Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen kijelzőtipus való...

Milyen kijelzőtipus való nekem ha nem bírja a szemem az oled telefonokat?

Figyelt kérdés
Most jelenleg tft kijelzős telefonom van. Nincs baj vele, de már így félek új telefont venni mert szinte mind már oledes..Valahogy azokat nem tudom megszokni. Tft kijelzős teló sincs már nagyon újba. Valami ötlet?

febr. 9. 07:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Miből gondolod, hogy az OLED miatt fáj a fejed? Nem lehet, hogy túl nagy fényerőn használtad? Milliók használnak OLED kijelzős telefonokat 15 éve gond nélkül.
febr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Egyszeru otlet, ne bamuld a telefonodat non stop.
febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fixen felcsavarni a fényerőt. Olyan telefont vegyél, amin van fényszenzor.
febr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Én amióta vettem 2000ft-ért egy 10 éves android 4.4-es okosságot, azóta nem fáj a szemem. :D

Még a 22"-os monitoron gyk-zást is lassan abbafejezem.

febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az IPS kijelzős telefonok lesznek jók neked.

Tudom én is, hiszen nekem is Amoled kijelzős a telefonom, és főként az zavar, hogy nagyon erősek a világos színek főként a fehér, így egész nap be kell kapcsolni a szemvédőt. Ugyebár így meg sárgás lesz. Plusz az is idegesítő, hogy figyelni kell nehogy beégjen a panel. Pozítívumnak csak annyit tudok mondani, hogy szépek a színek+az Always on display, meg persze vékonyabb így a telefon.

febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Morzsi007 ***** válasza:
Az se mindegy milyen Oled kijelzős telefont használtál eddig.
febr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Gyárt még valamelyik mobilgyártó ips kijelzőt? Nem volt teljes fényerőn plusz az az érdekes hogy az első pillanattól kezdve terhelte a szemem (sony xperia 10 iii)
febr. 9. 10:01
 8/14 anonim ***** válasza:

Rászűrtem, de finomítsd tovább tetszés szerint.

[link]

febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az IPS kijelzőt ugyanúgy kékbe húzzák gyárilag, mert az adja a fényerőt. Teljes hülyeség emiatt lemondani az OLED-ről. Akkor már inkább kapcsold be a telefonon a szemkímélő módot, tudtommál már alap funkció szokott lenni mindenhol.
febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

Természetesen marad akkor az IPS. Nincs nagy választék, a PLS nem tudom, hová sorolható, de lényegében ez a 3 van csak - TFT, IPS, és OLED.

Az IPS gyakorlatilag mindenben az aranyközépút - energiatakarékosság, de élénkebb színek - teljesen a TFT és az OLED között van!


Mellesleg nekem mondjuk semmi bajom az Oleddel sem, de hozzád hasonlóan sokan vannak, akik nem tudják megszokni. Ennek oka, hogy amíg a TFT és IPS -kijelzők is folyamatosan világítanak, addig az Oled nagyon gyorsan villog. Olyan gyorsan, hogy az emberi szem nem képes érzékelni, mégis hosszabb távon megterhelő lehet a szemnek és/vagy fejnek, aki érzékenyebb rá!


Amúgy persze hogy gyártanak még, TFT is van még, az IPS meg annál egy szinttel korszerűbb technológia! Nézz körül Árukeresőn, annak a szűrője szerint jelenleg 367 típus van a piacon, ami IPS -kijelzős, ráadásul abból is 59 van, ami 120 Hz frissítésre is képes, 2 pedig 144 Hz-re is!

febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!