Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SMS küldésnél ez mitől lehet?

SMS küldésnél ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van valaki aki tartozik nekem, hogy mivel az lényegtelen, de Facebookon és Messengeren tiltott, telefont nem veszi fel, viszont az SMS-nél be van állítva nekem hogy küldjön visszajelzést ha kézbesítve lett.

Ennél ha tiltva lenne a számom akkor is azt írná, hogy kézbesítve, de most csak annyit ír hogy igényelve. Szóval mintha nem menne át az SMS. A telefon amúgy kicsöng, tehát tiltva nem vagyok, csak nem veszi fel. Egy régi, nyomógombos mobilja van, de kipróbáltam, ha olyanra küldök üzenetet akkor is kiírná ha kézbesítve van.

Amennyire próbálgattam, kikapcsolt készüléknél van ilyen üzenet, de amint bekapcsoltam és átment az üzenet már kézbesítettnek írta. Mitől lehet, hogy ennél az embernél a fenti eset áll fent? Tehát kicsöng, de ha üzenetet írok valamiért nem jelzi, ha a telefonja fogadta?


dec. 6. 06:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyit még, hogy egy ideig amíg beszéltünk addig ha fogadta az üzenetet a mobilja akkor megkaptam az elküldve értesítést, viszont pár napja már ezt kapom csak akit a kérdésben írtam.
dec. 6. 06:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oka lehet pl: a SIM kártyát kivette a telefonból (vagy a telefont kikapcsolta), de előtte a hívást átirányította egy másik számra.


Az kikapcsolt számra nem megs SMS át, ahogy írtad is. De a hívás átirányítódik egy másikra, amit meg is tudsz csörgetni.

dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem hogy megcsinálta volna, mert csak az az egy telefonja van. Más oka nem lehet?
dec. 6. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Azon a telefonom lehet,hogy nincs internet amire küldöd, ugyanis alapban már nem a régen megszokott SMS-t küldik a mostani telefonok mobilhálózaton, hanem a Messages app, egy ugyanolyan üzenetet továbbít mint pl a Viber, és a címzettet telefonszám alapján azonosítja.

Jártam én is úgy,hogy olyan ismerődnek üzentem, akinek nem volt mobilnetje, és dolgozott. Ő is csak hazaérve kapta meg az "SMS"-t, mert otthon van WiFi-je.

Telefon beállításaiban amúgy át lehet állítani, hogy hagyományos SMS-t küldjön, vagy rákérdezzen ha sikertelen a kézbesítés.

dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez se lehet, mert kb 1 hete küldtem neki ugyanerre a mobilra, akkor volt értesítés, utána másnap már nem. Egyik rokonomnak is olyan telefonja van amin nincs net, nála is gond nélkül van értesítés, szóval nem értem mi lehet.
dec. 6. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki is lehet kapcsolni a kézbesítési jelentést a fogadó oldalon. Már a butatelefonok is tudták. Volt is egy csajjal vitám, hogy márpedig én megírtam..., de ugye nem tudtam ezt így bizonyítani, ő meg letagadta, hogy megkapta volna, aztán mikor megnéztem a telefonját, akkor neki is ki volt kapcsolva ez az opció.
dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor elképzelhető hogy kikapcsolta, más magyarázat nem jut eszembe, mert mindent ami eszembe jutott végigpróbáltam. Ő is csaj amúgy, és adtam neki valamit, amit nem szándékozik visszaadni, miután összeveszett velem a semmin és letiltott FBon.
dec. 6. 14:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a teljesen hagyományos SMS fogadásnál a címzett nem tudja befolyásolni a kézbesítési jelentést. Tehát a címzett nem tudja megakadályozni hogy az operátor a feladónak kézbesítési jelentést küldjön, ha az kérte.


A telefonokon (ismét mezei SMS szolgáltatásról beszélünk), a kézbesítési jelentés ki/be kapcsolása az elküldött, és nem a fogadott SMSekre vonatkozik.

dec. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az előbb próbáltam egy régi telefonról, másik számról. Ott egyből kiírta hogy kézbesítve, a rendes számomon/telefonomon, amit használok ott továbbra is csak az van hogy igényelve. Tiltás nem lehet, mert akkor is kézbesítettnek írná, szóval ez rejtély számomra.
dec. 7. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!