Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a külöbség a két telefon...

Mi a külöbség a két telefon között?

Figyelt kérdés

Samsung A54 és Motorola G72-ről lenne szó, mindkettő 8mag, 8/128gb.

Akkor miért lehet ekkora árkülönbség a két márka között? 160 körül van a samsung és 70-80 között a motorola. Amire tippelek az az hogy a samsung legalább 5 évig kap frissítést míg a motorola nem addig max pár évig. Illetve gondolom a samsungnak valamivel erősebb a processzora. De mégis dupla annyiba kerül...Van még valami külöbség? Melyiket vennétek meg ha választani kellene? Illetve megéri azt 160 ezret a samsung? Köszi, Búék mindenkinek!



#SamsungA54 #MotorolaG72
dec. 31. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
A motorola nem andoridos? Vagy miért kapna tovább frissítést a samsung?
dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az árbeli különbség nagyrészt a márka miatt van, egy Samsung telefon "menőbb" mint egy Motorola. Személyes tapasztalatom az utóbbival hogy néhány éven belül eléggé lassú lesz, habár ez csak egy tapasztalat.


Én a Samsungot választanám megbízhatóság szempontjából. Ha túl drágának találod javasolnám hogy nézz körüli Xiaomi téren, árukhoz képest nagyon jó telefonokat csinálnak 100 ezer forint körül. Én is több évig Xiaomit használtam és nem volt velük baj.

dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Szerintem minden telefon belassul egy idő után...Nekem legalább is ez a tapasztalatom android terén.
dec. 31. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:

- A Samsung oprendszere Android berkeken belül kb. etalonnak számít (igen, tudom, hogy nem mindenkinek tetszik...), a támogatási ideje az A54-nek pedig jobb, mint a legtöbb gyártó flagship telefonjainak. Ráadásul nemhogy hosszabb a támogatási időszak, de alapból Android 13-mal indított és nem 12-vel, ráadásul már megkapta a 14-et is. A Motorola pedig ebben nem igazán jeleskedik, nem hiszem, hogy az a telefon el fog vergődni 14-ig, bár aztán majd meglátjuk.

- A Samsung jobb képeket és videókat csinál. (Igaz, vélhetően azért nem szem kiverős a különbség.) Továbbá van lehetőség 4k-ban rögzíteni videókat, amit a Moto a gyenge hardver miatt nem tud. Aztán hogy ez neked fontos-e, azt nem tudom. Nyilván időtállóbb egy telefon ettől a képességtől, de egyébként én is full hd-ben szoktam videózni, annak ellenére, hogy az enyém képes lenne a 4K-ra.

- A Samsungban erősebb a GPU és a SoC is.

- A Samsung rendelkezik IP67 víz- és porállósági tanúsítvánnyal.

- A Samsung kijelzője fényesebb, ami a kinti, főleg nyári használatnál lesz előnyös.

- Valószínűleg (de nem néztem utána) a fejlettebb SoC és az adaptív képfrissítés miatt a Samsung üzemideje is hangyányival jobb lesz.


Cserébe a Moto gyorsabban tölt, kapsz tartozékokat a dobozban, jóval olcsóbb és van jack csatlakozó is.


Mindettől függetlenül a G72 nagyon jó ajánlat ha az ember ebben az árkategóriában nézelődik. Átlag felhasználásnál, egy nem telefonb*zi ember nem fog lényeges különbségeket észrevenni.

dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt hittem Samsungban az A szériát csak tiniknek gyártják, szóval nem tudom ez miért lett ilyen drága. Ennek a Samsungnak az árából tudsz bőven válogatni jó telefonok között


E kettő közül egyértelműen a Samsung jobb, de nekem személyszerint a Samsung rendszere nekem nem jön be. A stock androidot szeretem, amilyen a motorolának van

jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!