Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Olyan van hogy valaki megválto...

Olyan van hogy valaki megváltoztatja tetszőlegesen a telefonszámát amit a fogadó félnek más számként jelez a telefon?

Figyelt kérdés
Felhivott valaki fenyegetően(tudja a nevem is) teljesen indokolatlanul aztán vissza hívtam és egy teljesen más ember vette fel mint akivel beszéltem.Be is mutatkozott,mondta hogy az ő telefonjához biztosan nem fért hozzá senki.

2023. okt. 19. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, "Caller ID Spoofing" a becses neve.
2023. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és gondolom ezt nem lehet sehogy visszanyomozni hogy ki az eredeti hívó és ki szórakozott velem?!
2023. okt. 19. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
A mobil szolgáltatód tuti vissza tudná nyomozni ha akarná, de nem fogja akarni.
2023. okt. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha rendőrségi ügy lesz belőle vissza tudják nézni.
2023. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3,4


ez sajnos nem ilyen egyszerű


akkor lehetne, ha a spoofingot honos hálózatból követnék él, de ez szinte kizárt.


Viszont sajnos külföldön, főleg 3. világbeli országokból gond nélkül lehet úgy hívást indítani, hogy megváltoztatják a caller id-t.


A magyar szolgáltató csak egy A számot lát, +36XXXXXXXXX, nem vizsgálja, nem is tudja vizsgálni, hogy ez a szám valóban a partner hálózatáról jön.


Nyilván lehetne, hogy a magyar szolgáltató panasz miatt utána megy, jelzi a burkinai fasoi operàtornak, hogy nézzen utána, de nagy ívbem tesznek rá.

2023. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is használok ilyet, létező dolog. Én pl. USA és Kanada irényba telefonálok úgy, hogy a hívott fél USA vagy Kanada telefonszámot lát a híváskor. Egyrészt így olcsóbb, mert helyi tarifával hívok helyi átjárón keresztül, másrészt ha helyi telefonszámot látnak és nem külföldit, akkor fölveszik a telefont, egyébként gyakran nem.

Szóval aki téged hívott, bárhol lehet a világon, hiába magyar szám volt kijelezve. Még telefon készülék sem kell hozzá fizikailag.

Szóval a hívószám a behövú híváskor olyan, mint amikor bemutatkozik neked valaki. Általában a saját nevát mondja, de bármit is mondhat.

2023. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!