Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért megy el a Wi-Fi a...

Miért megy el a Wi-Fi a telefonomon, ha az a mikró tetején van?

Figyelt kérdés

Az előbb vizet melegítettem a mikróban, addig a tetejére tettem a telefont, amin egy videó ment. Viszont a videó pár mp után megállt, pedig maximum Wi-Fi jelet mutatott. Amikor levettem a mikró tetejéről egyből elkezdte tölteni a videót.

4 éves Samsung telefon, és kb fél éves Samsung mikróról van szó.



febr. 7. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a wifi és a mikró is a 2.4 GHz-es ISM sávban működik.

Normál esetben ez nem okoz gondot, de ha a mikrosütő közvetlen közelébe rakod a telefont, az okozhat akkora interferenciát, hogy durván belassul vagy megszakad a kapcsolat.


Megoldás, ha új routert/telefont veszel, ami támogatja az 5 GHz-es wifit.

febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a telefon és a Wi-Fi támogatja az 5G-t.

Az interferencia részét értem. Akkor van a mikrónak egy olyan kisugárzása ami a hálózatra nézve előnytelen. Térerőnél is ugyanez lenne a helyzet, ha adatkapcsolatot használnék? (pl 5G)

febr. 7. 23:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint a telefon és a Wi-Fi támogatja az 5GHz-es Wi-Fi hálózatot.
febr. 7. 23:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már attól lecsatlakozik a wifiről a telóm, ha egy helyiségben van a működő mikróval. Másik telót nem zavarja. Ez nem volt mindig így, nem tudom mi változhatott. 5g wifit nem látja a telefonom, így váltani se tudok.
febr. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy támogatja, még nem jelenti azt, hogy ott 5GHz-en megy a wifikapcsolat. Jó esetben is átvált automatikusan, ha ott már 5 gigán nem elegendő a jelszint. A 2,4 giga jobban képes áthatolni a falakon.
febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamint a mikro által kibocsátott zavar széles sávú, nem korlátozódik egyetlen frekvenciára, csak ott a legerősebb. A rádióvételt is zavarja, pedig az egészen más tartományokban működik.
febr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!