Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefon piac mennyire...

Használt telefon piac mennyire megy mostanában?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit úgy tűnik, mintha vissza lenne esve, az árak is mennek le. Ti hogy látjátok?

jan. 12. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Eléggé megy most a használt telefon piac, én úgy látom.
jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem sem esett vissza. Az árak folyamatosan mennek le mobiloknál. Tíz évvel ezelőtt 4GB RAM és 64-128 Gb háttértár maximum a legdrágább csúcsmodellekben volt csak, ma viszont ez a minimum, amit érdemes megvenni használtban is. Árban ugyanazt a tudást néhány évvel később olcsóbban megkapjuk, ahogyan a technológia fejlődik, ezzel együtt használtan is lemennek az árak. Szerintem épp túlkínálat van, ami még inkább lejjebb viszi az árakat. Eközben a gyártók hosszabb szoftvertámogatást adnak a készülékekre, így sok 2-3 éves használt készüléken is a legújabb Android verzió, iPhone-nál még 5 éves telefonon is a legújabb iOS fut. Ez pozitív, hogy tovább használható, sokan nem is cserélik le ez miatt, csak ha már ténylegesen meghibásodott, persze van aki 1-2 évente a legfrissebb modellt szeretné a magáénak tudni, ő viszont eladhatja a készüléket, aki pedig megveszi, kedvező árban kap egy olyan telefont, amit akár évekig használhat. A 2 éves közép vagy felső kategóriás telefonok még bőven használhatóik további 2-3 évig mindenre, amire egy új, alsóbb kategóriás készülékek, miközben árban sokkal kedvezőbbek.
márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!