Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia C12 telefonról mi a...

Nokia C12 telefonról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodok, hogy esetleg vegyek-e ilyen telefont.

Zenehallgatásra, rádióhallgatásra megfelelő?

Ha teszek bele 16 GB-os memóriakártyát, akkor bírja fagyás nélkül? Tud működni normálisan a kártyával?

Lehet rajta netezni úgy, hogy nem fagy le?

Lehet rajta pl. focimeccset nézni élőben az m4sport.hu-n úgy hogy normális esetben nem fagy le?(Akár 480p-ben is jó)

Játékokhoz mennyire jó?

Az utolsó az nem igazán fontos szempont.


Igazából azon gondolkozok, hogy ilyet vegyek, vagy pedig nyomógombos telefont. Talán nekem az is jó lenne.

(esetleg használt iPhone SE-t, 5C-t, vagy 5S-t)

En bloc nem érdekelnek kínai cégek(Huawei, ZTE, stb) mobiljai, mielőtt valaki ajánlana ilyet. 35000 Ft-nál drágább mobilokat se ajánljatok, mert nem akarok ilyeneket venni!


De a fő kérdésem az a Nokia C12-ről szól.

Ha már volt nektek, bármiféle véleményt szívesen fogadok!



febr. 11. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

2gb rammal mit szeretnél? Már nekem lassan a 4gb ram is kevés.

A nokia c12-vel kb telefonálni fogsz tudni. Gyenge a hardver és kevés a ram. 50 ezerért kapsz motorolát 4gb rammal,android 12-13-al amivel kb böngészni tudsz, talán az m4-et viszi. De nagyobb játékot nem fog vinni. Ezt a nokia c12 nem érdemes szerintem megvenni ha csak nem telefonálásra kell a készülék!

febr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Iphone SE új akksival, messze körbe pisili ezt a Nokiát.

Ja nem vagyok Iphone b**i, de van itthon és messze használhatóbb mint egy ilyen herélt androidos f@s. Ilyen szerény hardverrel szenvedés bármi is.

febr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Még véletlenül se vegyél ilyen szemetet. Nem akarom senkinek a lelki világát megsérteni, tudom hogy nem tud vagy akar mindenki sok pénzt költeni telefonra, de ez az árkategória konkrétan csak környezetszennyező e-hulladék gyártás. Ez a telefon a világon mindenre alkalmatlan. Ennyiért nem lehet okostelefont gyártani.

A szerényen használható telefonok, amiket merek is ajánlani, azok 50-60 ezer forint körül kezdődnek. Ha nincs ennyi pénzed, akkor meg lehet próbálni használtan nézni valamit, vagy egy normális (!!!) előfizetéssel, nem erőn felül vállalva a törlesztőt, kihozni valamit egy szolgáltatótól.


Olcsó, de használható telefonok (legalábbis az általad linkeltet mindegyik keresztbe lenyeli):

Xiaomi Redmi Note 12

[link]

Samsung Galaxy A14 5G

[link]

Motorola Moto G54 5G

[link]

febr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minimum egy Motorola G32-tőt vegyél mert bár az is egy csirke, de még mindig sokkal használhatóbb, mint az általad nézett Nokia. 50000Ft körül van. Ezalatt nem kapsz értelmezhető telefont csak olyat ami összeomlik az Androidtól, ezért egy herélt Androidot raknakrá mert annyira gyenge és még az is akad. A Nokia (HMD) egyébként is a leginkább túlárazott márka. Arányában sokkal drágább mint az Apple/Samsung duó.
febr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

"En bloc nem érdekelnek kínai cégek(Huawei, ZTE, stb) mobiljai, mielőtt valaki ajánlana ilyet. "


Ja igen, még annyit, hogy remélem tisztában vagy vele, hogy már elég régóta kínai cég a Nokia. Semmi köze sincs a régi Nokiákhoz a maiaknak.


"Igazából azon gondolkozok, hogy ilyet vegyek, vagy pedig nyomógombos telefont. Talán nekem az is jó lenne."


Inkább azt vegyél, mint ezt a szemetet 35 ezerért. Mondjuk azon nem lesz se internetezés, se M4 sport nézés.

febr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Felettem már jól leírták hogy ezek a telefonok egyenlők az elektronikai hulladékkal. Elképesztően környezetszennyező, mivel nagyon keveset bírnak a harmatgyenge hardvernek hála és emiatt hamar a szemétbe ketülnek. Egy normális telefon ki kell bírjon minimum 5 évet és ez már gyárilag használhatatlan. Illetve ha valakinek ennyire alacsonyak az elvárásai hogy tudatosan ilyet vegyen, annak egészségére. Én ezeket a telefonokat telefonfüggőség kezelésére írnám fel, mivel annyira hulladék hogy ezt biztosan nem nyomkodná senki egész nap. Ha csak ennyit tudsz szánni telefonra, szerintem nézz szét a használt készülékek között. Sokkal jobban jársz és a környezetet is véded.
febr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagold
febr. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Unisoc-processzor és mindössze 2 GB ram. Csak képletesen: ennél gyengébbet nem találtál?

Harmatgyenge, manapság már kb. semmire nem elég!

febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, a részletesen írásokat és az indoklásokat!


A Nokiáról én is úgy tudtam, hogy "megvették a kínaiak", de mielőtt kitettem ezt a kérdést, mivel mérlegeltem, mit érdemes venni, utánanéztem és elvileg csak annyi hogy Kínában gyártják és amúgy finn jelenleg is. Azt mondjuk nem tudom, hogy a részvényesek hány százaléka kínai, meg ilyesmik, mert ennek nem néztem utána.

Arról is olvastam, hogy egyszer volt valami botrány abból, hogy a Nokia C7 Plus telefonokról Kínába küldték a felhasználók adatait, de arról azt mondták, hogy csak hiba volt ha minden igaz - részletesebben ebbe most nem mennék bele.

Ha van bármi más infója bárkinek ezt illetően, szívesen fogadom!

febr. 14. 12:28
 10/13 A kérdező kommentje:
*részletesen írásokat→részletes írásokat
febr. 14. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!