Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ez a 120Hz fetisizmus?...

Mi ez a 120Hz fetisizmus? Miért ennyire ugrik erre mindenki?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy egyesek hajukat tépve siránkoznak hogy a nem Pro iPhoneban nincs 120Hz? Miért baj ez? Tud venni 120Hz-es iPhonet ha akar, mert van. Tud venni Androidos készülékeket is 120Hz-el...

És a moziban amikor 24Hz-en nézi a filmet ott miért nem kiabálnak hogy hol a 120Hz? A LED lámpák sem mennek 120Hz-en! A bankautomata, jegyautomata, stb sem 120Hz-es! Az autók fényszórója is jóval kevesebb Hz-en működik. A számítógépek 90%-a 50-60Hz-en jeleníti meg a dolgokat. A 120Hz-es kijelzőn is csak 24-30-60 képkocka jelenik meg egy filmnél, videónál, játéknál.

És még sorolhatnám napestig.

Mégis azt a szerencsétlen nem Pro iPhonet cseszegeti mindenki hogy nem 120Hz-es.

Miért?

Tud valaki értelmes választ adni erre?



dec. 31. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Pont azért, amiért a szintén full értelmetlen 100x-os zoom sincs és azért is cseszegetik. Mert iphone. Valakinek az a fétise, h iphoneokot fikáz.
dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező, kit érdekel?
dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Én pont le... mások véleményét.

Ha nekem a sima Iphone tetszik azt fogom megvenni.


Ha nyomógombos telefont veszek magamnak ahhoz sincs senkinek köze.


Mellesleg ez a 120Hz nem egy akkora dolog amiért hiány érzetem lenne.

dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
71%

"jateknal" nem ha birja a hardver akkor akar 240Hz es monitort is kihasznalhatja (240fps el)


aztan biztos vannak olyan kamerak amik 60 felett is tudnak venni (ugy ahogy 8K kamerak is vannak)

dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
minek kamera egy telefonba ?
dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

Mert a gyártók ezekkel is vakítják a parasztot.

Olyan a kijelző pixelsűrűsége, amit csak nagyítóval látsz? Kevés, mert a másik gyártónak még sűrűbb!

Tökéletesen sima képet ad a frissítési frekvencia? Szar, mert a másiknak ennél is gyorsabb!

20 megapixellel kiváló képet ad a kamera? Egy takony, mert a másiknak már 80 megapixeles!

És a paraméterek bűvöletébe hajtott vásárló rábukik és fizet.

dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Én egyet értek veled. Szarok az iPhonok? Egyértelműen igen, de ez csak az egyik fogyatékosságuk a készülékeiknek és ha nem tetszik nem kell megvenni
dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem semmi baj nincs egy 60 Hz-es kijelzővel. Nekem is 60 Hz-es iPhonem van, egy sima 13-mas, bár őszintén már ott is gáznak számított, hogy egy 300+ ezres telefonban 60-as van. A 14-nél már nem kicsit volt gáz, hanem nagyon, a 15-nél meg már röhejes. A világon semmi más oka nincs annak, hogy kihagyják a 120-as (vagy legalább 90 Hz-es) kijelzőt, hogy legyen legalább pár dolog, ami miatt lehessen mutogatni a Prora, hogy az jobb, azt vegyed jóval drágábban. És ez ebben a bicskanyitogató. Egy kifejezetten drága és jó telefont direkt kiherélnek, csak azért, hogy ne legyen konkurenciája a házon belüli drágább tesónak. Kimondva is már évek óta az megy, hogy a "sima" iPhone úgy készül, hogy a tavalyi Prot lerontják...
dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Filmnézésnél nem látok különbséget, de a menü lapozásakor nagyon is. Engem idegesítene ha 90hz-nél kevesebbet tudna a telefonom.
dec. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

Mert használati élményben ég és föld a 60 és a 120 Hz, de ezt csak az tudja, aki már használta mindkettőt. Ha nem volt még a kezedben 2-3 napig egy 120 Hz-es telefon, akkor nem is fog hiányozni, ha viszont láttál már ilyet, nagy eséllyel nem fogsz visszavágyni 60-ra.


Arról nem is beszélve, hogy egy 128 GB-os iPhone 15 320.000 forintnál kezdődik. Ezért az árért kapsz egy 60 Hz-es kijelzőt. Ellenben a Motorola Moto G53 5G-t már 50.000 forintért hozzád vágják, és mégis ott van benne a 120 Hz-es kijelző, miközben a több mint hatszor(!) drágább telefonból ezt kispórolták. De leírom másképp is. Titeket, felhasználókat rövidít meg az Apple azzal, hogy korlátozza a képernyő frissítési frekvenciáját, és ti ezt véditek.


És lehet jönni azzal, hogy de a Moto hol kap xy éves támogatást, csak az a baj, hogy ott van például a 160.000 forintos Samsung Galaxy A54 5G, ami 4 évig fog rendszer, és 5 évig pedig biztonsági frissítéseket kapni. És ez még mindig csak félár, nézzétek meg nyugodtan, hogy mit kínál a konkurencia 320.000 forintért.

dec. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!