Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iPhone vajon mikor megy ki...

Az iPhone vajon mikor megy ki a divatból?

Figyelt kérdés
Régen is voltak mobiltelefon márkák, amelyek népszerűek voltak, aztán mára teljesen megszűntek, feledésbe merültek, ugyanakkor új márkák és gyártók is megjelentek a piacon. Vagy ott van például a Nokia, ahol már csak a név ugyanaz, a gyártó nem, szóval rámondhatjuk, hogy megszűnt, nem is népszerű már. De a Motorolát is a Lenovo gyártja, szóval az se az "eredeti" már, aztán pl az LG meg nem is gyárt már mobilt. Szóval, ha azt nézzük, időnként ezek változnak. Az iPhone jelenleg nagyon stabilan tartja magát a piacon, de vajon mikorra várható, hogy kimegy a divatból, esetleg megszűnik, vagy valami más lesz helyette? Szerintem az iPhone jelenleg olyan, mint annak idején a Nokia volt, mármint a népszerűségét tekintve.

jan. 15. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az okostelefon piacc "érett" lett. 3-4 nagy gyártó van igazából pariban, az összes többi "gyártó" igazából csak egy almárka.

Az Apple a világ egyik legértékesebb cége, komoly szolgáltatásokat húzott fel a termékei (és a telefonjai) köré. Van saját tárhelyszolgáltatása, film és zenei streamingje meg még jó ég tudja mije. Nem mostanában fogja lehúzni a rolót.

jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

jó formán soha vagy nem mostanåban.

Nokia meg nem volt előre láto nem lépett időben igy lemaradt és vesztett.

Motorola telefonok még ma is jók stock android rendszerükel.

jan. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Csütörtökön
jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:
:)
jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A nokia elcseszte, lemaradtak, eltűntek.

A microsoft nem vette komolyan a dolgot, emlékszünk Ballmer reakciójára ugye? https://www.youtube.com/watch?v=eywi0h_Y5_U aztán láttuk mi történt a windowsos telefonokkal.

A LG-nek sosem volt olyan a telefon üzletága, hogy arra lehetett volna valamit építeni. Gyártanak ők mindent is, nem kell nekik még a telefon is, csak a szívás volt vele. Sosem volt különösebben népszerű. Valszeg csak veszteséget termeltek vele.

jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%

“ A nokia elcseszte, lemaradtak, eltűntek.”


Ezzel teljesen egyetértek. Anno (2003) pár hónapot dolgoztam is a gyárban.

Az volt a baj, szerintem, hogy nagyon nyeregben érezték magukat, jó telefonokat gyártottak előtte és mindig az élen jártak, viszont a vége felé fél vállról vették a dolgokat, még azt hitték mindig ott ülnek a lóháton, de mások felzárkóztak vagy már le is előzték őket, utána már nem bírtak vagy nem akartak versenybe szállni.

Aztán jött képbe az Apple és követték a többiek.


Egyszer minden véget ér, csak az kérdés, hogyan és mikor. Jelenlegi állapot szerint nem mostanában lesz a vég, amíg van kereslet egy termékre, addig van profit is, ha az emberek számára unalmassá válik és nem veszik azt, onnantól lehet elindulni a lejtőn és sokkal nehezebb visszamászni, véleményem szerint.

Az más dolog, hogy mitől lesz érdekes egy brand, vagy egy telefon vagy bármi a közönségnek, ár, kinézet, tudás, szolgáltatás, de ez sikerült az Apple-nek összehozni, nem is akárhogyan.

jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
A végtelenségig nem tarthatják fenn azt a gusztustalan üzletpolitikát, amit jelenleg művelnek.
jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Vagy ott van például a Nokia, ahol már csak a név ugyanaz,....." A jelenlegi NOKIA-kat a HMD Globál gyártja. Az eredeti Finn Nokia cég még 2014-ban eladta a HMD Globálnak a mobil üzlet ágát. 2013-2014-ben még volt egy kisérlet a az eredeti Finn Nokiánál a Mobil üzletág újra gondolásának karöltve a Microsofttal. Ez volt a Nokia Phone! Amin Windows futott. De végül, be fucsolt! És a Finn Nokia eladta a Mobil üzlet ágát. Azóta a HMD Globál gyártja a NOKIA mobilt! - De ugyan úgy nincs ma már Ericsson mobil, vagy Sony mobil sőt a két cég közösen is gyártott mobil telefonokat Sony Ericsson néven. Ezek egyike sincsen ma már! Az eredeti (Finn Nokia) Nokia legalább 25 évig gyártott mobil telefonokat. Köztük 1990 - 2015 között Magyarországon is jelen volt az eredeti finn Nokia mobil. De ez már NINCS! Helyette a 2007-ben megjelent és azóta is törtlen népszerűségnek örvendő iPhone van, amit az Amerikai (USA)-ban lévő Apple cég gyárttat Kínában. Igen most az iPhone a népszerű. Igaz túl árazott, és tele van túl margetingezve az egész. De most iPhone van. Nekem is most jelenleg egy iPhone 15 Pro Max van! De anno 23 évvel ezelőtt, még én is a jó öreg Nokia 3210-esl kezdetem, a mobilozást!
jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as voltam! Folytatva a gondolatmenetet! Az Apple 2007 őszén jelentette meg az első iPhone-t! Azóta kicsivel több mint 16 év telt el! És még mindig árulják az iPhone 15-ös szériát. És a tervek már iPhone 16-ról szólnak. Szóval nem egy hamar szűnik meg az iPhone. Vagy legalább is egyelőre nem úgy tűnik hogy vége lenne az iPhone-nak. Ez az iPhone is olyan ki tartóan népszerű most mint annak idején az eredeti Nokia volt amelyet a finn Nokia csinált.
jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt eredeti Finn Nokia 3210 és tårsai. most is volt nokia telefonom,de 1,5 ėv utån lecserėltem egy Motorolåra
jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!