Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történhet a telómmal, ha...

Mi történhet a telómmal, ha nem frissítem a szoftverét?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves okostelóm. Soha egyetlen frissítést sem kapott. Úgy van minden benne, ahogyan kivettem a dobozából. Régi hardvere ellenére működését tekintve teljesen rendben van. Anno állandóan jöttek rá az értesítések, hogy frissítsem, de azt olvastam a különböző felhasználóktól a neten, hogy nekik hogy belassult ezektől a rendszerük, meg egyéb nyűgök, bajok és ezért egyet sem telepítettem fel sohasem.

Milyen problémáim lehetnek ebből, ha pl. bankolásra és egyéb ilyen feladatokra nem használom ezt az eszközömet?

Tudtok írni eseteket, hogy milyen hátrányok érhetnek, ha így használom tovább ezt a régi telómat?



2023. okt. 10. 03:05
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nemtom, annyira meg vannak veszve emberek, hogy jajj ennyi év frissítést kapjon a telefon meg stb, én is rühelltem, alig hittem, hogy végre megszűnjön a szoftveres támogatás, hetente csak a frissitéseket töltötte, már untam. Sokan úgy félnek, nemtom, hogy nem biztonságos stb. Mert a f@szbuk jelszavukat kilopják, ha nem az új rendszer van a telón, vagy mi van? Én kártya adatokat pl. sose mentek el telóra, semmibe se bízom, hiába friss os, mindig boomer módjára kártyával fizetek teló helyett.
2023. okt. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Morzsi007 ***** válasza:
Ha eltekintünk a biztonsági résztől, mert mindig ezt mondják, ilyen hiba, olyan hiba javítást tartalmaz a frissítés, akkor az lehet a gond a nem frissített szoftverrel, hogy a komolyabb, pl banki alkalmazások, nem fognak elindulni egy idő után. Azok igénylik az újabb rendszert.
2023. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Tudtok írni eseteket, hogy milyen hátrányok érhetnek, ha így használom tovább ezt a régi telómat?"

Ne erőltesd.

Csak használd tovább telefonálásra meg sms küldésére.

2023. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megy vele a net, gps, stb. is hiba nélkül. Nyilván az újabbak gyorsabbak, szebb fotókat, videókat lőnek, stb de ez engem nem különösebben érdekel.
2023. okt. 10. 09:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre amire akkor jó volt arra most is jó. Persze ha a háttér is megvan hozzá, például egy 3G-s telefon már csak 2G hálózatot fog látni, így a net sebessége olyan is lesz - bár ez a 4G-s telefonokat is érinti, mert hívás közben nincs párhuzamosan net, míg 3G hálózaton volt.
2023. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

1 éves a telóm, a frissítéseket alapból kikapcsoltam, és tökéletesen működik.

A frissítés mindig rossz...

2023. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"engem nem különösebben érdekel."

Akkor nem tudom hogy miért fárasztjuk egymást.

2023. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hivatalos félelempropaganda szerint a telefonoddal együtt egy kifosztott és füstölgő romhalmazzá válsz, ha nem a legújabb rendszert használod. Ha rootolsz vagy a hasonló fenevadat hívod (a bootloader nyitást) akkor még aznap megnyílik alattad a föld. Oszt a paraszt meg csak pislog, hogy mi van, mikor olvassa a szaksajtóban, hogy naponta tizenezer vírus jelenik meg a sok éves, frissítés nélküli telefonjára, ő meg erre használja problémák nélkül. Ez persze csak az én véleményem.

A probléma alapvetően a felhsználó, amikor önként adja ki az adatait a megtévesztő oldalaknak.

2023. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!