Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Maradi vagyok ha nem vagyok...

Maradi vagyok ha nem vagyok hajlandó a mobilomon bankolni, azzal fizetni, olyan appokat használni amiben meg kell adni a bankkártya adatokat, stb?

Figyelt kérdés

Mindent a valódi bankkártyámmal fizetek, webshopolást szgépen végzem kizárólag, számlákat szgépen fizetek kizárólag. Minden webáruház megpróbál kedvezményekkel rávenni minket, hogy appban vásároljunk tőlük, Vinted, iHerb, EMAG, egyre többen.

A Telekomnál ért furcsa reakció mikor mondták, hogy letölthetem az appot és azon keresztül fizethetem a számlákat és meg mondtam soha, letöltöm az appot tájékozódni de a számlát majd a szgépen belépve a fiókomba fizetem. Erre úgy éreztem lenéztek, maradinak tartottak. Tényleg az vagyok?


2023. okt. 21. 08:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy maradi. Inkább önbizalomhiányos, hogy ennyire érdekel, más mit gondol rólad, maradinak tart-e. Nem mindegy más mit gondol rólad, ha neked így jó, így kényelmes? Élj úgy, ahogy neked jó, ne másnak megfelelve.
2023. okt. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagy maradi. Én pl. 2013-ig nem használtam mobiltelefont. Addig sikerült kihúznom. Sajnos azonban el fog jönni az az idő, hogy rá leszel kényszerítve ezen dolgok használatára.


Az, hogy egy huszonéves nyikhaj mit gondol rólad, az nem mérvadó. Ők teljesen más világban élnek, majd kinövik -vagy nem-

2023. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem maradiság
2023. okt. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagy maradi, szimplán a saját kényelmed ellen mész.
2023. okt. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
Engem is maradinak tartanak, de nem túlzottan foglalkozom velük. Tanultam annyi informatikát, hogy nem azért nem használok bizonyos újdonságokat, mert ne tudnám megtanulni, hanem mert látom a benne rejlő biztonsági kockázatokat és azt, hogy semmivel sem kényelmesebb egy új app kezelésének megtanulása (amit ráadásul időről időre újra kell tanulni, mert átszabják), mint a már bevált rutinok követése.
2023. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Létezik paypal, virtuális bankártyák, akár egyszer használatosak is, amik beszerzése kényelmesen pár perc alatt, otthonról elvégezhető. Nem kell a napi hasznalatban lévő kártyaadataidat megadni.
2023. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

De remélem a gépen nem windows 7-et használsz, amire nincs lassan biztonsági frissítés sem, úgy rabolnak ki ahogy akarnak. Egy naprakészen tartott mobillal, és ha nem vagy hülye (felismered a gyanús webhelyeket, stb) ugyanolyan biztonságos a mobil, sőt.

A telefonoddal fizetni (apple pay, google pay) biztonságosabb, mint bankkártyát tartani magaddal. Ugyanis a bankkártyát ha ellopják, elhagyod, simán fizetnek vele. A telefonoddal viszont csak biometrikus azonosítás után lehet fizetni.

Szóval ezeket, meg még sok mást, gondolj végig…

2023. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

Hát aza kérdés milyen telefonról van szó és milyen számítógépről. Lehet hogy a számítógéped sokkal komolyabb veszélyt jelent mint a telefonod.

Ha értesz a telefonokhoz és a számítógépekhez és meg tudod magyarázni hogy miért itt fizetsz, és miért ott miért nem, akkor nem vagy maradi. De ha csak innen-onnan (nők lapja, femina, bors, blikk, index, origo) összeszedett félinformációk alapján vagdalkozol és van egy 70 ezres 6 éves androidos telefonod amire évek óta nincs már frissítés és van egy 10 éves laptopod amin windows 7 van mindenféle védelem nélkül, akkor bizony ennyi erővel oda is adhatod a pénztárcádat az első szembejövő embernek.

Egy normális, újabb, frissített telefonon a telekom app például semmiféle kockázatot nem jelent. Azért néztek rád ferde szemmel, mert mindenkit szeretnének az appba terelni, mert úgy sokkal egyszerűbb az ügyintézés. Pont az ilyen emberek miatt kell a mai napig fenntartani a sok-sok ügyfélszolgálati irodát, amit fűteni, világítani kell, fizetni benne az embereket, stb. Ami meg ki fizet ki? Mi előfizetők.

2023. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%

2-es a maradiság mintapéldánya. Nem, nem a telefon miatt, hanem a 2huszonéves nyikhaj"-ozás miatt.


5-ös szintén.....

maradi, ostoba gondolkodás... "tanultam annyi informatikát, hogy ..." majd én jobban tudom. Na pont az ilyenek véleményét nem szabad meghallgatni. Ostoba tuskó.

2023. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
58%

9-es

De nem erted, o tanulta, o tudja, ot nem tevesztik csak ugy meg 🤣

2023. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!