Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android ne váltson át wifiről...

Android ne váltson át wifiről mobilnetre ha gyenge a wifi, hogyan állíthatom be?

Figyelt kérdés
Samsung Galaxy A13
2023. okt. 26. 21:51
 1/9 anonim válasza:
100%
Én azt szoktam csinálni, hogy ha olyan helyen vagyok ahol van wifi akkor a mobilnetet kikapcsolom. Mert egyszer megjártam és nem vettem észre, hogy átváltott a mobilnetre.
2023. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyem a12, en is csak kikapcsolom a mobilnetet.
2023. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én meg pont hogy a kettőt egyszerre akarom, fenntartsa a mobilnetet wifi mellett is. A kijövök a lakásból akkor mindig megszakad a ne T mert kijöttem a wifi hatótávból.
2023. okt. 27. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor most átvált vagy nem?
2023. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindig a legerosebb jelhez csatlakozik a telefon.

Ha a wifi nem eleg eros, hiaba vagy hatotavolsagon belul, at fog allni mobilnetre.

2023. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

5.

De amikor mindkettő működőképes, a Wifinek prioritása van a józan ész szerint, mert az általában "ingyen" van.

Meg egy normális világban a különböző szoftverfrissítéseket is Wifiról illik leszipkázni, még akkor is, ha pillanatnyilag nem áll rendelkezésre, akkor inkább várja ki a sorát!

Mindez persze beállítások kérdése is.

2023. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igy van, kedves mernok ur. S en is nyilvan a wifit preferalom.

Ha mindketto mukodokepes, akkor sztem automatikusan a wifihez fog kapcsolodni. Ha pedig nem kielegito a net, akkor ledobja es atall mobilra.


Epp a beallitasok a tema, tehat, ha tudod hogyan kell, akkor segits kerdezon.

En annyit tudtam csak, amit en szoktam.

2023. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Átváltogat automatic csak a váltáskor szakad a net. Valahol találtam olyan opció de nem találom sehol amely a wifi mellett fenntartja a mobilnet kapcsolatot is a gyorsabb váltás érdekében.
2023. okt. 27. 12:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Samsung, Android 10: fejlesztői beállításokban Mobile data always active bekapcsolása. Így lényegesen gyorsabb a váltás, bár valamennyi szakadás így is lehet mivel más útvonalon, új IP-n kell felépítenie a kapcsolatokat. Pl böngészéskor ez nem gond, de ha internetes hívás megy akkor így is észre fogod venni hogy váltás történt.
2023. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!