Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy telefon biztonságossága...

Egy telefon biztonságossága nagyrészt a felhasználón múlik, mintsem azon, hogy iOS vagy Android?

Figyelt kérdés

Ugye azt hozzák fel mindig, hogy az iOS azért biztonságosabb, mert zárt rendszer, egy eszközre fejlesztik, és csak az app storeból tudnak appot tölteni a felhasználók, meg hosszú ideig szoftvertámogatottak az iPhone-ok, és biztonsági frissítést is kapnak.


Na de pl. egy 4 év szoftvertámogatású felsőkategóriás androidban is megvan ez a biztonság nem?


Ha jól gondolom, akkor a biztonsági frissítéseken felül főleg a felhasználói magatartáson múlik a biztonság, hogy pl. androidon se töltök le külsős appokat, be is állíthatom, hogy csak play áruházból engedjen letölteni, ott is csak ismert fejlesztők appjait töltöm le, nem valami noname fejlesztő theme csomagját pl. ami hozzáférést kér mindenhez is. Ha normálisan használja valaki, akkor tulajdonképpen rendszertől független ugyanaz a biztonság van mindenhol?



dec. 18. 20:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%
Semmilyen fanboy nem vagyok, appfejlesztő vagyok, van 5 appom a Play Store-ban és 3 az App Store-ban. Semmilyen lényeges különbség nincs a két rendszer védelme között.
dec. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%
Melyik appok ezek? Ha már ennyire tolod a gerillamarketinget.
dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az a baj, h sokan csak preferencia szerint pontoznak, jól látszik ez minden ilyen jellegű kérdés válaszainál. Ahogy írták itt: android:ios arány 70:30. A válaszok értékelése is ilyen.
dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"4. vagyok. Látszott a kérdésből, hogy semmit nem értesz hozzá, ezért próbáltam a legegyszerűbben leírni. De látom nem tudtam annyira lebutítani hogy megértsd."


Neked meg a válaszodból látszott, hogy semmit nem értesz hozzá.

Ekkora baromságot hogy írhat valaki, hogy androidon az appok hozzáférnek máshoz is meg a rendszerhez?

Valszeg mégis többet értek hozzá, mint te ezek szerint.


Pont régen volt róla szó több fórumon is, hogy a mobilos vírusírtó appok is parasztvakítás, mert ha egy app vírusos, az csak az appon belül tud kárt okozni, és csak abban a folyamatban, amit te engedsz neki appon belül. Ha tehát valami noname vérpistike appját leszeded play áruházból, ami mondjuk egy képszerkesztő app, de szüksége van a jelszavaidra, akkor az csak a tárolt jelszavaidat tudja ellopni, és csak ha megadod neki az engedélyt rá. Nem tudja a kontaktjaidat, és más dolgokat. Nem tud a rendszerre kiterjedni a fertőzés, mert csak önmagukon belül tudnak létezni az appok, a vírusos app csak appon belül vírus egy mobilos rendszeren. Hiába vered magad, ezek viszont tényleg tények a baromságaiddal ellentétben. Akkor is, ha földhöz verve rángatod majd magad, miközben megcáfolod, és akkor is, ha majd ideböfögsz valami másik szokásos egó dumát, hogy "aztcsináltokamitakartoknemfoglalkozokh.lyékkel".

dec. 19. 11:25
 15/24 A kérdező kommentje:

"ez nem apple fanboyság, vagy android utálat"


"Látom belefutottam egy android fanboyba aki nem képes felismerni, elismerni és elfogadni hogy a dorid sz.r."


🤡

dec. 19. 12:24
 16/24 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező látszik a kérdéseden meg a válaszaidon, h te egy full apple ellenes ember vagy, egyáltalán nem érdekeltek a válaszok. Volt értelme egyáltalán ennek a kérdésnek, vagy csak simán azt akartad, h valaki simogassa a lelkedet, h “igen, az android is ugyanolyan jó, mint az iOS”?

Megteszem én: a csúnya gonosz almás telefonok nagyon gagyik, az androidos cuccok pont olyan, sőt sokkal jobbak és az ájfón csak divattelefon és még rohadt drága is.


Remélem most már boldog vagy és tudsz majd nyugodtan aludni :)

dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A vergődésednek nem volt semmi értelme. Kár volt itt hőbörögnöd. Ha minimális értelmi képességeid volnának, értenéd, hogy a kérdésem egy gondolatmenet alátámasztására vagy megcáfolására irányult. Én a kérdésbe kiírtam amit gondolok, és kíváncsi voltam, hogy ez így van-e.

Nem az a baj, hogy szerinted nem így van, hanem az, hogy ezt egy nyilvánvaló baromsággal próbáltad alátámasztani, amiről még én átlag user is tudom, hogy baromság, és fórumokon is megírták már sokszor, meg itt is cáfolták. Ennek ellenére te tovább erőltetted. Ha egy érdemi érvvel cáfoltad volna, hogy nem így van és nem ezen múlik a biztonság, akkor elfogadtam volna.

Ennek ellenére te tovább erőltetted a baromságot, és ha valaki nem hajlandó elfogadni, akkor még te minősítgeted. Meg azzal kezded, hogy nem apple fanságból mondod, aztán utána mégis csak kibukik, hogy vérbeli apple fanboy vagy és zsigerből fikázod az androidot. Ez kibukott a két kiemelt idézetet tartalmazó kommentemben is, amivel párhuzamba állítottam két válaszod.

dec. 19. 18:30
 18/24 anonim ***** válasza:

Ez csak reklámszöveg hogy az iOS biztonságosabb mint az Android.

Volt nekem Iphone telefonom, közel 4 évig, utána váltottam Androidra, egy Samsung galaxy S22 ultra telefonra. Ég és föld a különbség! Az android jobb minden téren. Az Iphone telefonomat a 4 év alatt, 5x próbálták meg távolról feltörni.

dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
46%

"Melyik appok ezek?"

És érdekes, erre már nem válaszol az "appfejlesztő" :D

Ennyit a nagyokos fejlesztőről. Csak a duma volt, nem fejleszt semmit. :DDDD

dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
43%

#19


Az appokból kiderülne a valódi személyazonosságom, azt pedig nem szeretném.

dec. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!