Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy iphone 12-t használ...

Vettem egy iphone 12-t használtan . Sajnos átvertek , yetteltől vásárolták részletre és mint kiderült nem lett minden befizetve , ezért a yettel tiltotta. Van értelme feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Kértem képeket a részletekről yettel alkalmazások keresztül fizetett képek formájában. Kb egy másfél hónapja vettem a telefont és nemrég tiltotta a yettel mint kiderült. Egy sima adás-vételit írtunk , nincs bele foglalva semmi ahhoz kapcsolódóan , ami plusz védelmet nyújthatna számomra. Sajnos figyelmetlen voltam. A yettel is javasolta , hogy tegyek feljelentést mivel ez a telefon nem áll az eladó birtokában és ennek ellenére értékesítette. Holnap teszem meg a feljelentést és kíváncsi lennék , hogy valaki járt-e már hasonló cipőben és mik a kilátások?

2023. okt. 15. 00:09
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Annyit szeretnék még hozzátenni , hogy kezdetben mikor ez kiderült az eladó elismerte és egy hét türelmet kért, hogy össze szedje a pénzt és vissza vásárolja . Ez letelt . Már azt mondta , hogy jelentsem fel nyugodtan , neki nagyobb problémái is vannak.

A yettelnek hatalmas összeggel tartozik mint kiderült , mikor elmentem a szolgáltatóhoz és ezt megosztották velem.

2023. okt. 15. 00:12
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
A vétel előtt Te kérdezted itt, hogy érdemes-e megvenni használtan, ha még nincs kifizetve ?
2023. okt. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
A csórók és az Iphone esete, 5285.-ik felvonás.
2023. okt. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem rosszindulatból mondom de hülyeség volt hálózatfüggő telefont venned a részedről. Mennyit buktál?
2023. okt. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, mást nem tudsz tenni.
2023. okt. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem,nem járam így. Használt telefon esetèn mèg az èrdeklődèskor el szoktam kèrni a kèpelet a számláról, papírokról.

Ha nem akarnak küldeni/nincs meg akkor viszlát.

2023. okt. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Csak hállozat független telefont veszünk használtan is .

Így jártál buktad pénzt és telefonod sincs.

2023. okt. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

elég gyorsan elő fogják állítani, hogyha szabályos az adásvételi, és nem csak annyi van odaírva, hogy eladó : becsületes armandó rafael


egyáltalán megkerested az eladót?

2023. okt. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"mikor elmentem a szolgáltatóhoz és ezt megosztották velem."

Vásárlás előtt?

Nem?

Akkor most ki a hülye?


A másik oldala a dolognak, ha van adásvételi, akkor tulajdon átruházásról van szó. Az eladás pillanatában az eladó elhallgatta hogy nem kifizetett, hanem részletre vásárolt dologról van szó, ez megtévesztés. A be nem fizetett számla önmagában még nem csalás, de ezzel a dolog fölötti tulajdonlásodat befolyásolta.

Azaz a letiltással okozott értékvesztés az ő hibájából következett be.

A sorrend rendőrségi feljelentés, aután polgári per. Esetleg előtte bepróbálkozhatsz egy fizetési meghagyással a jegyzőn keresztül.

Ha elég kitartó vagy, és sok időt és pénzt fordítasz rá, kimondhatják hogy anyagi hátrányt okozott neked. De azzal még nem leszel a pénzednél.

2023. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Reménytelen az ügy! Bár tehetsz feljelentést. De nem sok esélye van hogy valóban meg is büntetik. Maximum egy ejnye bejnyét kap. Ha nincs vagyona, akkor hiába kérsz végrehajtást rá. Nem látsz belőle egy Ft-ot sem. A másik a tulajdon jog átruházásával. A kérdés adott. Tudtál-e róla hogy részletre van véve. És a részlet fizetést is át vállaltad-e? Mert az adás-vételi szerződésben azt is le kell írni. Szóval buktál egy iPhonet és egy csomó pénzt. Tanulság: Legközelebb meg nem veszel használt telefont.
2023. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!