Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit fontos tudni az iphoneról?

Mit fontos tudni az iphoneról?

Figyelt kérdés

..mármint aki androidról vált, és a kezében sosem volt még iphone. miben másabb a kezelése?

lehetőségem adódott jó áron iphone 13hoz jutni, ami azért a jelenlegi telefonomnál minden tekintetben jobb. megéri megvenni? nagy különbség van a használatban az android és iphone között?

és itt nem a sz*r meg nem sz*r kérdéskör érdekel :D hanem a tényleges használat. én elvagyok androiddal is.


2023. okt. 18. 13:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%

A legfontosabb, hogy ne vedd meg.

Minden más utána.

2023. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
hogy fos, túlárazott divatmajom termék
2023. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
2. Csak a sima modellek túlárazottak. A pro nem drágább mint a többi gyártó hasonló terméke.
2023. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

"hogy fos, túlárazott divatmajom termék"


Persze, tudjuk. Meg az Audi is skoda, csak túlárazva meg más emblémával. 🤣

2023. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
1-2 köszönöm, épp nem ez volt a kérdésem, de írtam is, hogy köszönöm de erre nem vagyok kíváncsi. tényleges infok érdekelnek, hogy miben másabb az androidhoz képest.
2023. okt. 18. 14:01
 6/21 anonim válasza:
46%
Nem fagy le, nem bugol, nem kap vírust, gyors.
2023. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Miben lenne másabb? Más a felülete, más a beállítási menüpontok szerkezete. De a nap végén ez is egy telefon, ugyanazt fogod rajta csinálni, mint az androidon. Ha több apple terméked van, akkor gördülékeny az átjárás egyikről a másikra. ha átlagfelhasználó vagy, akkor semmi egyéb nem fontos.


Amúgy zártabb rendszer, mint az android, kevésbé személyre szabható, bár ebbe az irányba már elindultak. Valószínűleg egy modell tovább bírja, mint egy androidos olcsóbb telefon.


Összességében nincs nagy különbség. A kezelőfelület más. De gondolom már fogtál iphone-t a kezedben, ha meg nem, akkor menj fel youtubera és meglátod.

2023. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Aki fosoz itt az életében nem használt iphonet.

Max képen látott és irigy arra akinek az van.



Kérd kölcsön egy ismerősödét nyomogasd kezelgesd látni fogod tetszik vagy sem.

Én androidról váltottam ios-re ami biztos sokkal stabilabb gyorsabb megbízhatóbb mondom ezt úgy hogy semmi gondom az android felhasználókkal vagy készülékekkel.

Én nem bántam meg, hogy váltottam ezt a telefonom 5 éve használom és amíg nem lesz baja nem is fogom cserélni.

2023. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Ha átlag felhasználó vagy, akkor lényegi különbség nem lesz, szinte csak olyanok, amik megszokást igényelnek, pár nap (vagy maximum pár hét) után pedig benne lesz az "ujjadban" a gyakorlat és semmi sem fog problémát okozni. Én is kb. egy éve vettem az első iOS-es telefonomat (pont a 13-mat), szóval itt vannak az én tapasztalataim:


Pár dolog, amiről érdemes tudni:

- Nem tudod külső adathordozóként használni az iPhonet. Nem megy az, mint az androidos telefonokon, hogy rádugod egy kábellel a PC-dre a telefont és azt másolsz fel és le róla, amit akarsz.

- A telefon felületének testreszabása sokkal korlátozottabb. Lényegében tudsz egyedi zárolási képernyő(ket) és hátteret állítani és itt ki is merült. Mondjuk a legtöbb ember szerintem droidon sem szórakozik ezen felül semmivel, de jobb ha tudsz róla. (Plusz egyedi csengőhangot kicsit macerásabb állítani és a különböző appok, értesítések, hívások, jelzések hangerejét sem tudod teljeskörűen, részletesen állítani mint ott.)

- Nem tudom milyen telefonról szeretnél váltani, de nincs olyan extrém gyorgytöltés egyik iPhonen sem, mint amit már rengeteg androidos gyártó kínál. Bár szerintem a legtöbb embernek ez is lényegtelen, csak ha ahhoz vagy szokva, hogy napi 10-20 percre elég rádobni a töltőre a telefont, akkor itt ilyen nem lesz. (Cserébe egészen jó a 13-mas szériától kezdve mindegyik telefon üzemideje, de már a 12-es se volt vészes.)

- Kicsit megköti a rendszer a kezedet a wifi, mobilnet és bluetooth használatban. Tudtommal nincs mód az állandó kikapcsolásukra, maximum 24 órára engedi letiltani őket.

- Az alap kamera szoftver nagyjából semmilyen egyedi beállítást nem enged... cserébe rendkívül jó képeket készít szinte minden helyzetben. (Meg én mondjuk amúgy sem állítgattam régen sem semmit a telefonjaim kameráján.)

- Érdemes észben tartani, hogy az alap modellek nem tudnak makró képeket készíteni és zoom kamera sincs rajtuk!


Plusz pár pozitívum:

- Az ApplePay minden további nélkül működik minden bankkártyával itthon (tudtommal). Nagyon kényelmes így a fizetés.

- Sokan valamiért azt hiszik, hogy az iPhone telefonok csak a többi Apple termékkel kompatibilisek, de ez nyilván nem igaz. Ugyanúgy tudod használni vele a vezeték nélküli füleseidet és az okosórák döntő többségét is.

- A FaceID meglepően jól működik, bár kis megszokást igényel. (Bár örülnék egy képernyő alatti ujjlenyomat olvasó opciónak is, de hát nem lehet minden fenékig tejfel.)

2023. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%
Annyira szánalmas ez a sok frusztrált véglény, aki minden iPhone kérdés alá odaokádja a senkit sem érdeklő értéktelen kommentjét. Nem unjátok még ti bohócok? Azért mert ti csóró lúzerek vagytok, még nem sz.r valami. Érdekes módon az összes valamire való vállalkozó, menedzser, híresség, vezető stb. iPhone-t használ, valahogy szinte sose látok náluk androidos telefont. Gondolom azért használja minden olyan ember, aki tényleg értelmes és hasznos tagja a társadalomnak, mert annyira sz.r telefon. Ahelyett, hogy itt habzik a pofátok minden iPhone kérdésnél, kezdhetnétek valamit magatokkal, hogy ti is haladjatok egyről a kettőre, és talán ti is vehettek majd egy ilyet. (Tudom, tudom, nektek havi 5 millió a fizutok dollárban, és ti megtehetnétek bármit, de akkor sem kell nektek az a "sz.r" ájfón.)
2023. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!