Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha iPhone-t veszek szürkeimpor...

Ha iPhone-t veszek szürkeimportos gsm boltból mi bajom származhat?

Figyelt kérdés
Ugye nekem mint vásárlónak, nem kell tudnom honnan szerzi be a cég, vagy miért annyi, amennyi. Ha én veszek pl. egy 410 ezer ft-os iPhobe 15 pro-t, azon túl, hogy a bolt csődbe mehet, vagy eltűnhet bármikor, mi bajom származhat? Elvégre az Apple így is úgy is ad egy év gyári garanciát minden iPhone-ra aktiválástól számítva, vagyis elvileg ezen a téren mindegy, honnan veszem. A garancián túl van belőle probléma? Gondolom ezek a boltok se lopott iPhone-t árulnak, csak áfáznak stb.

dec. 9. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha már megveszel egy 410 ezer forintos telefont, miért nem veszed meg egy normális szolgáltatónál?
dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kapod meg a gyártói garanciát. De ezt majd csak akkor fogod megtudni amikor majd szükséged lenne rá.

Ugyanis a hivatalos értékesítési csatornákon keresztül az országba érkező telefonok útja a gyártástól az eladásaig lekövethető, úgyhogy hamar kibukik egy szükeimportos telefon a gariztatáskor. A gyártónak pedig jogában áll megtagadni a gari keretein belüli javítást. Ezt a kockázatot vállalod azzal hogy spórolsz 10-20k-t egy 400k-s telefonon.

dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Átlag telefonnál oké, hogy a szürkeimport probléma a garinál, de az iPhone azért speciális, mert ott minden egyes telefonnál benne van a beállításokban, hogy korlátozott garancia eddig. Aktiválástól számolja. Az Apple minden egyes legyártott telefon után adja. Mindegy honann van, ha valós, igazi iPhone, akkor származásától független azt az egy évet állja. Most az, hogy a gyárból hova tart az útja, egy dolog, de gyártani ők gyártatták, vagyis az ő termékük, és ennek a tényére adja az egy évet, nem arra, hogy Kiss Pistától vagy a Mediamarktból vettem-e. Vagy nem így van?
dec. 9. 16:51
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Akkor most még egyszer kérdezem: ha már ilyen embertelen összeget adsz ki egy telefonra, akkor miért nem veszed meg normális szolgáltatónál, miért pont szürkeimportos telefonra adsz ki ennyi pénzt?
dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha egy 4k-s telefonnál 10-20 ezer forint számít, akkor valószínűleg ez nem a te fajsúlyod, ne költs egy telefonra ennyit...nem arra, hogy Kiss


"Pistától vagy a Mediamarktból vettem-e. Vagy nem így van?"


Nem. A gyártó gátat kíván szabni, hogy fekete-szürke zónában mozogjanak a telefonjai. Nem fog asszisztálni potenciális visszaéléshez...

dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a kérdezőnek sem kellene asszisztálni bűncselekményekhez. Ugyanis egy ilyen vásárlással bűnözőket finanszírozol.

Sok ember ezt nem tudja, csak a kisebb árat látja. De te - és a kérdés is ezt bizonyítja - tisztában vagy azzal, hogy mi a helyzet.

Az a kérdés, hogy megér-e neked 10-20 ezret az a kockázat, hogy vagy lesz jótállásod, vagy nem.

dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"mi bajom származhat?"


a jeges úton elcsúszhatsz ...

dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Akkor most még egyszer kérdezem: ha már ilyen embertelen összeget adsz ki egy telefonra, akkor miért nem veszed meg normális szolgáltatónál, miért pont szürkeimportos telefonra adsz ki ennyi pénzt?"


Vegyek szolgáltatónál két év hűségre full felesleges havi 20 ezer forintos csomagdíjra telefont csak azért, hogy elengedjenek az árából 50 ezer forintot? 🤡


"Ha egy 4k-s telefonnál 10-20 ezer forint számít, akkor valószínűleg ez nem a te fajsúlyod,"


Te nem tudsz számolni, vagy diszkalkuliás vagy? Nem 10-20 ezer ft hanem 80-90 ezer forintról van szó. És megengedhetném magamnak, csak nyilván a lehető legjobb áron akarok venni.


"Ahogy a kérdezőnek sem kellene asszisztálni bűncselekményekhez. Ugyanis egy ilyen vásárlással bűnözőket finanszírozol."


Jaja, nekem tudnom kell, hogy ki honnan szerzi be és miért annyi az annyi. 🤡 Pláne, hogy ezek a boltok árukeresőn megbízható bolt címkét kaptak és több 100 pozitív értékelésük van, de biztos én vagyok a sz.r, ha támogatom ezeket.

dec. 10. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudod az a durva hogy hónapok óta szívod itt a vérünket ezekkel a kérdésekkel és még mindig nem voltál képes sem megérteni, sem vásárolni egy rohadt telefont....
dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Tudod az a durva hogy hónapok óta szívod itt a vérünket ezekkel a kérdésekkel és még mindig nem voltál képes sem megérteni, sem vásárolni egy rohadt telefont...."


Tudod az a durva, hogy a kenyszerképzeteiddel én nem tudok mit kezdeni, ezzel orvost kell felkeresned. Nekem ez az első kérdésem ezzel kapcsolatban. Az, hogy esetleg te mentális sérült vagy és beképzeled magadnak, hogy sok kérdést tettem fel hónapok óta, az a te bajod, én ezzel nem tudok semmit kezdeni. Erre vannak szakemberek.

dec. 10. 14:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!