Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Apple Watch tudja ezeket?

Az Apple Watch tudja ezeket?

Figyelt kérdés

Van egy Huawei okosórám, nemrég váltottam iPhone-ra. Működik vele a Huawei óra, de előbb-utóbb lecserélném egy Apple Watch-ra. De az a kérdés, hogy az alábbiakat tudja-e:


1. Alvásfigyelés. A Huawei óra automatikusan érzékeli, ha alszom, reggel pedig az órán meg tudom nézni, mennyit aludtam. Ha délután szundítok egy kicsit, azt is külön érzékeli és a jelentésben látom, hogy mennyi volt a szundi. Ezek nekem fontosak, hogy menjenek automatikusan.


2. Edzés (séta, biciklizés) térképes követése. A Huawei órán ha elindítom az edzést, GPS-el követi, majd a telefonon meg tudom nézni térképen az útvonalat (mikor voltam leggyorsabb, mikor értem el a 3km-t, stb) és videót is tud csinálni az útvonalból, hogyan haladtam.


3. Tengerszint feletti magasság kijelzése (és rögzítése a túra útvonalán)


Nem gond, ha csak a drágább verzió tudja ezeket, de szükségem volna rájuk.


jan. 17. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Az apple watch 9-es szériája az 1-est és a 2-est tudja. Vagyis az alvás figyelést. Sima edzést tud az óra. De térképes edzés követésről nincs infóm. Mivel nem használok ilyen térképes edzés követést. Sima edzés / kalória égetéses dolgokat tud az óra! A 3.-at nem tudja vagyis a tengerszint feleti magaság kijezés szintén nincs benne!
jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Morzsi007 ***** válasza:
Nekem nincs Watch-om, de kollégámnak igen. Tudja azokat, amiket írtál, ez alkalmazás kérdése. Van, aki biciklizéshez használja, útvonalat rögzít, hozzá sebességet, pulzusszámot és akár magasságot is. Szóval ez mind apptól függ, mit használsz. Emellett megbízható véroxigént és EKG-t is mutatnak bizonyos modellek.
jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az alvást magától méri? Mert hallottam olyat, hogy a telefonnak mindenképp alvásfókuszban kell lennie, illetve, hogy a nap közbeni szundit nem érzékeli.

A Huawei óra magától figyeli az alvást és mutatja, hogy mikor volt mély alvás, mikor volt REM és mikor voltam esetleg ébren éjszaka.

jan. 17. 19:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezeket az én Galaxy Watch 5-om is tudja és olcsóbb volt xD
jan. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az apple iPhoneban be kell állítani hogy mikor alszól! És átlagban az emberek az éjszakai alvást állítják be. Igy a napközbeni szudikálást / alvást nem érzékeli. Egyszerre csak egy alvás időpont lehet. Nekem ez 21:15-6 óra között van be állítva. És igen az alvás mód is ekkor van bekapcsolva. És az óra is ezt méri.
jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ettől tartottam én is. Alvás fókuszt nem szeretnék beállítani. Az meg, hogy nem érzékeli enélkül az alvást, elég gáz.


Huawei-nél ha mondjuk olyan van, hogy éjszaka alszom 6 órát, aztán délután még lepihenek 1 órára, akkor szépen mutatja, hogy éjszakai alvás 6 óra, szundi 1 óra, összes alvás 7 óra.

jan. 18. 11:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ne keverd a Huawei az Appleval. Mind a kettő másképp működik! Az Apple-nél napi egy alvási időpontot / egy alvási ciklust tudsz be állitani naponta. Ne kérdezd miért! Talán azért mert a legtöbb ember naponta egyszer alszik, és még pedig éjszaka. A nappali szundikálássál azért nem számol az Apple mert a legtöbb ember dolgozik napközben. Vagyis nincs szükség két alvási cikus meg figyelésére. És egyáltalán nem érzem gáznak hogy alz alváshoz megfigyeléshez, alvási fókuszt be kell kapcsolni.
jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

miért jó az alvást mérni?

nem értem a lényegét mert nem attól fogok jobban aludni hogy megnézem az adatokat

jopofa kis dolog de csak a gyogyosokat tudják ezzel a lábukról levenni

csecsemő módjára alukálást se értem felnőtt létedre

jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az alvás mérése csak amolyan érdekesség, de jó tudni, hogy pl. sikerült-e 8 órát aludni vagy, hogy mennyi volt a mélyalvás/REM aránya.


Nap közben szundizni csak ritkán szoktam, ha pl. éjjel nem sikerült eleget és jórészt csak hétvégén, viszont jó, hogy a Huawei ezt is méri.

jan. 27. 17:24
 10/12 anonim válasza:

Hiába tudja mérni az alvást ha nem bírja 18 óránál tovább az akksija

Ha csak nem akarod állandóan töltögetni napközben, szerintem nézz más márkát

Apple watch-ot inkább úgy érdemes venni ha este felteszed a töltőre, reggel meg felveszed

Más dolog, ha az alvás fontos csak, napközben meg nem kell, de ahhoz meg kicsit drága

febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!