál. :D


Egyébként, hogy megnyugtassalak Samu 23Ultra és egyéb fórumokat olvasva ugyanannyian szidják azokat is, meg a rendszerüket is, mint a Xiaomi-t.


Szóval, ha ez tetszik, nem fogsz mellé lőni.


Én nyitottam egy Bootloadert, felraktam 1,5 hónapja az első HyperOS-t meg raktam mellé egy gcamot és kész is volt a rendszer.

(Egyébként a gyárilag kijött MIUI14-gyel sem volt semmi baj, de megszoktam a xiaomi.eu ROM-ot - A gyári ROM-ot is lehet pl. egy ADB Appcontrol-lal debloat mentesíteni - azaz megszabadítani minden nem kívánatos gyári apptól. Egy Samsungon nem tudsz szabadítani semmit, mert f#sz hozzáállásuk van és, ha belenyúlsz akkor konkrétan letilt a rendszer örökre.. kéne a fenének ez a szabadság korlátozása)


Most is néztem egyébként 24Ultra képeket.. hát nem voltam elájulva, ahogy a 23Ultrától sem. Egy A52S 90%-ban hozza azt a képminőséget, egy gcam-mal pedig le is mossa a 23Ultrát.


Samsung nagyon le van maradva a felsőkategóriában. Úgy gondolták, hogy ráülnek az alma féle vonatra, hogy nem fejlődünk semmit évről évre,de eladjuk ugyanazt.


A 13 Ultrának az egyetlen baja, hogy nagyon keveset gyártottak belőle, itthon nem is volt forgalmazásban, és sok a kínai belpiacos verzió, ami nem tud B20-at.


12GB/512GB verziót keress, az egyedül az international verzió.


A legnagyobb Sony szenzor van benne, éjszakai képeknél konkrétan nappali fényt csinál. :D Bírom, hogy olyanok magyaráznak telefonokról, akik csak interneten látták és előítéletesek.


(Egyébként az ADB Appcontrolhoz és egy gcam-hoz sem kell semmit se csinálni a rendszeren - Ezek nélkül is jó, de ezekkel még jobb. Aki meg ennyit nem "akar" megtenni és szidja, az meg így járt. :D Én meg használom a legnagyobb boldogsággal a telefont)

jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!